Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Plikace žaludku

Stojí to za to
92 %
Stojí to za to
Na základě 23 příběhů
Průměrná cena
80.000 Kč
Průměrná cena
  • Celková anestezie
  • 3 dny
  • Délka zákroku 1–3 hodiny
  • 1–7 dní klidového režimu
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je plikace žaludku?

Plikace žaludku je bariatrická operace, která pomáhá k redukci hmotnosti pacienta. Chirurg umístí pásku kolem horní části žaludku a vytvoří tak menší prostor, do kterého se jídlo ukládá. Omezí se tak množství jídla, které může pacient jíst a tím, že se bude cítit plný po malém množství jídla, se hmotnost redukuje.

Obezita je závažným zdravotním, ale také psychickým a estetickým problémem. Pokud selhává konzervativní léčba obezity, je možno využít chirurgického řešení a podstoupit plikaci žaludku. Jedná se o chirurgický zákrok, při kterém dojde k přiškrcení horní části žaludku speciální bandáží. Bandáž neomezí chuť k jídlu, ale umožní snížení objemu přijímané potravy a tím vede k redukci hmotnosti. Dochází k významnému snížení pocitu hladu při dodržování velmi přísné redukční diety.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na plikaci žaludku?

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na laparoskopickou bandáž žaludku?

Vhodní kandidáti na plikaci žaludku

Rozhodující pro podstoupení plikace žaludku je váš Body Mass Index (BMI = vaše váha v kilogramech dělená druhou mocninou vaší výšky v metrech). Pokud váš BMI přesahuje hodnotu 40 nebo již 35 a trpíte onemocněními v důsledku obezity a selhávají u vás konzervativní postupy k redukci hmotnosti, můžete být vhodným uchazečem pro plikaci žaludku.

Je bezpodmínečně nutné, abyste byli psychicky stabilní a nevyskytovalo se u vás některé z kontraindikovaných onemocnění. Také některé psychiatrické diagnózy mohou být důvodem, že nebudete moci podstoupit plikaci žaludku. Ideálním kandidátem pro zákrok jsou lidé s vysokou motivací, ochotni podřídit se veškerým dietetickým specifikům, které tato operace vyžaduje.

Lékař vám může také navrhnout podstoupit tubulizaci žaludku. K léčbě extrémní obezity je vhodný gastrický bypass. Tomuto zákroku se v mnoha rysech podobá biliopankreatická diverze (BPD). Nebo vám může být do žaludku zaveden instragastrický balon, který se řadí k populárním léčbám nadváhy.

Jak si vybrat vhodného lékaře?

Jak si vybrat vhodného lékaře?

Jak si vybrat vhodného lékaře?

Portál Estheticon nabízí řadu lékařů, kteří plikaci žaludku provádí. S vybraným lékařem je nutné konzultovat, zda jste vhodným kandidátem. Na konzultaci s lékařem proberete, jakého výsledku provedeným zákrokem docílíte a ujasníte si pravidla stravování po zákroku. Lékaře můžete vybírat na základě zkušeností a osobní sympatie.

Bibliografie

NCBI, Laparoscopic Lap Band Placement [online]. Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK526062/ [Datum: 27. listopadu 2020].

MedicalNewsToday, How does a gastric band work? [online]. Dostupné na: https://www.medicalnewstoday.com/articles/298313 [Datum: 27. listopadu 2020].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře