Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

modřiny po laserovém odstranění metliček

Luciemet
Luciemet
1. 9. 2017 · Poslední odpověď: 10. 7. 2019

Dobrý den, v květnu jsem absolvovala laserové odstranění metliček 1cm x1cm nad kolenní jamkou. Od zákroku mám na místě stále červeno-modrou modřinu, která nemizí. Po zákroku jsem se měla vyhnout jen slunění, ale žádná komprese mi nebyla doporučena, tak jestli toto není chybou? Metličky možná zmizely, což pod modřinou nevidím, ale místo toho mít velký flek nechci. Je možné, že se hojí i několik měsíců? Děkuji

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Dobrý den,
to, co máte po 4 měsících a navíc červeno-modré nemůže být modřina (modřina v této barvě je první 2-3 dny, pak žloutne a zelená a do týdne až dvou je odhojená). Nejspíše to jsou nové rozšířené žilky, ale také se velice často setkávám u klientek, které chodí s tímto problémem po laserovém zásahu na metličkách s poškozením kůže a podkoží a hnědavými skvrnami. Laser není rozhodně šťastné řešení na odstranění metliček, protože nezasáhne žílu cíleně. Zatím nejosvědčenější metodou jak se zbavit rozšířených žil a žilek a metliček je nejstarší metoda - sklerotizace, kdy se sklerotizační látka aplikuje přímo do žilek. Sklerotizaci se věnuji už 20 let a pouze necelých asi 5 % klientely je lépe řešit jinou metodou, ale to se týká velkých varixů, metličky lze likvidovat ve 100%. Otázka následné komprese ale není tak jednoznačná, jak se vám snaží někdy vnutit, 1x1 cm lze vyřešit ale lokální kompresí, i když je takovéto postižení málo kdy - problém u vás bude nejspíš větší. Podrobnější info najdete i na mých stránkách.
S pozdravem
MUDr. Jana Vybulková Zavadilová
Bioplastica s.r.o.
bioplastica
sklerotizace
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Praha . 2. 9. 2017
Dobrý den, komprese se po laserovém odstranění metliček nedává, takže toto nemělo vliv na Vaši modřinku, která přetrvává. Bohužel v tomto místě je citlivá , tenká kůže a tento projev může přetrvávat, je možné, že bude nutný ještě jeden zákrok. Navštivte lékaře, který zákrok prováděl.
S pozdravem
MUDr. Simona Bedřichová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Laserové odstranění rozšířených žilek
1 odpověď, nejnovější odpověď: 9. 9. 2014
Laserové odstranění rozšířených žilek
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 4. 2019
Laserové odstranění rozšířených žilek
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 3. 2016
Laserové odstranění rozšířených žilek
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 5. 2013
Odstranění lipomu
Žádné odpovědi
Laserová dermatologie
1 odpověď, nejnovější odpověď: 7. 11. 2023
Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 30. 10. 2021
Odstranění znamének
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 1. 2010
Odstranění vrásek
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 5. 2016
Botulotoxin proti pocení
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 7. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi