Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rekonstrukce prsu

Stojí to za to
99 %
Stojí to za to
Na základě 68 příběhů
Průměrná cena
39.286 Kč
Průměrná cena
Podle 21 odborníků
  • Celková anestezie
  • 3 dny
  • Délka zákroku 3–6 hodin
  • Více než 10 dní klidového režimu
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je to rekonstrukce prsu?

Rekonstrukce prsu se provádí u pacientek, které prodělaly maligní onemocnění a prs bylo nutné odstranit v rámci léčby. Při rekonstrukčním výkonu lze použít vlastní svalové laloky, dále umělé prsní implantáty nebo kombinaci obou metod. Operace v celkové anestezii trvá 2–6 hodin, hospitalizace 1–3 týdny, rekonvalescence 2–4 týdny, se sportem lze začít za tři měsíce.

O zákroku

Rekonstrukce prsu

Rekonstrukce prsu pomáhá ženám nabýt ztracené sebevědomí

Ztráta nebo deformace prsu při léčbě zhoubného nádoru postihuje ženu ve dvou rovinách. Vedle obav z dalšího osudu, léčby a zdravotního stavu, trápí většinu žen obavy z toho, jak jejich život ztráta tak dominantního symbolu ženskosti změní.

Důkazem toho je i to, že v ordinaci při první informaci o charakteru onemocnění a navrhovaném způsobu léčby velké procento žen reaguje daleko vstřícněji, když se spolu s informací o nutnosti odstranění prsu dozvídají o možnosti plastiky prsu. Rekonstrukci prsu berou jako dobrý způsob, jak se vrátit po nemoci do běžného života jako sebevědomá žena.

Péče o ženy se zhoubným nádorem prsu je mezioborová podílí se na ní mamolog, chirurg, onkolog, radiodiagnostik, patolog, gynekolog a v neposlední řadě i psycholog. Rekonstrukce prsu spadá do sféry plastické chirurgie. Rozhodnutí o tom, zda a kdy výkon provést, však závisí na onkologovi, psychologovi a někdy i genetikovi.

Chirurgické metody léčby rakoviny prsu

Chirurgické metody léčby nádoru prsu

Jaké jsou metody léčby nádoru prsu

Možnosti rekonstrukce závisí na rozsahu chirurgicky odstraněné tkáně.

  • Radikální mastektomie (odstranění prsní tkáně): Prs je odstraněn celý včetně kůže nad ním.
  • Výkon šetřící prsní tkáň: Nádor je odstraněn s dostatečným lemem okolo. Prs je zachován v co nejuspokojivějším tvaru. Poté je možné prs dodatečně upravit.
  • Výkon šetřící kůži: Prsní žláza je odstraněna spolu s bradavkou a dvorcem. Kůže je ovšem ponechána.
  • Subkutánní mastektomie (odstranění prsní tkáně): Při této operaci chirurg odstraní celou prsní žlázu , ale kůži i bradavku a dvorec ponechá pro možnosti další rekonstrukce.
"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře