Tato klinika estetické medicíny se zaměřuje především na laserovou estetickou medicínu, dermatologii, korektivní dermatologii nebo kosmetologii. Nabízí svým klientům nadstandardní služby.
Aktualizace: Dnes

Navigace

 • Úvod
 • Diagnostika vlasů pomocí fototrichoskopie
 • Účinky vlasové mezoterapie

Úvod

Vlasové váčky (folikuly) zásobují vlas živinami, na změny v organismu reagují citlivě. Neblahý vliv na vlasy má nedostatek vitamínů a minerálních látek, stres, některá onemocnění a hormonální výkyvy. Vlasy například často nadměrně vypadávají po porodu.

Výsledkem může být částečná nebo úplná ztráta vlasů (alopecie), podle příčin a projevů rozlišujeme různé typy alopecie, například:

 • Alopecie areata – vypadaná, jasně ohraničená kolečka vlašů na různých místech na hlavě. Jedná se o autoimunitní onemocnění, postihuje muže i ženy.
 • Androgenní alopecie - vypadávání vlasů ovlivněné dědičností, hormony a věkem. Metabolit testosteronu dihydrotestosteron (DHT) zracuje životní cyklus vlasu a urychluje jeho vypadnutí.
 • Alopecia barbae – ztráta části vousů u mužů hlavně v oblasti brady.
 • Trakční alopecie – je způsobena přílišným namáháním vlasů.

Diagnostika vlasů pomocí fototrichoskopie

Digitální fototrichoskopie je diagnostická metoda, která stanoví hustotu vlasů, rychlost jejich růstu a růstové fáze vlasu. Během vyšetření se vlasy v problematické oblasti na ploše 1 cm2 zkrátí na 2 milimetry, vystříhaná oblast se naskenuje a po 2 dnech se vyhodnotí poměr aktivních a pasivních vlasů.

Po stanovení diagnózy následuje návrh léčby, která ve většině případů vede k zástavě vypadávání vlasů. Léčba je ale dlouhodobá a komplexní. Mezi metody, které účinně léčí vypadávání vlasů patří mezoterapie, injekční aplikace vitamínů, aminokyselin, minerálů, nukleových kyselin a koenzimů do střední vrstvy pokožky hlavy, ve které jsou vlasové folikuly.

Účinky vlasové mezoterapie

 • Podporuje růst vlasů.
 • Odstraňuje nadměrné vypadání vlasů.
 • Vyživuje a revitalizuje střední vrstvu kůže hlavy a vlasové váčky.
 • Zlepšuje prokrvení vlasové pokožky.
 • Postupně dodá vlasům sílu, pevnost a lesk.

Podle příčiny vzniku alopecie je třeba vlasovou mezoterapii kombinovat s místní léčbou, hloubkovým laserovým ošetřením nebo s plazmaterapií - injekční aplikací vlastní obohacené krevní plazmy. Na klinice Esthe Laser Clinic k léčbě alopecie používáme vedle ostatních metod biostimulační laser a přístroj Sygmalift.

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."