Výhody rekonstrukce penisu z širokého svalu zádového

17. 6. 2020

V minulosti bylo pro rekonstrukci penisu při změně pohlaví využíváno zejména předloktí. Pacienti si však stěžovali na viditelnou jizvu, kterou vnímali jako stigma. Přistoupilo se k využití kůže a také svalu z oblasti zad, kde je jizva snadněji skrytá oblečením. Ukázalo se, že to byla dobrá volba. V čem je rekonstrukce penisu z širokého zádového svalu lepší? Bude penis funkční? Jsou k operaci nějaké kontraindikace? Zeptali jsme se prof. MUDr. Jiřího Veselého Csc.

prof. MUDr. Jiří Veselý CSc.

Rekonstrukce vaginy při změně pohlaví

10. 6. 2020

Rekonstruovaná vagína při změně pohlaví je téměř nerozpoznatelná od jiných. Zajímá vás, jak probíhá rekonstrukce vagíny? Kdy je nejlepší čas na ní jít? Bude funkční vlhnutí vagíny při styku? Podívejte se na krátké video s odborníkem na tyto operace prof. MUDr. Jiřím Veselým Csc.

prof. MUDr. Jiří Veselý CSc.

Cena operací změny pohlaví

5. 6. 2020

Cesta ke změně pohlaví je dlouhá, když pak přijde na samotné operace, pacienti váhají, zda na to budou mít finančně. Které zákroky při změně pohlaví jsou hrazeny ze zdravotního pojištění a které si musí pacient zaplatit sám nám řekl prof. MUDr. Jiří Veselý Csc.

prof. MUDr. Jiří Veselý CSc.