Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nějaké novinky? Podělte se s naší komunitou o svůj pokrok

27. 1. 2022 · Aktualizováno: 8. 10. 2023

Augmentace před 8 měs., Mentor 330 ml, Mladá Boleslav

Stojí to za to
Průměrná cena: 73.000 Kč
128823

Byla jsem klasický případ. Když jsem si cca v 18 letech definitivně uvědomila, že mi byl dán do vínku chlapecký hrudník a že mi zůstanou prsa velikosti necelých jedniček, začala mi být sympatická myšlenka na augmentaci prsou. Se zákrokem jsem však po načtení informací vyčkala až po dětech, kdy už podstoupení zákroku byla nutnost, jelikož po dvou těhotenstvích a kojeních mi místo prsou zůstaly přibližně dva sáčky od čaje a i moje původní podprsenka s košíčky A mi byla absolutně velká :-)

Vysněný zákrok jsem tedy podstoupila na jaře 2021 u pana doktora Lhotského na Klinice dr. Pírka v Mladé Boleslavi. Nyní jsem 8 měsíců po zákroku. S prací pana doktora jsem velice spokojená. Úspěšně se popasoval s vrozenou asymetrií žeber v blízkosti hrudní kosti na mém hrudníku a naprosto perfektně ji skryl. Velikost implantátů jsem vzhledem k této asymetrii a zkušenostem pana doktora nechala na něm. Můj požadavek byl pouze přirozeně vypadající prsa, která se budou hodit k postavě. Mám tedy Mentor anatomický, 330 ml. Po posouzení výsledku bych klidně brala objem i o něco větší, kvůli asymetrii hrudníku by to ale bylo z estetického hlediska riziko, což akceptuji.

Operace proběhla bez komplikací. Následná bolest byla větší, než jsem čekala, bez Ibalginů a Paralenů by to bohužel nešlo. První dny to bylo jako mít zlámaná všechna žebra a nešlo se pořádně ani nadechnout. Kdybych si na zákrok musela brát dovolenou, nedovedu si představit vzít si jen týden, jak se u sedavého zaměstnání doporučuje. Přesto jsem samozřejmě šťastná, že jsem na zákrok šla. Na radu pana doktora jsem nesměla cvičit 12 týdnů po zákroku, což mi vadilo, ale rozhodně jsem to dodržela.

Mám obrovskou radost z toho, že jsem se mohla přestat stydět za svůj prázdný hrudník a přestala jsem mít podvědomý pocit, že musím hrudník skrývat za mikinou nebo vestou, což mě psychicky hrozně obtěžovalo. Prostě teď vypadám normálně, jako ženská, a téma prsou jsem konečně úplně vypustila z hlavy. Jsem vděčná dnešní medicíně za to, že i "pouhou" estetickou nedokonalost na těle může člověk nechat napravit a významně si tím zlepšit každodenní život.

0

Komentářů (0)

Zaujal Vás tento příběh? Podělte se s námi o ten svůj!

Reklama

Veškeré informace na této stránce pocházejí od uživatelů portálu, nikoli od lékařů nebo specialistů.

Obsah zveřejněný na portálu Estheticon.cz nemůže v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.