Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jizva po piercingu v obličeji

Tereza240772
23. 9. 2014 · Poslední odpověď: 24. 9. 2014

Dobry den, chtela bych se zeptat, zda mi muzete odstranit jizvu po piercingu ( nejlepe nekdo, kdo uz s tim ma zkusenosti ), celkem se bojim, ale co ctu, tak jizvy by meli byt ve vysledku mnohem prijatelnejsi, jak doposud. Je to na hodne viditelnem miste ( koren nosu ). Jizvy nejsou pruchodne, ale jsou porad vpadle. Ma tu nekdo zkusenosti s excizi jizvy po piercingu a koho by jste mi doporucili? ( Na laser pisi dopredu nejdu, jelikoz vim, ze to by mi opravdu nepomohlo, a take vim, ze i nasledne jizvy nebudou neviditelne, ale doufam v to, ze budou velmi nenapane ) oproti temto jizvam, ve kterych mi nejvice vadi stin, a tim je jizva opravdu viditelna a napadna ( znacna ). Doufam, ze je obrazek dostatecne viditelny.A jeste jedna dulezita otazka - muzete mi odstranit jizvy kazdou zvlast? Na jedne plast. chirurgii mi je chteli vyriznout od jedne jizvy ke druhe a sesit...hned jsem rekla, ze do toho nejdu, jelikoz si nenecham rezat jeste do nezjizvene casti obliceje . Dekuji vsem za odpovedi. Tereza

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Iveta Fremlová
Litovel . 24. 9. 2014
Dobrý den,
po piercingu Vám zůstaly atrofické jizvy,které je možné viditelně zlepšit opakovanou karboxyterapií, event . v kombinaci s plasmaterapií.Vhodné je i doplnění kyselinou hyaluronovou .Mám osobní dobrou zkušenost s korekcí vpadlých jizev na nose po oparu.
S pozdarvem
MUDr. Iveta Fremlová
korektivní dermatolog
**********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Iveta Fremlová
Litovel . 24. 9. 2014
Dobrý den,
po piercingu Vám zůstaly atrofické jizvy,které je možné viditelně zlepšit opakovanou karboxyterapií, event . v kombinaci s plasmaterapií.Vhodné je i doplnění kyselinou hyaluronovou .Mám osobní dobrou zkušenost s korekcí vpadlých jizev na nose po oparu.
S pozdarvem
MUDr. Iveta Fremlová
korektivní dermatolog
*****
Litovel
************
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 23. 9. 2014
Je nutné vést řez kolem původního defektu ve zdravé kůži ve tvaru čočky a poté se tento zákonitě větší defekt musí sešít. Takže výsledná jizva musí být delší než původní kruhový defekt. Samozřejmě v ideálním případě může být jako tenká čárka, ale takto to většinou u krátkých jizev nebývá. Krátké jizvy nelze sešívat zanořeným stehem, ale pro větší pevnost je nutné ji sešít jednotlivými stehy a tyto zanechají i jizvy napříč. Tedy něco co trochu připomíná malý žebřík. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 23. 9. 2014
Souhlasím s kolegou Lucákem. Na obrázku jsou patrné poměrně malé jizvy po piercingu, myslím, že po chirurgem odstranění budou jizvy přes veškerou snahu větší. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 23. 9. 2014
Zdravím Vás. Jizvičky je možno vyříznout jednu po druhé. Ale výsledkem bude, že jedna jizva nahradí druhou a navíc nové jizvy, musí být z principu zákroku delší než jizvy odstraňované. Nikdo vám nezaručí, že nové jizvy budou méně nápadné. Je to sázka do loterie. Berte to tak, že až si někoho pro zákrok vyberete, jistě se bude na 100% snažit při korekci jizev udělat maximum. Nemůže ale vrátit zpět vaše kdysi provedené rozhodnutí, udělat si piercing na tak viditelném místě. Žádnou jizvu na těle již totiž nikdy nelze odstranit beze zbytku. Na tyto věci je potřeba myslet už dopředu. MUDr. Otakar Lucák, plastická chirurgie Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Korekce jizvy na horních víčkách

Pixie
Pixie
27. 8. 2020 · Poslední odpověď: 31. 8. 2020

Dobry den,

pred 16ti mesici jsem absolvovala operaci hornich vicek. Po siti mi zbyly na zevnich koutcich nevzhledne a na prvni pohled patrne kozni utvary a na pravem oku, kde je konec jizvy veden mimo ocni ryhu, je jizva propadla a tvori se kolem ni naraseni kuze. Na leve strane je situace lepsi, ale take je tam viditelne zakonceni po uzliku. Snazim se uz delsi dobu patrat po ucinnem reseni bez nutnosti jit na reoperaci, protoze mam strach, ze by vysledek mohl byt jeste horsi. Ztratila jsem duveru ve sveho operatera, jehoz pristup byl pro me dost odstrasujici. Byla jsem na konzultacich v zarizeni, kde delaji osetreni jizev modernimi pristroji. Byl mi doporucen pristroj Fotona Dynamis Pro. Zatim jsem na osetreni nebyla a snazim se ziskat vice nazoru odborniku. Zda se mi totiz, ze se hodne lisi a jelikoz nejde o natuknutou karoserii auta, rada bych nasla co neefektivnejsi a nejbezpecnejsi reseni s minimem rizika. Budu Vam velmi vdecna za jakekoli doporuceni ci nazor, i kdyz jsem si vedoma toho, ze bez osobni konzultace se doporuceni davaji jen ztezka. Bohuzel abych ziskala informace od vice stran, je toto jedine reseni, protoze nechci obchazet vsechna zarizeni. Dekuji Vam za Vas cas.

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 31. 8. 2020
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
takto na dálku se nelze přesně vyjádřit, doporučuji se objednat na osobní konzultaci, kde najdeme pro Vás nejvhodnější řešení.

S pozdravem
MUDr. Zuzana Macková
Klinika YES VISAGE

Jizvy po autonehodě

AndreaDol
26. 10. 2020 · Poslední odpověď: 3. 11. 2020

Dobrý večer, V roce 2006 jsem měla autonehodu - zlomenina pánve, byla jsem na dvou operacích, výsledkem jsou cca 30 a 30 cm dlouhé jizvy (jedna od hýždě ke stehnu a druhá od symfýzy ke kyčli). Ta první jizva je relativně pěkná, ale ta od symfýzy je hodně vtažená, nevzhledná, ale především - při námaze v ní cítím pnutí a při pokusu o masírování vtaženého cítím (ale možná je to jen dojem), že je přirostlá hlouběji - není tolik pohyblivá, jako někde jinde v jiném místu. Paradoxně se mi jizva vtáhla až při druhém otevření tohoto místa z důvodu extrakce fixačního materiálu. Jaké jsou prosím moje možnosti a bylo by možné případnou operaci nějak uplatnit na pojišťovně? (VZP) Bojím se také, že snaha o úpravu jizvy opět povede ke srůstu či vtažení do břicha. S pozdravem Andrea D., Zábřeh n.M.

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Kladno . 3. 11. 2020
dobrý den, je potřeba jizvu vyříznout, uvolnit kůži, dobře namodelovat podkoží a znovu sešít kůži. Pokud Vás jizva bolí a ztěžuje vám běžný život, pak by bylo možné provést korekci na pojišťovnu. S pozdravem, MUDr. Radek Poláček, IP Beauty, Kladno
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Korekce jizev
1 odpověď, nejnovější odpověď: 26. 6. 2007
Korekce jizev
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 12. 2015
Odstranění jizev laserem
1 odpověď, nejnovější odpověď: 31. 8. 2021
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 12. 2021
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 5. 2023
Korekce jizev
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 7. 2023
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 12. 2022
Korekce jizev
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 3. 2024
Vpáčené bradavky
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 2. 2013
Korekce jizev
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 10. 2012

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi