MUDr. Monika Linhartová

MUDr. Monika Linhartová

Žádné recenze
Ohodnotit
Na Celně 885, Mladá Boleslav, Středočeský kraj
MUDr. Monika Linhartová
MUDr. Monika Linhartová
Žádné recenze

Informace

MUDr. Monika Linhartová v současnosti působí na Klinice Dr. Pírka, kterou najdeme v Mladé Boleslavi. Zde je součástí lékařského týmu zaměřeného na oblast chirurgie.

Tato lékařka vlastní atestaci II. stupně v oboru chirurgie. Zároveň získala také specializovanou způsobilost lékaře v oboru cévní chirurgie. Je členkou České chirurgické společnosti.

Specializací této lékařky je obor chirurgie, přesněji pak oblast cévní chirurgie.

Chirurgické oddělení Kliniky Dr. Pírka v Mladé Boleslavi poskytuje svým pacientům jak ambulantní, tak lůžkovou péči. Najdeme zde velmi moderní operační sály a zkušený tým lékařů. Ti využívají jak klasické, tak moderní operační postupy.

Lůžková část oddělení je zaměřena především na operace z oblasti břišní chirurgie. Část operací je prováděna laparoskopicky. Zároveň zde však probíhají i operace hemoroidů, žil dolních končetin či prsu. Činnost oddělení je zaměřena i na chirurgii ruky.

Operace varixů (křečových žil)

Jak již bylo zmíněno, na klinice probíhají i operace žil dolních končetin. Při léčbě varixů je využíváno hned několik metod. Mezi ně patří klasická operace, radiofrekvenční operace či miniinvazivní operace ClariVein.

Klasická metoda operace křečových žil je prováděna buď v celkové, či v lokální anestezii. Po operaci je třeba počítat s omezením v běžném způsobu života po dobu 4-8 týdnů, zároveň dochází k omezení pracovní schopnosti. Doporučuje se také nosit kompresní punčochy, a to po dobu 6 týdnů. Kromě toho se doporučuje polohování končetin, masáže, obklady a samozřejmě pravidelné kontroly v ambulanci.

Radiofrekvenčně indukovaná termoterapie je poměrně šetrnou metodou léčby křečových žil. Zákrok se provádí v celkové, či lokální anestezii. Během operace jsou žíly zahřívány na teplotu 60-100 °C, pomocí velmi tenkého aplikátoru, který se zasune přímo do žíly. Tato cílená aplikace způsobí, že se žíla smrští a následně uzavře. Následně dojde k částečnému vstřebání žíly. K návratu k běžným činnostem dochází u pacientů během několika dnů.

Metoda ClariVein představuje velmi šetrnou metodu, která nevyžaduje celkovou anestezii. Zároveň není nutná hospitalizace.

Možnost videokonzultace:

  • Ne

Financování nebo platební prostředky:

  • Ne

Hlavní zákroky

Léčba křečových žil

Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.