Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Péče o jizvu - domácí konopná mast

Martina296376
Martina296376
3. 7. 2015 · Poslední odpověď: 29. 12. 2018

Dobrý den, jsem dva týdny po abdominoplastice, včera jsem byla na odstranění stehů a chystám se začít s tlakovými masážemi a promašťováním jizvy. Je vhodné na promaštění použít domácí konopnou mast na bázi sádla? Děkuji

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Nejlepší odpověď
Dobrý den, Martino,

ano, pokud je operační rána po abdominoplastice zcela zhojená, můžete mast použít. K promašťování jizvy by stačilo i obyčejné sádlo, mnoho pacientek ho používalo a byly spokojené. Sádlo k promašťování jizev doporučují i lékaři.

Petr Hýža
Dobrý den.Souhlasím s odpovědí kolegy mast můžete používat. Zdraví Mudr.Šulcová Hejnalová eleganz clinic
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 17. 7. 2015
Dobrý den,
v tomto ohledu je to pouze na Vás. Někdo používá nesolené vepřové sádlo, jiný preferuje spíše speciální masti na jizvy a někdo volí silikonové náplasti. Také každý lékař Vám doporučí trochu něco jiného v každém případě je důležité se o jizvu starat, promašťovat a tlakovat. Pokud Vám mast vyhovuje, můžete ji používat i nadále.

Pěkný den,
MUDr. Martin Molitor - primář plastické chirurgie Kliniky YES VISAGE
MUDr. David Tomášek
Praha . 4. 7. 2015
Víte, v poslední době se konopí přisuzuje veliký význam. Vpravdě řečeno, tak dlouhé a dobré zkušenosti s používáním tohoto proparátu nejsou, zvláště ne při použití u konkrétních výkonů. U domácího materiálu je velké nebezpečí vzniku alergické reakce, které pak může vést i k nástavbě infekce bakteriální a dalším komplikacím. Je to na Vás a Vašem operaterovi.
Já bych doporučoval jen tlakové masáže a krémy, optimálně modrou Indulonu s tou mám dlouholeté zkušenosti při ošetřování jizev.

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená paní, promašťování dělá dobře každé jizvě, neměla by být používána nějaká dráždivá aromatizovaná mast. Tlakové masáže mají také pozitivní vliv na proces jizvení a přestavby jizevnatého vaziva. Řiďte se pokyny operatéra.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 3. 7. 2015
Dobrý den,
mast můžete klidně použít. Zdraví Dr. Vraspírová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi