Nemocnice TGM - Chirurgické oddělení

Nemocnice TGM - Chirurgické oddělení

Žádné recenze
Ohodnotit
Purkyňova 11, Hodonín, Jihomoravský kraj
Nemocnice TGM - Chirurgické oddělení
Nemocnice TGM - Chirurgické oddělení
Žádné recenze

Informace

Chirurgické oddělení Nemocnice TGM Hodonín se specializuje na lůžkovou, ale i ambulantní chirurgickou péči. Činnost oddělení pak sestává z realizace předoperační a pooperační péče, dále také z využívání konzervativních postupů léčby a endoskopických vyšetření tlustého střeva a žaludku. Pokud bychom se zaměřili na konkrétní výkony, mohli bychom zmínit například laparoskopické operace tříselných kýl, chirurgickou léčbu zlomenin, probíhají zde také vybrané urologické operace či operace žlučníku.

Na oddělení pracuje několik atestovaných lékařů, zároveň zde však působí i lékaři, kteří se na atetaci teprve připravují. Stejně tak zde najdeme zdravotní sestry s atestací, ale i bez ní.

Chirurgické oddělení klade důraz na komplexnost poskytované péče, zároveň se zaměřuje na zkracování doby hospitalizace či časnou rehabilitaci. Usiluje o co nejkratší rekonvalescenci a soustředí se také na minimalizaci bolesti.

Lůžková část se skládá  ze 2 stanic – A a B. Každá z nich se nachází v jiném podlaží. Všechny pokoje jsou 2-4 lůžkové. Stanice A se skládá z 24 lůžek, stanice B pak z 23 lůžek. Součástí chirurgického oddělení jsou také 3 nadstandardní pokoje. Ty jsou vybaveny televizí, chladničkou či rychlovarnou konvicí. Všechny tyto pokoje jsou jednolůžkové, součástí je také vlastní sociální zařízení.

Pobyt na nadstandardním pokoji si lze rezervovat předem, případně je možné dohodnout pobyt zde až během hospitalizace – dle dostupných kapacit. Jedná se o nadstandardní službu, proto je pobyt na tomto pokoji zpoplatněn.

Nemocnice TGM Hodonín má poměrně bohatou historii. Základní kámen byl položen již v roce 1946, nemocnice však byla zprovozněna až v roce 1952. V té době zde bylo k dispozici 110 lůžek na interním oddělení, dále 100 lůžek na oddělení chirurgickém, také 40 lůžek na oddělení dětském a 25 lůžek na oddělení očním. O několik měsíců později pak přibylo 62 lůžek na oddělení gynekologicko-porodnickém.

Současný název nese tato nemocnice od roku 1997. Zmínit rozhodně musíme fakt, že v roce 2006 získalo toto zařízení certifikát kvality ISO 9001 pro oddělení dopravní zdravotní služby, rehabilitace a radiodiagnostiky. O rok později pak tento certifikát obhájil u všech ostatních oddělení.

Možnost videokonzultace:

  • Ne

Financování nebo platební prostředky:

  • Ne

Hlavní zákroky

Léčba křečových žil

Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související zákroky