Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Laserová operace křečových žil

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 57 příběhů
Průměrná cena
23.398 Kč
Průměrná cena
Podle 27 odborníků
  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku 1–3 hodiny
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Okamžitý efekt
  • Dočasné výsledky

Co je to laserová operace křečových žil?

Laserová nitrožilní léčba je moderní miniinvazívní metoda odstranění křečových žil, při níž se do žíly zavádí laserové vlákno. Postižená žíla se z těla neodstraňuje (nevytrhává), ale pouze se tepelně poškodí a během několika týdnů se vstřebá. Hlavní výhoda tohoto typu ošetření spočívá v podstatně kratší rekonvalescenci – pokud se provede správně a u vhodného pacienta, je rekonvalescence cca jeden týden.

Pro koho je odstranění křečových žil laserem vhodné?

Pro koho je laserové odstranění křečových žil vhodné?

Daleko více jsou postiženy ženy

30-40 % populace trpí onemocněním křečových žil v pokročilých stádiích, ale až 70 % má jen z některých příznaků! Ženy jsou postiženy o něco více, ve většině případů hraje dominantní roli genetika.

Jednou z metod odstranění křečových žil je laserové ošetření. Laserová operace křečových žil je vhodná pro pacienty s kmenovou nedostatečností hlavních povrchových žil (velké nebo malé safény) ve všech pokročilejších stádiích chronického žilního onemocnění.

V některých případech se dá použít i na ošetření recidivy po předchozích operacích a k ošetření perforátorů. Základem je kvalitní ultrazvukové vyšetření povrchových a hlubokých žil, na základě kterého můžeme pacienta k zákroku indikovat.

Pokud se rozhodnete pro ošetření u lékaře či kliniky bez smlouvy s pojišťovnou, doporučení nebudete potřebovat. V opačném případě je doporučení nutné. Získáte jej od praktického lékaře nebo cévního specialsty.

Minimální ani maximální věk u této metody není stanovený, operujeme pacientky kolem 20 let věku i seniory. Vždy je důležitý biologický věk, a v případě mladého věku rozumná indikace.

Nitrožilní laser se využívá k ošetření kmenových varikozit na končetině, k ošetření varixů v oblasti pánve se nevyužívá. Křečové žíly v této lokalitě navíc často spontánně vymizí po porodu.

Výběr vhodného specialisty na křečové žíly

Výběr vhodného specialisty na křečové žíly

Vyberte si svého specialistu

Je dobré hledat zkušeného lékaře s dobrými referencemi, s kvalitním přístrojovým vybavením, a neposuzovat pouze cenu laserového odstranění křečových žil. Pokud váháte a vybíráte odborníka, zkuste se podívat i na fotky před a po laserové operaci křečových žil. Množství fotek a výsledky vám napoví, zda lékař zákrok provádí často a s jakou precizností.

Až na základě osobní konzultace a duplexního ultrazvukového vyšetření se dají kvalifikovaně nabídnout možnosti ošetření.

Laserové odstranění křečových žil je možné podstoupit celoročně. Ale komfort při nošení kopresních punčoch v teplých měsících není příliš velký.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře