Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Botox 5 měsíců před operací horních víček

Anonymní
radule
18. 3. 2014 · Poslední odpověď: 25. 3. 2017

Dobrý den,je mi 41, cca 2 roky chodím na aplikaci botoxu do mračivky,čela a vějířky očí....můžu si nechat ted aplikovat po 8 měsících opět dysport(botox),když chci jít v polovině srpna na operaci horních víček?Nevadí operaci víček botox,nebo si ho už ted mám nechat aplikovat jen do čela a očím se raději vyhnout?Po aplikaci botoxu mám čelo vždy hezky vypnuté a zvednuté,tak aby to za cca 5 měsíců nemělo špatný vliv po operaci,až botox odezní a čelo znovu poklesne....Ráda bych znala i Vaše názory a zkušenosti....Moc děkuji Radka

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
FORMÉ Clinic
Praha . 19. 3. 2014
Nejlepší odpověď
Dobrý den paní Radko,

Váš dotaz jsem konzultovala s primářem naší kliniky.
Pan doktor Vašek Vám naopak doporučuje nechat si aplikovat botox před operací horních víček. Tuto aplikaci by jste měla podstoupit 14 dní předem.

Při aplikaci botoxu dochází totiž ke svalové relaxaci a tím bývá výsledek mnohem efektivnější.

Pokud by jste měla zájem o nezávaznou a bezplatnou konzultaci s panem Dr. Vaškem, neváhejte mne kontaktovat na emailové adrese *************

S pozdravem a přáním hezkého dne,

J. Dostálová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Martin Šimkanin
MUDr. Martin Šimkanin
Žádné recenze
25. 3. 2017
Dobrý den, důslední plastičtí chirurgové aplikaci botulotoxinu před plastikou víček doporučují. Ideální je botox aplikovat 20 až 14 dní před operací. S relaxovanými svaly v okolí očí se dá snáze pracovat a na výsledku to může být vidět.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
2 adresy v Praha (kraj), Ústecký kraj... . 5. 4. 2014
Dobrý den, tak jak to popisujete, tak je vše v pořádku. Operaci horních víček můžete v klidu podstoupit. S pozdravem Dr.Horyna Pavel
MUDr. David Tomášek
Praha . 20. 3. 2014
I po více než dvacetiletých zkušenostech s blefaroplastikama musím říci, že nemám zkušenosti s vlivem chabých svalů okolí očí po aplikaci botulotoxinu na stav hojení a na stav výsledku operace víček. Z principu vlivu toxinu na sval vyplývá, že tento jed ochabuje vráskotvorné svaly kolem očí poškozením nervosvalové ploténky v těchto svalech. Tento stav by neměl žádným způsobem ovlivnit ani hojení ani správný operační postup při operačním výkonu. Co se týče čela pak pochopení efektu botoxu je opačné - čelo není napnuté, ale naopak povolené, protože kůži čela nenapínají čelní svaly, na které je kůže fixovaná. Čelo se sice zdá vypnuté, ale je naopak povolené a rovné proto, že je napětí svalů ochablé. Nevím zda se mi to podařilo dobře vysvětlit. Určitě však svoji situaci proberte s tím, kdo Vás bude operovat a na něm je rozhodnout svůj postup a doporučení.
Zdraví Dr. Tomášek **********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 19. 3. 2014
Důležité je, zda budete chodit na botulinumtoxin i po operaci. Pokud ano, výkon by měl být prováděn po aplikaci 2-10 týdnů, aby byl sval ideálně relaxovaný a vše se bude i lépe hojit.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace horních víček
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 11. 2014
Operace horních víček
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 11. 2021
Operace horních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 1. 2023
Operace očních víček
1 odpověď, nejnovější odpověď: 16. 11. 2019
Operace dolních víček
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 1. 2019
Operace očních víček
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 15. 2. 2015
Operace horních víček
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 12. 2014
Operace očních víček
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 24. 5. 2011
Operace očních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 7. 2021
Operace horních víček
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 1. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi