Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jak moc zatěžovat ruku při komplikacích operace karpálního tunelu

iams
iams
12. 8. 2015 · Poslední odpověď: 21. 8. 2015

iams masaba Dobrý den,
EMG ukázalo těžké postižení,od poloviny června 2015 jsem po operaci karpálního tunelu levé ruky, jizva se 3mi stehy v dlani: Po operaci žádné bolesti, bohužel se mi ale vůbec neulevilo, palec brní stále intenzivně, ukazovák a prostředníček mírně-stav shodný s tím před operací. Jizva se zhojila krásně. Kontrola za měsíc. V té době jsem ruku šetřila, párkrát jsem zapomněla a uchopila při vaření něco těžšího, ale okamžitě jsem to pro bolest v dlani položila. Pár dní před kontrolou jsem stále vnímala bolest ve středu dlaně u jizvy, měla jsem problém i s otevíráním dveří. Další kontrola za 17 dní. Přestala jsem se šetřit a začala ruku zatěžovat normálně a až při silnější bolesti jsem činnost přerušila. Před kontrolou jsem zaznamenala novou bolest a to při zatížení prsteníčku a malíku LR, kdy probíhala prsty až do dlaně ostrá bolest, která se jen pomalu vytrácela nebo při zatížení dlaně i v části pod malíkem a ukazovákem se tato ostrá bolest rozprostřela ve spodní části dlaně, v oblasti kolem jizvy. Dlaň uvnitř začala též značně svědit-asi hojení. Další kontrola tento týden. Bolest v malíku a ukazováku a v části dlaně pod nima ustoupila jen částečně. První tři prsty brní stále stejně. Nově jsem si všimla tvrdšího útvaru asi 1,5 cm vlevo od jizvy, směrem k palci. Místo je na tlak citlivé. Dlouho jsem s operací otálela, už rok a půl před operací jsem měla středně těžké postižení. V obavě o práci jsem si ale nechala dát opich a 3/4 roku na to znovu opich. Ale od letošního února začalo bolavé brnění znovu (po půl roce od druhého opichu) a bylo až do operace 24 denně stejně silné. Proto jsem operaci již neodkládala, ale očekávala jsem zlepšení. Vím, že je třeba vydržet, než se tak dlouho utlačovaný nerv zregeneruje (jestli vůbec), ale další problémy jsem neočekávala. Operatér doporučil jako rehabilitaci běžnou denní činnost, tlakové masáže prý dělat nemám. V případě přetrvávání potíží by mě lékař nechal doma ještě do konce měsíce, což by znamenalo dohromady 10ti měsíční marodění. Nevím co dělat, zaměstnavatel považuje marodění za dlouhé. Je možnost, že nastoupím-li do zaměstnání teď s popsanými potížemi (ruku zatěžuji 8 hodin denně středně těžkou prací) tak se ruka ještě zlepší nebo je lepší v rámci rekonvalescence ještě počkat? Děkuji za váš názor.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 13. 8. 2015
Nejlepší odpověď
Hojení po operaci nebývá vždy stejné.nikdy nelze říci že po jakékoli operaci musí být 100% úspěšnost.U operací KT mívame úspěšnost až v95% a to je na chirurgický zákrok dobré skóre.Pro posouzení vašeho případu je nutné znát jak dlouho jste měla obtíže před operací,jak se změnil pooperační nález EMG proti předoperačnímu.Někdy může nastat zlepšení i po1 roce.Doporučuji nezatěžovat přes bolest.Dobře prováděným tlakovým masážím bych se nevyhýbal.Reoperace bývá celkem zřídka indikována a měl by o ní rozhodnout odborník s dlouholetými zkušenostmi v oboru chirurgie ruky.
S pozdravem Dr.Vrbický
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 21. 8. 2015
Jste ještě krátce po zákroku proto nelze hodnotit .Je nutné kontrolní vyšetření EMG 3 měsíce po operaci.Pak lze říci více.
Dr.Vrbicky
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Syndrom karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 12. 2019
Syndrom karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 6. 2015
Syndrom karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 15. 12. 2020
Endoskopická operace karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 14. 12. 2021
Endoskopická operace karpálního tunelu
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 9. 2017
Syndrom karpálního tunelu
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 8. 2013
Syndrom karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 28. 4. 2019
Syndrom karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 9. 10. 2013
Syndrom karpálního tunelu
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 8. 2021
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 3. 2016

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi