Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Koňská mast po liposukci

Bonduleb
12. 4. 2021 · Poslední odpověď: 13. 4. 2021

Dobrý den, jsem 5 týdnů po liposukci břicha v CA, poslední 2 týdny jsem mazala Liotonem, největší otoky už zmizely, ale samozřejmě nějaké stále ještě jsou. Četla jsem na netu, že je vhodné mazat koňskou mastí, že vyhladí i nějaké nerovnosti, tak bych se chtěla zeptat odborníků na názor, zda je opravdu vhodné ji používat a případně zda raději hřejivou nebo chladivou. Také by mě zajímalo, zda je v pořádku, že břicho je už relativně ploché, ale mám stále docela velký otok ve spodní části břicha, např. mi ještě nedovolí úplný předklon apod.- bude se ještě vstřebávat, i když příští týden už odložím kompresní prádlo? Děkuji

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 13. 4. 2021
Dobrý den,
pokud jsou již otoky a modřinky vstřebané, pak již můžete masírovat a válečkovat operované oblasti. Jizevnaté tkáně změknout rychleji. Většinu otok se vstřebává déle v dolních partiích, to je běžné. Masáže se lépe provádějí přes elastické kompresivní prádlo, mají větší intenzitu, protože elastické prádlo dobře komprimuje a masáže pak jsou efektivnější.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Plastický chirurg, Praha
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace očních víček
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 2. 2016
Gynekomastie
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 8. 2021
Labioplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 3. 2014
Operace očních víček
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 6. 2023
Obřízka
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 3. 2013
Abdominoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 12. 2018
Liposukce
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 1. 2022
Liposukce
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 7. 2012
Liposukce
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 4. 2023
Liposukce
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 7. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi