Autor:

Vlasové váčky (folikuly) zásobují vlas živinami, na změny v organismu reagují citlivě. Neblahý vliv na vlasy má nedostatek vitamínů a minerálních látek, stres, některá onemocnění a hormonální výkyvy. Vlasy například často nadměrně vypadávají po porodu.

Výsledkem může být částečná nebo úplná ztráta vlasů (alopecie), podle příčin a projevů rozlišujeme různé typy alopecie, například:

  • Alopecie areata – vypadaná, jasně ohraničená kolečka vlašů na různých místech na hlavě. Jedná se o autoimunitní onemocnění, postihuje muže i ženy.
  • Androgenní alopecie - vypadávání vlasů ovlivněné dědičností, hormony a věkem. Metabolit testosteronu dihydrotestosteron (DHT) zracuje životní cyklus vlasu a urychluje jeho vypadnutí.
  • Alopecia barbae – ztráta části vousů u mužů hlavně v oblasti brady.
  • Trakční alopecie – je způsobena přílišným namáháním vlasů.

Diagnostika vlasů pomocí fototrichoskopie

vlasy 2

Digitální fototrichoskopie je diagnostická metoda, která stanoví hustotu vlasů, rychlost jejich růstu a růstové fáze vlasu. Během vyšetření se vlasy v problematické oblasti na ploše 1 cm2 zkrátí na 2 milimetry, vystříhaná oblast se naskenuje a po 2 dnech se vyhodnotí poměr aktivních a pasivních vlasů.

Po stanovení diagnózy následuje návrh léčby, která ve většině případů vede k zástavě vypadávání vlasů. Léčba je ale dlouhodobá a komplexní. Mezi metody, které účinně léčí vypadávání vlasů patří mezoterapie, injekční aplikace vitamínů, aminokyselin, minerálů, nukleových kyselin a koenzimů do střední vrstvy pokožky hlavy, ve které jsou vlasové folikuly.

Účinky vlasové mezoterapie

  • Podporuje růst vlasů.
  • Odstraňuje nadměrné vypadání vlasů.
  • Vyživuje a revitalizuje střední vrstvu kůže hlavy a vlasové váčky.
  • Zlepšuje prokrvení vlasové pokožky.
  • Postupně dodá vlasům sílu, pevnost a lesk.

Podle příčiny vzniku alopecie je třeba vlasovou mezoterapii kombinovat s místní léčbou, hloubkovým laserovým ošetřením nebo s plazmaterapií - injekční aplikací vlastní obohacené krevní plazmy. Na klinice Esthe Laser Clinic k léčbě alopecie používáme vedle ostatních metod biostimulační laser a přístroj Sygmalift.

Aktualizováno: 23.2.2016

Vlasová mezoterapie - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Zázračná léčba mých vlasů

Spokojený/á     

Měla jsem velké problémy s padáním vlasů a nic nepomáhalo. Po léčbě tento problém naprosto zmizel. Paní doktorka byla velmi milá, příjemná a ochotná.

S přístupem k mé osobě a medicíně jsem byla velice spokojená

Spokojený/á     

Pani doktorka Harapatova je velice sympaticka a mila. Citila jsem se u ni dobre a s jeji praci a pristupem k esteticke medicine jsem byla velmi spokojena. Mohu ji kazdemu vrele doporucit.

Vlasová mezoterapie - Ceny

Ceny od 1 500 Kč
obvykle do 6 000 Kč
MUDr. Martina Neradová Richterová
Ceny od 2 990 Kč
obvykle do 2 990 Kč
RVmedCentrum privátní klinika s.r.o.
MUDr. Šárka Běrská
Opava, Olomouc
Ceny od 2 000 Kč
obvykle do 3 000 Kč
MUDr. Šárka Běrská
Ceny od 2 000 Kč
obvykle do 3 000 Kč
MUDr. Miroslava Abdulgani – Jurková
MUDr. Taisir Zakout
Ostrava, Havířov, Opava
Ceny od 2 900 Kč
MUDr. Taisir Zakout
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní