FN Dětská nemocnice - Centrální operační sály

FN Dětská nemocnice - Centrální operační sály

Žádné recenze
Ohodnotit
Černopolní 9, Brno, Jihomoravský kraj
FN Dětská nemocnice - Centrální operační sály
FN Dětská nemocnice - Centrální operační sály
Žádné recenze

Informace

Fakultní nemocnice Brno - Dětská nemocnice - Centrální operační sály III.

Centrální operační sály na pracovišti dětské medicíny jsou místem, kde prakticky probíhá veškerá dětská operativa. Poskytují prostorové, materiální, technické zázemí, a hlavně personální zdroje pro dětské operace napříč všemi chirurgickými i nechirurgickými obory.

Disponují zde širokým spektrem výkonů i širokým spektrem pacientů. Jsou zde operováni pacienti od nezralých dětí až po adolescenty a mladé dospělé. Postaráno je medicínsky i lidsky také o dětské onkologické pacienty.

Nástroje, pomůcky a zdravotnický materiál se udržuje v několika velikostních sadách.

Bezchybná funkce sálů probíhá díky spolupráci se všemi klinikami a pracovišti v Dětské nemocnici.

Na centrálních sálech je vysoce erudovaný personál a veškeré technické vybavení je v souladu s požadavky moderní medicíny. Nejnovější operační postupy jsou praktikovány i u nejmenších dětí (př. laparoskopické operace novorozenců, hrudní operace včetně torakoskopických, operace mozku s využitím navigace, rekonstrukce středouší pod mikroskopem, řešení dětských zlomenin aj.). Doménou dětské operativy zůstává řešení vrozených vývojových vad, mnohdy kritických, které je nutné korigovat už v prvních dnech po narození (př. rozštěpové vady obličeje).

Na operačních sálech Dětské nemocnice je k dispozici pět velkých operačních sálů a tři sálky pro léčebné a diagnostické zákroky, kde se provádějí výkony v rámci režimu jednodenní chirurgie.

Perioperační péče je obstarávána 21 plně kvalifikovanými a zkušenými perioperačními sestrami, jež jsou dále rozděleny do jednotlivých operačních prostorů. A jelikož je zde nepřetržitý provoz, jsou tyto sestry schopny se zastoupit a výborně obstát u všech akutních operací. Mimo běžnou pracovní dobu je trvale k dipozici jeden sálový tým, v případě urgentní situace je druhý tým na pracovišti do jedné hodiny. Na centrálních operačních sálech pracuje dále sedm sanitárek a dva sanitáři.

Důraz je zde kladen na bezpečnost a individuální a citlivý přístup k malým pacientům.

Možnost videokonzultace:

  • Ne

Financování nebo platební prostředky:

  • Ne

První návštěva zdarma:

  • Ne

Hlavní zákroky

Léčba křečových žil

Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související zákroky