Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nejvhodnější mast na jizvu po obřízce

Honza194114
5. 3. 2013 · Poslední odpověď: 10. 3. 2013

Dobrý den,

jsem 13 dní po částečné obřízce. Stehy vypadaly. Praktikoval jsem 2x denně 10minut v heřmánkovém nálevu a mazal framykoinem. Když vypadaly stehy, tak jsem začal provádět masáž jizvy stylem přitlačením prstu na jizvu a setrvání tlaku na cca 30 vteřin, poté se přesunu vedle a zopakuji, to celé opakuji několikrát denně, jelikož je jizva celkem tvrdá. Chtěl jsem se zeptat, čím to mám v současné době mazat. Byla mi doporučena bílá toaletní vazeníla, ale někdo zase říkal, že je to pom velice citlivý žalud. Potřeboval bych poradit, co je nejlepší řešení, aby jizva změkla a byla promazaná, popřípadě aby lépe vypadala, jestli je to možné. Mnohokrát díky

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
souhlasím s předchozím příspěvkem, že jizva vyzrává a definitivní je až rok po operaci, někde se píše dokonce dva roky. Samozřejmě první měsíce je proces nejrychlejší. Pokud není jizva patologická, a dle obrázku není, pak skutečně stačí vazelina nebo nějaký jiný mastný krém, který nedráždí kůži. Asi nejdůležitější je, aby na uvedenou mast nebyla alergie. Urychlení zrání jizvy se dá dosáhnout aplikací uvedených tlakových masáží a/nebo aplikací silikonových preparátů- náplastí nebo gelů (dermatix sigel...)

S pozdravem

M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 10. 3. 2013
Není špatná, je z mého pohledu jen nedostateční, chybí v masti desinficiens.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 10. 3. 2013
Dobrý den, to si nemyslím, učelem toho všeho je co nejvíce zvláčňovat pokožku a tlakovými masáženi lehce urychlíte vyzrávání jizvy.....obecně řečeno cokoliv mastného + tlakové masáže = podpora přestavby a vzyrání jizvy..... volba krému či masti na toto nemá nějaký zásadní význam....
S pozdravem....
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Obřízka
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 8. 2023
Abdominoplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 12. 2018
Obřízka
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 5. 2013
Korekce jizev
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 6. 2023
Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 15. 9. 2021
Obřízka
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 1. 2023
Obřízka
Žádné odpovědi
Obřízka
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 11. 2012
Odstranění jizev laserem
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 10. 2023
Obřízka
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 5. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi