Vlasové váčky (folikuly) zásobují vlas živinami, na změny v organismu reagují citlivě. Neblahý vliv na vlasy má nedostatek vitamínů a minerálních látek, stres, některá onemocnění a hormonální výkyvy. Vlasy například často nadměrně vypadávají po porodu.

Výsledkem může být částečná nebo úplná ztráta vlasů (alopecie), podle příčin a projevů rozlišujeme různé typy alopecie, například:

  • Alopecie areata – vypadaná, jasně ohraničená kolečka vlašů na různých místech na hlavě. Jedná se o autoimunitní onemocnění, postihuje muže i ženy.
  • Androgenní alopecie - vypadávání vlasů ovlivněné dědičností, hormony a věkem. Metabolit testosteronu dihydrotestosteron (DHT) zracuje životní cyklus vlasu a urychluje jeho vypadnutí.
  • Alopecia barbae – ztráta části vousů u mužů hlavně v oblasti brady.
  • Trakční alopecie – je způsobena přílišným namáháním vlasů.

Diagnostika vlasů pomocí fototrichoskopie

vlasy 2

Digitální fototrichoskopie je diagnostická metoda, která stanoví hustotu vlasů, rychlost jejich růstu a růstové fáze vlasu. Během vyšetření se vlasy v problematické oblasti na ploše 1 cm2 zkrátí na 2 milimetry, vystříhaná oblast se naskenuje a po 2 dnech se vyhodnotí poměr aktivních a pasivních vlasů.

Po stanovení diagnózy následuje návrh léčby, která ve většině případů vede k zástavě vypadávání vlasů. Léčba je ale dlouhodobá a komplexní. Mezi metody, které účinně léčí vypadávání vlasů patří mezoterapie, injekční aplikace vitamínů, aminokyselin, minerálů, nukleových kyselin a koenzimů do střední vrstvy pokožky hlavy, ve které jsou vlasové folikuly.

Účinky vlasové mezoterapie

  • Podporuje růst vlasů.
  • Odstraňuje nadměrné vypadání vlasů.
  • Vyživuje a revitalizuje střední vrstvu kůže hlavy a vlasové váčky.
  • Zlepšuje prokrvení vlasové pokožky.
  • Postupně dodá vlasům sílu, pevnost a lesk.

Podle příčiny vzniku alopecie je třeba vlasovou mezoterapii kombinovat s místní léčbou, hloubkovým laserovým ošetřením nebo s plazmaterapií - injekční aplikací vlastní obohacené krevní plazmy. Na klinice Esthe Laser Clinic k léčbě alopecie používáme vedle ostatních metod biostimulační laser a přístroj Sygmalift.

Aktualizováno: 23.2.2016

Související recenze a zkušenosti
Zázračná léčba mých vlasů
Vlasová mezoterapie
  Spokojený/á
Měla jsem velké problémy s padáním vlasů a nic nepomáhalo. Po léčbě tento problém naprosto zmizel. Paní doktorka byla velmi milá, příjemná a ochotná. Více 

V jaké fázi se nacházíte?

   

Diskuze

O čem se mluví Reakcí celkem Poslední odpověď
Výsledky po vlasové mezoterapii  POPULAR  3 7.9.2014
Jak probíhá vlasová mezoterapie  POPULAR  3 7.9.2014
Časová náročnost a bolestivost u vlasové mezoterapie  POPULAR  3 7.9.2014
Kdy podstoupit vlasovou mezoterapii  POPULAR  3 7.9.2014
Zobrazit všechny diskuze k Vlasová mezoterapie
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní