Zeptejte se lékaře Vyřešte své pochybností!

Jizva po piercingu v obličeji

Tereza240772 · Vytvořeno: 23. 9. 2014 · Aktualizace: 24. 9. 2014

Dobry den, chtela bych se zeptat, zda mi muzete odstranit jizvu po piercingu ( nejlepe nekdo, kdo uz s tim ma zkusenosti ), celkem se bojim, ale co ctu, tak jizvy by meli byt ve vysledku mnohem prijatelnejsi, jak doposud. Je to na hodne viditelnem miste ( koren nosu ). Jizvy nejsou pruchodne, ale jsou porad vpadle. Ma tu nekdo zkusenosti s excizi jizvy po piercingu a koho by jste mi doporucili? ( Na laser pisi dopredu nejdu, jelikoz vim, ze to by mi opravdu nepomohlo, a take vim, ze i nasledne jizvy nebudou neviditelne, ale doufam v to, ze budou velmi nenapane ) oproti temto jizvam, ve kterych mi nejvice vadi stin, a tim je jizva opravdu viditelna a napadna ( znacna ). Doufam, ze je obrazek dostatecne viditelny.A jeste jedna dulezita otazka - muzete mi odstranit jizvy kazdou zvlast? Na jedne plast. chirurgii mi je chteli vyriznout od jedne jizvy ke druhe a sesit...hned jsem rekla, ze do toho nejdu, jelikoz si nenecham rezat jeste do nezjizvene casti obliceje . Dekuji vsem za odpovedi. Tereza

5 odpovědÍ

Všechny odpovědi na tuto otázku jsou od skutečných lékařů
  • MUDr. Iveta Fremlová

24. 9. 2014 ·

9 odpovědÍ

Dobrý den,
    po piercingu Vám zůstaly atrofické jizvy,které je možné viditelně zlepšit opakovanou karboxyterapií, event . v kombinaci s plasmaterapií.Vhodné je i doplnění kyselinou hyaluronovou .Mám osobní dobrou zkušenost s korekcí vpadlých jizev na nose po oparu.
    S pozdarvem
    MUDr. Iveta Fremlová
    korektivní dermatolog
    Litovel,1.máje 788
    www.lekarska-kosmetika.cz

• MUDr. Iveta Fremlová

24. 9. 2014 ·

9 odpovědÍ

Dobrý den,
    po piercingu Vám zůstaly atrofické jizvy,které je možné viditelně zlepšit opakovanou karboxyterapií, event . v kombinaci s plasmaterapií.Vhodné je i doplnění kyselinou hyaluronovou .Mám osobní dobrou zkušenost s korekcí vpadlých jizev na nose po oparu.
    S pozdarvem
    MUDr. Iveta Fremlová
    korektivní dermatolog
    1.máje 788
    Litovel
    www.lekarska-kosmetika.cz

• MUDr. Jiří Paděra - Perfect Clinic

23. 9. 2014 ·

975 odpovědÍ

Je nutné vést řez kolem původního defektu ve zdravé kůži ve tvaru čočky a poté se tento zákonitě větší defekt musí sešít. Takže výsledná jizva musí být delší než původní kruhový defekt. Samozřejmě v ideálním případě může být jako tenká čárka, ale takto to většinou u krátkých jizev nebývá. Krátké jizvy nelze sešívat zanořeným stehem, ale pro větší pevnost je nutné ji sešít jednotlivými stehy a tyto zanechají i jizvy napříč. Tedy něco co trochu připomíná malý žebřík. dr.Paděra

• MUDr. Jiří Paděra - Perfect Clinic

23. 9. 2014 ·

975 odpovědÍ

Souhlasím s kolegou Lucákem. Na obrázku jsou patrné poměrně malé jizvy po piercingu, myslím, že po chirurgem odstranění budou jizvy přes veškerou snahu větší. dr.Paděra

• MUDr. Otakar Lucák

23. 9. 2014 ·

338 odpovědÍ

Zdravím Vás. Jizvičky je možno vyříznout jednu po druhé. Ale výsledkem bude, že jedna jizva nahradí druhou a navíc nové jizvy, musí být z principu zákroku delší než jizvy odstraňované. Nikdo vám nezaručí, že nové jizvy budou méně nápadné. Je to sázka do loterie. Berte to tak, že až si někoho pro zákrok vyberete, jistě se bude na 100% snažit při korekci jizev udělat maximum. Nemůže ale vrátit zpět vaše kdysi provedené rozhodnutí, udělat si piercing na tak viditelném místě. Žádnou jizvu na těle již totiž nikdy nelze odstranit beze zbytku. Na tyto věci je potřeba myslet už dopředu. MUDr. Otakar Lucák, plastická chirurgie Ostrava

Hledat další dotazy

Podobné dotazy

Informace, které se objevují na Estheticon.cz, nemohou v žádném případě nahradit vztah mezi pacientem a lékařem. Estheticon.cz nepodporuje komerční produkty nebo služby.