Suchá kůže

Co je suchá pokožka?

Suchá pleť

Suchá pleť

Některé typy pleti jsou citlivější než jiné a vyžadují speciální hydratační péči a specifické výživné produkty. Suchá pleť postrádá vitalitu a může způsobovat nepříjemné pnutí.

Pokožka může být suchá jednoduše kvůli nedostatku vody, ale nejen to, nejčastějšími příčinami jsou věk a geny. Postupem času se pokožka stává sušší a méně pružnou, produkce kolagenu je slabší a pokožka ztrácí úroveň vlhkosti. Geny hrají důležitou roli v citlivosti a kvalitě pokožky, je možné mít dědičně suchou pleť.

Další důvody jsou následující:

  • Slunce
  • Změna teploty
  • Životní prostředí (znečištění, topení atd.)
  • Vlhkost
  • Nevhodná rutina

Prevence suché pokožky

Zásadní gesto pro krásnou pleť je voda

Zásadní gesto pro krásnou pleť je voda

Zařaďte do své každodenní činnosti hydratační rutinu s aktivními složkami přizpůsobenou vaší pleti. Také je možné podstoupit dermokosmetické vyšetření, čímž zjistíte typ své pleti a podle toho způsob, jak nejlépe hydratovat vaši pokožku. Je nesmírně důležité pít dostatek vody, což je zásadní gesto pro krásnou pleť. Chraňte se před sluncem a přizpůsobte svou rutinu podle ročních období. Můžete také užívat potravinové doplňky, například zinek nebo vitaminy.

Ošetření

Hydratace pleti

Hydratace pleti

Mezoterapie

Více hydratace, a tím i více zářivosti. Mezoterapie je ošetření, které spočívá v injekční aplikaci směsi revitalizačních účinných látek do obličeje, krku, dekoltu nebo i rukou pomocí jemných jehliček. Jedná se o ideální estetické ošetření pro dehydratovanou pleť, ale také pro pleť poškozenou sluncem, jemnou, nebo dokonce pleť stárnoucí. Použité přípravky jsou přizpůsobeny potřebám každého pacienta, a to podle jeho očekávání a stavu jeho pleti.

Mezoterapie není bolestivá, ale může být nepříjemná. Před sezením pro větší pohodlí je možné použít anestetický krém. Jedno sezení trvá přibližně dvacet minut a pacient se po odchodu z kliniky může ihned vrátit ke svým každodenním aktivitám. K dosažení dobrých výsledků je zapotřebí několik sezení, obecně se doporučuje 4 nebo 5 ošetření s odstupem patnácti dnů.

HydraFacial©

HydraFacial© je patentované ošetření, které čistí pleť, odstraňuje nečistoty a hloubkově hydratuje pleť díky kombinaci exkluzivních sér. Toto estetické ošetření pleť dlouhodobě hydratuje a chrání. Jeho indikací je celá řada, kromě hydratace suché pleti pomáhá také dodat pleti tón a sjednotit ji. Používá se na obličej, krk a dekolt, ruce, paže, ale také na záda a nohy. Ošetření pomocí HydraFacial© trvá mezi půl hodinou a hodinou a zahrnuje první fázi čištění a peeling. Poté následuje extrakce nečistot a hydratace a končí aplikací infuze různých sér podle potřeb pacienta. Toto ošetření je zcela bezbolestné a doporučujeme jedno sezení měsíčně.

Skinbooster

Toto estetické ošetření využívá k výživě a hydrataci pleti lehce zesíťovanou kyselinu hyaluronovou ve formě injekcí. Na rozdíl od klasické kyseliny hyaluronové skinbooster nedodává objem, ale stimuluje tvorbu kolagenu a obnovuje vodní rovnováhu pleti a dodává jí hladkost a tonus. V rodině skinboosterů existují různé typy produktů, kdy lékař po vyšetření vaší pleti bude vědět, který z nich použít. Sezení probíhá následovně: pleť se vyčistí a poté se do ní vpraví skinbooster. Pacient se může bezprostředně po ošetření vrátit ke každodennímu životu. Pro dosažení optimálních výsledků bude obvykle nutné absolvovat několik sezení (přibližně dvě nebo tři) v rozmezí jednoho měsíce a poté se doporučují udržovací sezení každých 9 měsíců.

Bibliografie

Medecine-anti-age.com. n.d. Traiter efficacement la peau sèche à très sèche. [online] Available at: <https://www.medecine-anti-age.com/actualites-anti-age/toutes-saisons/soins-anti-age-des-peaux-deshydratees> [Accessed 24 March 2021].


ARTHESTIC - Centre Esthétique Madeleine. n.d. Quels traitements pour la peau sèche ? - ARTHESTIC - Centre Esthétique Madeleine. [online] Available at: <https://www.arthestic.com/faq/traitements-peau-seche/> [Accessed 24 March 2021].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."