Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Riziko IPL při onemocnění sítnice

wanessaa
wanessaa
8. 2. 2011 · Poslední odpověď: 9. 2. 2011

Dobrý den,

trpím onemocněním centrální oblasti sítnice. Nedávno jsem podstoupila IPL depilaci nohou a následnou rejuvenaci obličeje. Na doporučení ošetřujícího jsem neměla žádné brýle a čas od času jsem se podívala do záblesků IPL hlavice při epilaci nohou. Při rejuvenaci obličeje jsem měla zavřené oči. Ale opět bez další ochrany. Chtěla bych se zeptat, zda je pohled do záblesků při mém onemocnění nebezpečný nejen z hlediska UV-záření ale i samotné intenzity záblesků. Dále bych se ráda zeptala, zda může záření a světlo při rejuvenaci obličeje pronikat do oka přes zavřená víčka a tím sítnici poškozovat.

Bohužel mi vážnost celé situaci na místě vůbec nedošla. Naprosto jsem v danou chvíli důvěřovala ošetřující osobě, o které jsem se mylně domnívala, že má lékařské vzdělání.

Mohla by tedy IPL terapie zhoršit mou diagnozu, nebo je bezpečné IPL terapii podstoupit, s tím že bych měla zrak chráněn ochrannými brýlemi?

Předem děkuji za odpověď, P Kočí

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
MUDr. Vladimír Korda, Ph.D., MBA
Žádné recenze
9. 2. 2011
Paní Kočí,
IPL depilace je intenzivní pulzní světlo, které pracuje na principu světelného výboje. Pokud oči nejsou chráněny speciálními brýlemi, které by měly zabránit průniku záření do očí, může dojít k poškození centrální části sítnice, popř. ke zhoršení již existujícího onemocnění centrální oblasti sítnice. Bez ochrany speciálními brýlemi paprsky mohou pronikat i přes víčka, ale v menší intenzitě. V každém případě doporučuji při tomto zákroku používat brýle určené k tomuto výkonu.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.

Přeji krásný zbytek dne a jsem s pozdravem.

MUDr. Vladimír Korda, Ph.D.
Oční klinika Pardubice
Česká republika
Majitel

Naše internetové projekty a obchody
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
LaRa Teplice s. r. o.
LaRa Teplice s. r. o.
Žádné recenze
8. 2. 2011
Dobrý den,

při ošetření přístrojem IPL musí mít speciální ochranné brýle jak klient, tak osoba provádějící terapii. Onemocnění oční sítnice je kontraindikace pro ošetření přístrojem IPL, takže by se ošetření nemělo provádět ani s brýlemi.

Hezký den,
Iveta Laubová
Studio LaRa Teplice


Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Laserová epilace
1 odpověď, nejnovější odpověď: 1. 6. 2020

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi