Neinvazivní odstranění podbradku - Belkyra

Autor:

Plnost v oblasti podbradku je relativně častý problém se kterým přicházejí pacienti do ordinace plastického chirurga. V mnohých případech je tento nález spojený s celkovou nadváhou, ale příčinou může být i genetická dispozice. Nová metoda Belkyra nabízí neinvazivní možnost konturování dolní části obličeje pouze pomocí injekcí, která je ověřená a bezpečná.

Obrázek1
Belkyra - nechirurgické injekční řešení odstranění tuku ve spodní části obličeje uzpůsobené individuálně každému pacientovi. (zdroj: archiv společnosti Allergran)

Vhodná indikace

Do současnosti byla standardním zákrokem pro tvarování této oblasti liposukce, nejlépe ultrazvukem nebo laserem asistovaná, která vedla k odstranění přebytečné tukové tkáně, ke zpevnění kůže a ke zvýraznění okraje dolní čelisti. U pacientů spíše s nadbytkem kůže a poklesem kůže obličeje je možností úpravy lifting obličeje a krku (cena liftingu obličeje).

Kontraindikace a rizika

Jako každý kosmetický zákrok nese určitá rizika, které jsou ale vzhledem k miniinvazivitě zákroku velmi omezené. K tomuto zákroku nejsou vhodní pouze pacienti s výraznějšími tzv. platysmálními pruhy. Ošetření Belkyra je bezpečné jak dokládá certifikace FDA.

Byly provedeny rozsáhlé studie na tisících pacientech, které ukázaly srovnatelné bezpečnostní parametry při porovnání s jinými metodami jako např. výplně kyselinou hyaluronovou. Přesto doporučuji provádět léčbu tímto prostředkem pouze u odborníků s výbornou znalostí anatomie obličeje, včetně nervů a cév. Injekce do blízkosti lícního nervu by mohla vést k jeho poranění a ovlivnění jeho funkce, zejména v oblasti úst. Může také dojít ke vzniku zatvrdlin v oblasti aplikace.

Obrázek2
Pro nejlepší efekt se doporučuje více po sobě následujících ošetření. (zdroj: archiv společnosti Allergran)

Průběh ošetření

Aktivní účinnou látkou Belkyry je kyselina deoxycholová, která bezpečně rozpustí tukovou tkáň a přirozené čistící procesy těla ji odstraní z dané oblasti. Látka naruší membrány buněk a dojde k jejich prasknutí. Tím se aplikace této metody liší od hubnutí, u kterého dochází pouze ke zmenšování tukových buněk. Při užití přípravku Belkyra dojde k jejich kompletnímu odstranění bez redukční diety a zároveň je zaručeno, že se do dané oblasti nevrátí.

Při první konzultaci před zákrokem plastický chirurg posoudí nález a doporučí počet ošetření, který se pohybuje mezi třemi a šesti s odstupem minimálně šesti týdnů. Už při první návštěvě je možné provést první ošetření. To se dělá většinou v místním znecitlivění, po aplikaci znecitlivujícího krému a aplikací asi deseti až dvaceti injekcí do dané oblasti. Přípravek je třeba rovnoměrně rozložit do celé oblasti. Celé ošetření trvá asi dvacet až třicet minut a je minimálně bolestivé. Zákrok je vhodný pro muže i ženy a může se provádět v létě i v zimě.

Obrázek3
Před/Po v případě odstranění podbradku pomocí aplikace Belkyry u 39 leté pacientky.  (zdroj: archiv společnosti Allergran)
Obrázek4
Před/Po v případě odstranění podbradku pomocí aplikace Belkyry u 35 leté pacientky. (zdroj: archiv společnosti Allergran)

Bezprostředně po výkonu/ošetření

Z kliniky pacient může odjet sám, doprovod nepotřebuje. Po zákroku doporučuji do druhého dne klidový režim. Na několik dní také doporučuji nosit elastickou masku, která pomáhá tvarování dané oblasti a působí proti otoku. Z kliniky pacient může odjet sám, doprovod nepotřebuje.

Doporučený pozákrokový režim

Nepříjemnosti v období po aplikaci je různě dlouho trvající otok dané oblasti, až několik týdnů. Mohou se také vyskytnout modřiny, které se vstřebají během několika dní.

Do běžného pracovního režimu se člověk vrací dle průběhu, zejména stran otoku, hned druhý den, nebo po několika dnech. Plnou fyzickou zátěž doporučuji po 2 týdnech.

Obrázek5
Před/Po v případě odstranění podbradku pomocí aplikace Belkyry u 34 letého pacienta. Tento zákrok je velmi často vyhledáván právě muži. (zdroj: archiv společnosti Allergran)
Obrázek6
Před/Po v případě odstranění podbradku a zeštíhlení spodní části obličeje pomocí aplikace Belkyry u 55 leté pacientky. (zdroj: archiv společnosti Allergran)

Výsledný efekt

Výsledným efektem zákroku je vytvarování oblasti brady včetně stažení kožního krytu a zvýraznění kontur dolní čelisti. Není třeba kombinovat s jiným ošetřením.

Publikováno: 30.5.2017

Autor

Je absolventem 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Zúčastnil se i řady zahraničních stáží a působí v redakční radě řady odborných časopisů. Jako chirurg se na klinice Esthé zabývá celým spektrem estetické chirurgie a také pomáhá ženám po onkologických onemocněních prsu.

Neinvazivní odstranění podbradku - Belkyra - Novinky

Neinvazivní odstranění podbradku - Belkyra - Ceny

Ceny od 15 000 Kč
Doc. MUDr. Ondřej Měšťák Ph.D.
Ceny od 12 000 Kč
L centrum Pardubice
MUDr. Michaela Hustá
Frýdlant nad Ostravicí, Vratimov
Ceny od 20 000 Kč
MUDr. Michaela Hustá
Ceny od 12 500 Kč
MUDr. Olga Shalamová
Ceny od 18 500 Kč
FORMÉ Clinic

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní