Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vlasová mezoterapie

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 7 příběhů
Průměrná cena
3.607 Kč
Průměrná cena
Podle 75 odborníků
  • Není nutná anestézie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • Nevyžaduje klidový režim
  • Efekt viditelný po 1 měsíci
  • Dočasné výsledky

Co je to vlasová mezoterapie?

Mezoterapie je lékařská technika, která spočívá v podávání látek, které se liší podle typu a stupně léčené patologie, pomocí několika povrchových intradermálních injekcí.

Injekční roztok může obsahovat širokou škálu minerálů, vitamínů, aminokyselin, nukleových kyselin a koenzymů.

Mezoterapie může zabránit vypadávání vlasů

vlasy

Fotografie před a po (Mediestetik, skupina klinik)

Vypadávání vlasů je dnes jedním z častých problémů. Ačkoli je ztráta vlasů normální, někdy může být řídnutí vlasů mnohem rychlejší, což vyvolává obavy. Mezi metody, které účinně léčí vypadávání vlasů, patří mezoterapie, injekční aplikace vitamínů, aminokyselin, minerálů, nukleových kyselin a koenzimů do střední vrstvy pokožky hlavy, ve které jsou vlasové folikuly. Mezoterapie může pomoci zabránit vypadávání vlasů, zlepšit jejich kvalitu a stimulovat jejich růst. Vždy se informujte o procesu, nákladech a vedlejších účincích u odborníka, který se vlasovou mezaterapií zabývá.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na vlasovou mezoterapii?

vlasy

Pacient před a po zákroku (Klinika estetické medicíny Petra Clinic)

Vlasové folikuly zásobují vlas živinami a na změny v organismu reagují citlivě. Neblahý vliv na vlasy má nedostatek vitamínů a minerálních látek, stres, některá onemocnění a hormonální výkyvy. Vlasy například často nadměrně vypadávají po porodu. Výsledkem může být částečná nebo úplná ztráta vlasů (alopecie), podle příčin a projevů rozlišujeme různé typy alopecie, například:

  • Alopecie areata - vypadaná, jasně ohraničená kolečka vlasů na různých místech na hlavě. Jedná se o autoimunitní onemocnění, postihuje muže i ženy.
  • Androgenní alopecie - vypadávání vlasů ovlivněné dědičností, hormony a věkem. Metabolit testosteronu dihydrotestosteron (DHT) zkracuje životní cyklus vlasu a urychluje jeho vypadnutí.
  • Alopecia barbae - ztráta části vousů u mužů hlavně v oblasti brady.
  • Trakční alopecie - je způsobena přílišným namáháním vlasů.

Každý, kdo zaznamená nadměrné vypadávání vlasů, je vhodným kandidátem k podstoupení vlasové mezoterapie.

Bibliografie

Healthline, What Is Mesotherapy? [online]. Dostupné na: https://www.healthline.com/health/mesotherapy [Datum: 31. ledna 2021].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře