Alternativa liposukce - neinvazivní odstranění tuku a celulitidy

Autor:

Která žena by nechtěla být pořád štíhlá, s krásnou pletí a neustále atraktivní? Lidé stále touží po štíhlé a dokonalé postavě, a proto odborníci z celého světa stále vymýšlejí nové metody a přístroje k odstranění tuku, celulitidy, zpevnění, formování těla a omlazení obličeje. Neinvazivní liposukce je souhrnný název pro metody určené k tvarování postavy, odstranění nadbytečného tuku a léčbě celulitidy. Dokáží tvarovat postavu, pomáhají odstranit nadbytečný tuk a celulitidu. Jedná se o zákroky, které probíhají bezbolestně, bez řezů či vpichů. Lze ošetřit kteroukoliv z problematických partií.

Co jsou alternativy liposukce

Má několik výhod. Provádí se pouze povrchově na pokožce, to znamená, že nemusíte podstoupit narkózu, polykat léky, či do sebe nechat bolestivě vpichovat kanyly. Odpadá vám bolest, jizvy a pooperační zotavování.

neinvazivní liposukce břicha
Foto před a po neinvazivní liposukci. Výsledek po 8 procedurách. (Foto: soukromý archiv kliniky) 

Výhody alternativ (bezbolestné) liposukce

  • Bezbolestná liposukce trvá několik desítek minut a opakuje se několikrát po sobě.
  • Efekt je znatelný velmi brzy.
  • Vy ze sebe již po několika neinvazivních liposukcích začnete mít mnohem lepší pocit.
  • Kromě krásnějšího těla vám návštěva pomůže i ke zlepšení zdravotního stavu.
  • U některých bezbolestných liposukcí se dá současně ošetřit i více partií těla a výsledek vidíte ihned po ošetření.
  • Bezbolestná liposukce Vás zbaví nadbytečného tuku šetrně, bez rizik a vy získáte zpět vaše sebevědomí.
b1432310a1432311
Bezbolestná liposukce, hubnutí, úbytek 18 cm za 2 měsíce.
Použití několika metod - slim up, lipolaser, kryolipolýzu NeoQi se zábalem a vákuovou drenáž. (Foto: soukromý archiv kliniky)

Nevýhody alternativ (bezbolestné liposukce)

Nevýhodu bezbolestné liposukce vidím jen v tom, že u klasické liposukce lze očekávat výrazně větší výsledný efekt v ošetřované oblasti při jednom zákroku.

Rozdíl mezi invazivní a neinvazivní liposukcí

Invazivní liposukce neboli odsávání tuku, je operace, při které je z různých míst lidského těla odsáván přebytečný tuk. Procedura může být podstoupena jak pod lokální, tak i pod celkovou anestézií. Bezpečnost celé procedury závisí na více faktorech. Na množství odstraněného tuku, lékaři a použité anestézii, ale současně i na celkovém zdravotním stavu pacienta.

neinvazivni liposukce boků
Fotky před a po neinvazivní liposukci boků, zad a hýždí. Výsledek po 5 procedurách je úbytek 7 cm. (Foto: soukromý archiv kliniky)

Metody neinvazivních liposukcí

Neinvazivní liposukce se provádí pouze povrchově bez jakýchkoliv omezení. U neinvazivních liposukcí je více metod.

Kryolipolýza

Kryolipolýza patří mezi nejznámější neinvazivní metody liposukce, kde se zmrazí tukové buňky. Ochlazení spouští apoptózu (odumření a rozpad tukové buňky). Přirozený proces organismu odstraní odumřelé tukové buňky z těla ven.

Lipolaser využívá účinku nízkoúrovňového laseru tak, že začne emulgovat tuk obsažený uvnitř buňky. Zkapalněný tuk (triglyceridy a mastné kyseliny) pak prochází přes obal tukové buňky do intersticiální vrstvy (tzv. mezibuněčného prostoru). Z tohoto prostoru pak tuk odchází do lymfatického systému, odkud je poté vyloučen z těla.

Kavitace

Další metodou je kavitace, která rozbijí tukové buňky ultrazvukem. Obsah buněk se uvolní a přirozeně odplaví lymfatickými a močovými cestami ven z těla. Tento účinek se násobí za pomoci elektrostimulace a infračerveného světla, který má například multifunkční přístroj SLIM UP. 

Lipomasáž

Další metoda je bezbolestná liposukce lipomasáží, která je 5x silnější než kavitace. Tato metoda je také vhodná na povadlou pokožku k její rekondici. Díky perifernímu prokrvení pokožka získá zpět svou elasticitu.

Na rozdíl od technologie LPG, která se spoléhá pouze na vakuovou masáž, patentovaný systém EXIMIA dále ovlivňuje tukové buňky nízkofrekvenčním ultrazvukem a elektrickými pulzy. Procedura je bezpečná a provádí se na těle bez ochranného oděvu. Působí podle individuálně zvoleného programu a nezpůsobuje cévní poranění.

liposukce břicha
Bezbolestná liposukce, úbytek 10 cm. Hubnutí zad, břicha, hýždí a stehen po 12 procedurách. (Foto: soukromý archiv kliniky)

Radiofrekvenční liposukce

Mezi další metodu zmíním radiofrekvenční bezbolestnou liposukci. Ta využívá unikátní technologii k řízenému zahřívání pokožky.

Radiofrekvenční vlna proniká přes povrch pokožky do podkoží (proniká 0-20 mm do tkáně), kde intenzivně zahřívá tukové buňky (na 48° C), redukuje celulitidu, vypíná a vyhlazuje pokožku. Dochází k úbytku tuku a vypnutí uvolněné pokožky. Lymfatický systém odstraňuje odpadní látky uložené v podkoží včetně rozrušených tukových buněk.

Pro koho je neinvazivní liposukce vhodná

Díky vědcům, kteří vymýšlejí přístroje, jsou tyto metody vhodné pro každého zdravého člověka. Přístroje mají různé kontraindikace, například na ně nemohou lidé s těžkým onemocnění jater, ledvin, ženy v těhotenství.

Před každým ošetřením je důležité provést důkladný pohovor, kde se zjistí, zda klient je vhodný pro daný druh ošetření.

Výsledky po bezbolestné liposukci

Výsledky samozřejmě závisí od toho, kolik potřebujete zhubnout. Zda vám stačí pět centimetrů nebo potřebujete zhubnout třeba 35 cm. Nesmíme zapomenout, že každý člověk je jiný. Někomu jde hubnutí pomaleji a někomu rychleji.

Je úbytek trvalý?

Bezbolestná liposukce, ale i klasická liposukce je na tom stejně, co se týče trvalého výsledku.

Pokud už se člověku podaří pomocí těchto metod zhubnout, pak by měl i nadále dodržovat určitý životní styl, aby se mu tuk pod pokožku nevrátil. Je to stejné jako u všeho, kde chcete dosáhnout trvalý efekt.

Proč se ve všeobecnosti považuje neinvazivní liposukce za neefektivní odstranění tuku?

V současné době se na trhu objevují stále nové a jedinečné přístroje na bezbolestnou liposukci, v jejichž technických specifikacích se špatně orientují i odborníci, natož laici.

Mnohdy se však může jednat pouze o nafouknutou reklamní bublinu, která se skutečnými výsledky nemá mnoho společného. Velmi záleží, aby majitel vybral přístroj od firmy, která má jméno, historii a reference.

Určitě je důležité vybírat jen ošetření na certifikovaných přístrojích. Na internetu by si klienti měli najít jen tyto pracoviště. Nejsem výrobce, tak netuším, jaké komplikace by mohli nastat, ale myslím si, že tyto přístroje nebudou mít výsledky.

neivazivní liposukce zad, hýždí a boků
Liposukce boků, zad a hýždí. Fotky před a po neinvazivní liposukci. Klientka podstoupila 5 procedur s úbytkem 6 cm.

Je skutečně bezbolestná alternativa liposukce bezbolestná?

Zda je bezbolestná alternativa liposukce vždy, nemohu přesně posoudit. Velmi záleží na tom, jaké přístroje vyberete. Mým cílem bylo do Beauty studia Dana vybírat takové přístroje, aby byly opravdu bezbolestné, což se mně podařilo.

Počet ošetření pro správný výsledek

Ošetření se opakuje dle množství tukové tkáně a dle přání klienta. Nejdůležitější je individuální přístup ke klientovi a při úvodní konzultaci je potřeba, abych pochopila jeho životní styl.

Ten se snažím při procedurách pomalu změnit, aniž by to klienta "zatěžovalo". Během všech ošetření klienta psychicky podporuji, fotím, měřím. Výsledky průběžně vyhodnocujeme. Z tohoto důvodu si většina mých klientů dosažené výsledky udrží, protože už se speciální režim naučili. 

Typy neinvazivních liposukcí

Kavitace ultrazvuková

Liposukce na bázi podtlaku

Liposukce na bázi radiofrekvence

Rekondiční stoly

Ultrazvuková neinvazivní liposukce

Aktualizováno: 25.5.2020

Autor

25 let profesionálního sportu, studium FTVS, pravidelně se účastním kurzů a seminářů péče o tělo. Práce je mi koníčkem a motivuje mě radost z vašich výsledků. Prioritou je individuální přístup, psychologická podpora a tak nebudete na hubnutí sami. Vaše sny o krásném těle plním již od roku 2009.

Alternativa liposukce - neinvazivní odstranění tuku a celulitidy - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Alternativa liposukce - neinvazivní odstranění tuku a celulitidy - Ceny

EVA CLINIC s.r.o.
Hradec Králové, Pardubice
Ceny od 1 000 Kč
EVA CLINIC s.r.o.
Asklepion
Praha, Karlovy Vary, České Budějovice, Mariánské Lázně
Ceny od 1 100 Kč
Asklepion
Ceny od 600 Kč
MUDr. Miroslava Abdulgani – Jurková
Ceny od 5 000 Kč
Mediestetik, skupina klinik
MUDr. Dagmar Větěchová
Frýdek-Místek
Ceny od 1 500 Kč
MUDr. Dagmar Větěchová
Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní