Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zmenšení prsou

Stojí to za to
98 %
Stojí to za to
Na základě 209 příběhů
Průměrná cena
44.112 Kč
Průměrná cena
Podle 170 odborníků
  • Celková anestezie
  • 1 den
  • Délka zákroku 1–3 hodiny
  • 7–10 dní klidového režimu
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je to zmenšení prsou?

Při zákroku je operačně odstraněna přebytečná prsní tkáň, součástí výkonu je i samotná modelace prsou. Operace se provádí v celkové anestezii a trvá 2 až 3 hodiny. Po výkonu je nutné nosit 5 týdnů chirurgickou podprsenku, hospitalizace trvá jeden až dva dny, do práce lze jít po 2 - 3 týdnech a sportovní aktivity zahájit asi po 2 měsících.

Gigantomastie, makromastie (patologicky veliká prsa)

Gigantomastie, makromastie (patologicky veliká prsa)

Zmenšení prsou přináší fyzickou i psychickou úlevu

Nepřirozená velikost poprsí s sebou přináší značné zdravotní riziko, výraznou váhou poprsí je přetěžována páteř a záda. Pacient si stěžuje na výraznou bolestivost v oblasti krční páteře, zad, ramen a horních končetin. Prsa sama o sobě jsou výrazně citlivá až bolestivá. Hmotnost prsní žlázy deformuje tvar poprsí, a proto plastika prsou - redukční mammoplastika (odstranění prsní žlázy a modelace prsu) - přináší nejen fyzickou úlevu, ale i psychickou pohodu.

Ideální velikost: 200-350 ml

Mírná hypertrofie (zmnožení tkáně): 400-600 ml

Střední hypertrofie: 600-800 ml

Výrazná hypertrofie: 800-1000 ml

Makromastie: 1000-1500 ml

Gigantomastie: nad 1500ml

Tyto hodnoty jsou jen orientační klasifikační kritéria. Pokud žena subjektivně cítí obtíže spojené s nadměrnou velikostí prsou, je indikována k tomuto výkonu. Příčiny vzniku jsou nejen hormonální dysbalance, která se projevuje už v pubertě nebo při porodu a kojení, ale také výrazné navýšení hmotnosti a metabolické problémy spojené s poruchou funkce štítné žlázy. Výzkumy dokazují, že některé hormony mají vliv na zbytnění mlékovodů (estrogen, růstový hormon, FSH) a jiné hormony zapříčiňují zbytnění žlázy (prolaktin, estrogen, progesteron). Zvětšení prsou může být oboustranná a nebo jednostranná. Ta je výsledkem primárně zaostání růstu druhé prsní žlázy.

Jste vhodnou kandidátkou pro zmenšení prsou?

Jste vhodnou kandidátkou pro zmenšení prsou?

Zmenšení podstupují ženy všech věkových kategorií

Zmenšení prsou neboli redukční mammaplastika je operace, při které dojde k odstranění přebytečného množství prsní tkáně současně s modelace poprsí.

Je důležité, abyste byla fyzicky zdravá a psychicky stabilní a měla jasnou představu, co od zmenšení prsou očekáváte a především, jaká má být výsledná velikost vašeho poprsí. O redukční výkon žádají ženy všech věkových kategorií. 

Dívky do 20 let se nedoporučují k terapii, protože se očekává, že jejich prsa ještě porostou a byla by nutná reoperace. 

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře