Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Pokleslá oční víčka

  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • 1–7 dní klidového režimu
  • Efekt viditelný již po 1 týdnu
  • Trvalé výsledky

Co jsou to pokleslá oční víčka

Ptóza neboli pokles horního víčka je stav, kdy okraj horního víčka přesahuje zornici, a tím může omezovat zorné pole. Jednostranná ptóza způsobuje asymetrii obličeje. V závislosti na věku můžeme ptózu víčka dělit na vrozenou a získanou. Může se objevit jednostranně (týká se jednoho oka) nebo oboustranně (pokud ovlivňuje obě oči). Léčení je pouze chirurgické, operace se provádí většinou v místní anestezii, u dětí pak v celkové anestezii.

Vrozená ptóza horního víčka

Vrozená ptóza horního víčka

Řešením bývá operace

Patří mezi vrozené vývojové vady, dítě se narodí s ptózou na jednom nebo na obou víčkách. 

Při těžké formě ptózy víčko překrývá velkou část zornice, věkem se tato vada nelepší, řešením je operace, která by se měla provést co nejdříve. 

Při lehčích formách, které vadí pouze kosmeticky, můžeme operaci provést v pozdějším věku, nejčastěji mezi šestým až osmým rokem věku dítěte.

Získaná ptóza

Získaná ptóza

Získaná ptóza

Získaná ptóza může mít různé příčiny. Ty vedou k ochrnutí svalu zdvihače. Dále může dojít k degeneraci svalu a jeho přeměně na vazivo, často také ptóza vzniká jako důsledek úrazu po hematomu ve víčku, jizvě na víčku atd.

Někdy se jedná o tzv. nepravou ptózu víčka, kdy je ochablá pouze kůže víčka a překrývá zorné pole. V tomto případě je řešením tohoto problému korekce horních víček pacienta - blefaroplastika neboli plastická operace očních víček.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."