Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Poranění nervu při pořezání prstu

JakubKubik
3. 12. 2021 · Poslední odpověď: 14. 12. 2021

Dobrý den,

toto pondělí (29. 11.) jsem se pořezal na ukazováčku pravé ruky o rozbitou sklenici. Rána poměrně dost krvácela, a proto jsem se rozhodl zajet na pohotovost nejbližší nemocnice (FNKV), kde mi rána byla ošetřena. Již od momentu poranění ovšem nemám cit v jedné polovině posledního článku ukazováčku, což při vyšetření na amb. plastické chirurgie FNKV pan doktor pravděpodobně přeslechl a nijak se k tomu nevyjádřil.

Cit v polovině posledního článku stále nemám a mám podezření, že se mi podařilo při pořezání poškodit/přerušit nerv, který se v místě poranění nachází. Za kým bych měl s tímto problémem zajít?

Děkuji!

S přáním hezkého dne,

Jakub Kubík

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr.Tomáš Musil
Prostějov . 14. 12. 2021
Hezký den.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr.Tomáš Musil
Prostějov . 14. 12. 2021
Dobrý den.Snížená kožní citlivost po poranění článků prstů je poměrně častá,souvisí s poraněním drobných senzitivnich nervu.Většinou se s odstupem času spontánně upraví.Pokud není omezení hybnosti,lze vyčkat,případně přidat podpůrné vitamíny skupiny B(B komplex forte,hořčík).Pokud budou potíže přetrvávat více než 3 měsíce,pak bych se obrátil na ošetřující pracoviště.Hezký den
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážený pane, obraťte se zpět na kliniku a ještě jednou se nechte vyšetřit. Domnívám se, že by se ještě stihla revize té rány a pomocí optiky by snad šlo přerušené nervové pahýly sešít. Nelze však zaručit, že i po patřičném ošetření se senzitivita na periferii obnoví /tahle věta se týká i ošetření stavu těsně po úraze/.
Držím Vám palce, prim. Dr. V. Víšek, CSc., CAN Clinic.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi