Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vstřebatelné stehy nemizí

Hommmbreee
9. 7. 2012 · Poslední odpověď: 30. 7. 2012

Dobrý den,

je to asi měsíc a půl, co jsem byl na částečné obřízce. Téměř všechny stehy (samovstřebávací) mi vypadaly asi po třech až čtyřech týdnech. Jeden velký steh je však stále na místě (na horni straně penisu v blízkosti korony) a dva menší po stranách uzdičky. Mají uplně bílou barvu (ty předchozí se mi zdály zabarvené více do žluté).

Za ten velký steh jsem zkusil lehce zatáhnout, jestli se neuvolní - neuvolnil se a docela hodně to zatáhnutí bolelo! A okolí stehu se zabarvilo do růžova a pár miut pálilo.

Je to normální, že bych měl ty stehy tak dlouho? A pokud jsou tedy samovstřebávací, jako je možné že mají jiný odstín barvy? Mám si je nechat vytáhnout, nebo to zatím nechat? (Na kontrolu mám jít asi za tři týdny).

Děkuji.

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 16. 7. 2012
Nejlepší odpověď
Čím déle zůstává steh v těle tím více se opouzdřuje od lidské tkáně a kanálek stehu je čím dál volnější, tedy opak je pravdou - čím déle steh je v tělě tím lépe a bezbolestněji se odstraňuje. Jediný problém je, když se schová pod úroveň kůže a není vidět. Zase na druhé straně když není vidět a nezlobí není důvod jej odstraňovat. V průběhu posledních 30 let v medicíně jsem viděl při opakovaných operacích tolik nevstřebatelných stehů v těle po předchozích operacích, že je mi jasné že fysicky tyto stehy nevadí, když to pacient neví. Velkou roli hraje psychika jednotlivce.
Buďte klidní...

Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 16. 7. 2012
Nebojte se toho, strach bolí víc. Přežili to, zatím, všichni...
zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 13. 7. 2012
Bohužel někdy se syntetické vstřebatelné stehy nevstřebávají. Jak pravil kolega Frajer, zajděte si stehy nechat odstranit. Nyní již jsou ve tkáni spíše na škodu, než k užitku.
S pozdravem Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 9. 7. 2012
Dobrý den, rozhodně bych zašel za operatérem a nechal si steh vytáhnout, v tuto chvíli již pozbývá smyslu a může být příčinou jen brány vstupu infekce a reakce okolo stehu...
S pozdravem...
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 11. 2007
Biostimulační laser
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 2. 2020
Labioplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 12. 2007
Obřízka
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 31. 5. 2013
Injekční výplně
Žádné odpovědi
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 6. 2023
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 3. 2008
Labioplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 2. 2013
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 2. 2008
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 8. 2012

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi