Reanimace paretického obličeje technikou sesunu spánkového svalu

matoule

V lednu 2015 jsem podstoupila odstranění schwannonu v mostomozečkovém koutu. Následkem této operace u mě nastala těžká paréza pravého lícního nervu. Tento stav se nezlepšil ani za 9 měsíců od operace a EMG potvrdilo komplexní parézu. Neurochirurg ve FN Ostrava mě doporučil na konzultaci na plastickou chirurgii k MUDr. Liborovi Streitovi Ph. D., který v České republice provádí operaci paretického obličeje novou účinnou metodou, kterou lze upravit tvář a současně obnovit pohyb v oblasti koutku. Jedná se tvz. reanimaci obličeje technikou sesunu spánkového svalu. Principem operace je nahrazení nefunkčních mimických svalů funkčním spánkovým svalem. V květnu 2016 jsem tuto operaci podstoupila. Operaci proběhla v celkové anestezii, ve vlasové části hlavy, současně mi byl vykonán zákrok tarsorafie na víčkách pravého oka. Po následné kontrole v srpnu 2016 naplánoval pan doktor další operaci, a to prodloužení spodního víčka a laterální browlift vpravo. Tato operace proběhla v listopadu 2016, kdy mě z patra dutiny ústní vzal štěp a tím prodloužil spodní víčko, horní víčko mi pozvedl v oblasti vlasové části hlavy.
Je mi 71 let a jsem velmi šťastná, že jsem měla možnost setkat se s tak vynikajícím mladým plast. chirurgem a podstoupit u něho tyto unikátní operace s velmi zdařilým výsledným efektem. Pan doktor mi vrátil moji tvář a tím mě vrátil zpět do života. Je to nádherný pocit, když vám pohled do zrcadla opět poskytne obrázek usměvavé tváře a když vás okolí chválí a ujišťuje v tom, že je to snad zázrak, jak dobře vypadáte.
Proto opravdu mnohokrát a srdečně děkuji MUDr. Liborovi Streitovi Ph. D. Je to velký odborníkt ve svém oboru s neskutečně laskavým přístupem k pacientovi, kdy cítíte zájem a ochotu vám naslouchat, poradit, povzbudit a zařídit pro vás vše, co je v jeho silách. Lze se s ním bez problémů domluvit po telefonu i emailu, je milý a vstřícný.
Děkuji pane doktore a přeji i ostatním pacientům s obrnou lícního nervu možnost léčby tak skvělým lékařem.

Zobrazit příspěvky3 Skrýt příspěvky3
Michaela

Dborý den, váš příběh mě doslova chytl za srdce...

Je skvělé, že dnes už exsitují metody, které vrací zpět do života. Jak moc náročná byla pro vás ve vašem věku rekonvalescence? Jak dlouho jste se hojila?

Krásný den, Michaela.

Frank

I mne je 70 let. Parese prave casti obliceje vznikla jako nasledek mozkoveho vredu "epidermoid", ktery ochromil licni nerv. (Vred byl operovan v cervnu, ale funkce nervu licniho se neobnovila. Ke konci mesice srpna jedu na konsultaci do ocni kliniky Kassel, kde mi ma byt receno jak dal s okem, ktere se uplne nezavira a vysycha. Take "usmev" je nemozny. Ale s tim mohu jiz zit ...... Chodim i na logopedii, ta snad ma positivni ucinky, ale asi spise male. Vratil Vas "do zivota" ...... A ja premyslim o tom, zdali zivot ma jeste cenu ......

Zobrazit odpověď
matoule

Dobrý den,
v žádném případě nezoufejte, život má stále ještě cenu! Díky dnešním novým metodám v plastické chirurgii určitě ano. Zákrok, který byl na mne proveden, je nová metoda, kterou jsem prý já byla operována mezi prvními v republice, proto skýtá naději pro podobně postižené pacienty.Dá se napravit pokleslý koutek i oko , které vysychá .Po prodělaných zákrocích se už usmívám a spodní oční víčko není prověšené a oko nevysychá.Nemusím si do něj několikrát denně kapat umělé slzy, pouze pokud cítím řezání, použiji mastičku a to ani ne každý den.Můj obličej teď vypadá daleko lépe než před zákroky, kdy se mě taky zdálo, že život nemá cenu.Operace mozku u mne bohužel způsobila narušení rovnováhy a úplnou hluchotu pravého ucha , proto se můj život nemůže ubírat po fyzické stránce tak , jako předtím. Přesto všechno jsem za něj vděčná a znovu opakuji, že stojí za to.
Mudr.Libor Streit ,který prováděl operace, nyní působí v nemocnici u Sv.Anny v Brně.

Recenze lékaře

Celkové hodnocení
Chování, jednání a přístup lékaře
Odpověděl na mé dotazy
Čas strávený se mnou
Pooperační péče
Komunikace přes telefon nebo email
Ochota a příjemnost personálu
Čekací doba

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí