Odborníci v okolí

Více

Odborníci v okolí

Více

FN Dětská nemocnice - Centrální operační sály

FN Dětská nemocnice - Centrální operační sály

Napište nám

Recenze

Podělte se o svou zkušenost

Ošetřoval Vás FN Dětská nemocnice - Centrální operační sály a máte osobní zkušenost se zákrokem v této ordinaci? Vložte recenzi, pomozte ostatním se rozhodnout.


Profil - FN Dětská nemocnice - Centrální operační sály

Naše klinika

Fakultní nemocnice Brno - Dětská nemocnice - Centrální operační sály III.

Centrální operační sály na pracovišti dětské medicíny jsou místem, kde prakticky probíhá veškerá dětská operativa. Poskytují prostorové, materiální, technické zázemí, a hlavně personální zdroje pro dětské operace napříč všemi chirurgickými i nechirurgickými obory

Disponují zde širokým spektrem výkonů i širokým spektrem pacientů. Jsou zde operováni pacienti od nezralých dětí až po adolescenty a mladé dospělé. Postaráno je medicínsky i lidsky také o dětské onkologické pacienty.

Nástroje, pomůcky a zdravotnický materiál se udržuje v několika velikostních sadách

Bezchybná funkce sálů probíhá díky spolupráci se všemi klinikami a pracovišti v Dětské nemocnici.

Na centrálních sálech je vysoce erudovaný personál a veškeré technické vybavení je v souladu s požadavky moderní medicíny. Nejnovější operační postupy jsou praktikovány i u nejmenších dětí (př. laparoskopické operace novorozenců, hrudní operace včetně torakoskopických, operace mozku s využitím navigace, rekonstrukce středouší pod mikroskopem, řešení dětských zlomenin aj.). Doménou dětské operativy zůstává řešení vrozených vývojových vad, mnohdy kritických, které je nutné korigovat už v prvních dnech po narození (př. rozštěpové vady obličeje).

Na operačních sálech Dětské nemocnice je k dispozici pět velkých operačních sálů a tři sálky pro léčebné a diagnostické zákroky, kde se provádějí výkony v rámci režimu jednodenní chirurgie. 

Perioperační péče je obstarávána 21 plně kvalifikovanými a zkušenými perioperačními sestrami, jež jsou dále rozděleny do jednotlivých operačních prostorů. A jelikož je zde nepřetržitý provoz, jsou tyto sestry schopny se zastoupit a výborně obstát u všech akutních operací. Mimo běžnou pracovní dobu je trvale k dipozici jeden sálový tým, v případě urgentní situace je druhý tým na pracovišti do jedné hodiny. Na centrálních operačních sálech pracuje dále sedm sanitárek a dva sanitáři.

Důraz je zde kladen na bezpečnost a individuální a citlivý přístup k malým pacientům.

Zobrazit více Zobrazit méně

Zákroky

Léčba křečových žil (varixů)

Zobrazit více Zobrazit méně

Upozornění

  • Ceny jsou pouze orientační.
  • Ceny zákroků nemusí obsahovat anestezii, speciální prádlo, konzultaci apod.

Napište nám

Adresy

Adresa
Černopolní 9
62500 Brno
Česká republika

Jste FN Dětská nemocnice - Centrální operační sály? Chcete upravit telefonní číslo, adresu a další kontaktní údaje? Nárokujte si tento profil. Základní profil je ZDARMA.
Informace o tomto lékaři včetně jeho osobních dat byly získány z veřejně dostupných zdrojů. Osobní údaje zpracovává společnost Estheticon, s.r.o. na základě oprávněného zájmu s cílem kontaktovat lékaře coby potenciálního klienta. Proti tomuto zpracování lze podat námitku odesláním zprávy na dpo@estheticon.com