Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Transplantace vlasů

Stojí to za to
78 %
Stojí to za to
Na základě 28 příběhů
Průměrná cena
110.830 Kč
Průměrná cena
Podle 14 odborníků
  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku 1–3 hodiny
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Efekt viditelný po 1 měsíci
  • Trvalé výsledky

Co je to transplantace vlasů?

Pod pojmem transplantace vlasů se rozumí přesun vlasových folikulů na místa, kde vlasy již přestaly růst nebo řídnou.

Vlasy jsou odpradávna symbolem krásy a podstatnou součástí vzhledu každého člověka. Jejich řídnutí či dokonce ztráta se tak mohou stát frustrujícím psychickým faktorem. Estetická chirurgie dokáže tento problém vyřešit pomocí transplantace vlasů.

V čem spočívá transplantace vlasů?

V čem spočívá transplantace vlasů?

Používá se přenos vlastních vlasových štěpů či mikroštěpů

Transplantací vlasů se míní přesun vlastních vlasových folikulů, které nepodléhají androgenetické alopecii, na místa, kde vlasy řídnou nebo již nerostou.

Pokud uvažujete o transplantaci vlasů, pak musíte vědět, že jí nelze dosáhnout vlasového porostu stejné hustoty jako před ztrátou. Používají se vlastní vlasy klienta, které se „přesadí“ – z jedné oblasti hlavy se vybere určitý počet štěpů a přemístí se na jinou oblast hlavy. Transplantace však zakryje prořídlá místa a doplní vlasový porost v holých oblastech.

Odběr vlasových folikulů = štěpů z dárcovské oblasti i sázení do předem připravených lůžek v cílové oblasti probíhá v lokální anestezii.

Jedná se tedy o vlastní vlasy klienta, které mají v nové oblasti stejné vlastnosti jako v místě odběru. Přirozeně rostou, dají se stříhat, barvit, atd. Nutno však poznamenat, že jejich plnohodnotný růst začíná až po delší době od zákroku a výsledek transplantace vlasů lze hodnotit až po 6–12 měsících od zákroku. Rychlost růstu je zcela individuální.

Zákrok je časově poměrně náročný. Trvá v průměru několik hodin v závislosti na velikosti oblasti, kterou je třeba transplantovat. V naprosté většině případů, pokud je pacient jinak zdráv, stačí před zákrokem rutinní předoperační vyšetření u svého praktického lékaře. Vlastní transplantace probíhá buď vleže, nebo vsedě, což je při několikahodinovém zákroku pro pacienta pohodlnější.

Důvody ztráty vlasů - indikace

Ztráta vlasů u žen

I ženy se potýkají se ztrátou vlasů

Většina transplantací vlasů řeší dědičné plešatění mužů, dokáže však pomoci i ženám s řídnoucími vlasy.

Androgenetická alopecie trápí až 80 % mužské populace. Jde o dědičné plešatění způsobené mužským pohlavním hormonem dihydrotestosteronem (DHT), který způsobuje smršťování vlasových kořínků. Ty se zmenšují, až úplně zmizí, vlas vypadne a na jeho místě již neroste nový. Tento proces lze zmírnit trichologickými přípravky, ale zastavit nelze.

Androgenetické plešatění postihuje nejčastěji oblasti koutů, vertexu a temene hlavy, které jsou citlivější na enzymy testosteronu.

Ženy nejčastěji trpí řídnutím vlasového porostu v důsledku změny hladiny hormonů, a to po menopauze. Jakousi výhodou „ženského plešatění“ je, že vlasy vypadávají rovnoměrně po celé ploše hlavy, ne na konkrétních místech. Proto se žen týká především estetická transplantace vlasů, např. pokud žena není spokojena se svým vysokým čelem nebo kouty.

Dalšími příklady spouštěčů padání vlasů jsou přemíra stresu nebo špatná péče o vlasy (odbarvování, fénování, zapařování pokožky hlavy častým nošením pokrývky hlavy). Lysá místa vznikají také v důsledku úrazů hlavy, popálení a především kvůli nemoci zvané alopecie.

Transplantací vlasů lze pomoci ve většině z těchto případů. Důležité je si však uvědomit, že transplantace neřeší padání vlasů a nezastavuje nemoc pokožky hlavy. Ta musí být před zákrokem zdravá a vypadávání vlasů stabilizováno.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře