Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rekonstrukce šlach u prstů na nohou

navstevnik314315
navstevnik314315
22. 10. 2015 · Poslední odpověď: 23. 10. 2015

Dobrý den, syna srazil před 6 lety kamion a měl kromě jiného i važně poraněný nárt pravé nohy, kdy přišel o většinu šlach a kůže. Plastičtí lékaři v FNSP v Ostravě tehdy udělali asi maximum možného. Prsty na noze moc hýbat nemůže a největší problém má s palcem, který se mu zvedl, protože šlacha přirostla. Žádný z prstů není schopen položit až na podlahu. Lékaři nám na ortopedii doporučili počkat až přestane růst, což teď kolem 15 roku nastává a doporučují nám tzv. Hoffmanovu operaci, která je více jak 100 let stará. Zdá se nám jako laikům, že se jedná o dost invazivní zákrok. Nešly by jen šlachy nějak prodloužit/nahradit nebo něco podobného? Děkuji za odpověď nebo za nasměrování na nějakou zajímavou alternativu léčby. Tomáš Schaffartzik

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Tomáš Kempný Ph.D.
2 adresy v Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj... . 23. 10. 2015
Nejlepší odpověď
Dobrý den pane Schaffartzik,
jednak je nutno se vidět, z jedné fotky není možno moc rozhodnout, ale noha potřebuje novou kůži s podkožím a potom ( nebo současně) rekonstrukci šlach - třeba ALT lalok se současným využítím fascia lata k rekonstrukci šlach. Jestli máte chuť, můžeme se v Ostravě vidět pěkný den přeje
dr.t.kempný
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Dupuytrenova kontraktura

OndrichovaA
1. 9. 2020

Dobrý den, před rokem a něco jsem byla na operaci Dupuytrenovy kontraktury, kdy mi operovali 4. a 5. prst. Jenže poslední dobou se mi stejné prsty začaly znovu ohýbat, kdy je mám už skoro do pravého úhlu a hlavně mě pálí a jako by štípe poslední článek 4. prstu, kde byla před operací hmatatelná šlacha a teď je hmatatelná jak šlacha tak jizva. Dost mi ty 2 prsty překáží. Vím, že se nemoc vrací, ale po roce? Vůbec nevím, jak postupovat, zda znova lékař a operace, nebo zda si mohu nějak pomoci sama? Mám to na levé ruce a pravou mám teď po operaci karpálů. Děkuji moc za případnou odpověď a radu.

Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Chirurgie ruky
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 9. 2021
Chirurgie ruky
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 3. 2013
Chirurgie ruky
1 odpověď, nejnovější odpověď: 6. 12. 2010
Estetické operace přednoží
Žádné odpovědi
Estetické operace přednoží
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 4. 2013
Estetické operace přednoží
Žádné odpovědi
Estetické operace přednoží
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 10. 2012
Odstranění znamének
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 11. 2016
Chirurgie ruky
1 odpověď, nejnovější odpověď: 24. 8. 2023
Chirurgie ruky
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 2. 2015

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi