Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rekonstrukce obličeje po atrofii obličejových kostí po užívání blokátorů DHT

Josdvor
9. 8. 2020 · Poslední odpověď: 16. 10. 2020

Dobrý den, užíval jsem blokátor hormonů DHT finastearid, kde je neblahým vedlejším účinkem atrofie obličejových kostí. Ovšem ten obličej mě trápí nejvíce. V důsledku toho se mi celkově změnil obličej. Zmenšila se šířka a jařmové oblouky, kost ustoupila pod orbitou. Zmenšila se dolní čelist, celkově se zmenšila šířka brady i její velikost. Angulus mandibuluae se zmenšil a celkově mi vymizely mé testosteronové rysy v obličeji. Vím, že existuje možnost implantátů dolní čelisti a jařmových oblouků, ovšem nevím jaký může být výsledek.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
ABClinic Art & Beauty
Praha . 16. 10. 2020
Dobrý den,
s popisovanými příčinami atrofie kosti v oblasti obličeje jsem se nesetkala. Souhlasím s kolegyní Dr. Vyhnánkovou, že dodatečná vyšetření by mohla pomoci zjistit pravou příčinu. Je ale možné, a z toho bych takto bez bližšího vyšetření vycházela, že máte pouze pocit, že vedlejší účinky léku způsobují jakési zženštění/feminizaci rysů Vaší tváře. To ale neznamená, že kosti musí být atrofované.
Neznám Váš věk a potřebovala bych fotografii, abych mohla Vaši situaci blíže posoudit. Určitě by bylo vhodné doplnit i zobrazovací CBCT vyšetření tvarového skeletu, které ukáže, v jakém stavu máte kosti.
S implantáty se dá docílit moc pěkný efekt – maskulinní rysy a kontury tváře. Pokud bych měla výsledky CBCT a fotografie, možná by vyplynuly i další možné zákroky, abychom docílili požadovaný efekt.
MUDr. Babora Šufliarsky
Maxilofaciální chirurgie
ABClinic Art & Beauty
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
ABClinic Art & Beauty
Praha . 16. 10. 2020
Dobrý den,
za svoji praxi jsem nikdy neslyšela, že by měl finasterid takovýto nežádoucí účinek. Je to primárně lék na léčbu hyperplazie prostaty. Nejčastějším nežádoucím účinkem u finasteridu je impontence a snížený sexuální zájem.
Pokud se u Vás objevila atrofie kosti, je potřeba celkové vyšetření (interna, revmatologie), které zjistí příčinu atrofie kostí. Z finasteridu to určitě nebude. Takové vedlejší účinky neuvádí ani SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv) v příbalovém letáku.
S pozdravem
MUDr. Vlasta Vyhnánková, PhD
Urogynekolog
ABClinic Art & Beauty, Prag
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi