Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Sex po rhinoplastice

kaciik111
16. 4. 2009 · Poslední odpověď: 20. 4. 2009

Dobrý den, mám neobvyklý dotaz. Jsem 14 dní po celkové operaci nosu (měkká, tvrdá část) + srovnání přepážky, čerstvě po sundání sádry. Zajímalo by mě, zda sex s partnerem nějak nemůže nos v této fázi poškodit (nemám na mysli žádné artistické kousky :-), ptám se proto, že např. sport nyní provozovat nemohu). Chci mít jen jistotu, svého operatéra jsem se styděla zeptat. Díky za odpověď.

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 20. 4. 2009
Nejlepší odpověď
Vážená slečno,
nejde o sex a nebo sport. Po rhinoplastice se prostě nesmíte po dobu celkem nejméně 4 týdnů udeřit /třeba i lehce/ do oblasti nosu. Nosní kůstky jsou totiž náležitě srostlé až po těchto 4 týdnech. Tedy - pozor na úder, třeba i od matrace!
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.

Související dotazy

Pooperační péče po rhinoplastice

Paja856489
Paja856489
18. 12. 2019 · Poslední odpověď: 1. 1. 2020

Dobrý den, mám dvě otázky týkající se rekonvalescence po kompletní rhinoplastice. Momentálně jsem asi 8 týdnů po rhinoplastice, nos vypadá nádherně a jsem s výsledkem velice spokojená. V příspěvcích o pooperační péči jsem četla, že se pacient musí vyhnout úderu po operaci a to nejméně 4-6 týdnů. Asi 4. de po operaci mě hrozně svědil nos a v noci jsem se nedopatřením odřela o dlahu na nose, samozřejmě to zabolelo a asi 2 týdny po po operaci jsem se opět nechtěně dotkla hřbetem ruky do špičky nosu. Následně jsem byla na kontrole kvůli sejmutí dlahy, ale zapomněla jsem se v té euforii zeptat, zda jsem si něco těmi polo-údery nějak nos nepoškodila, ale pan dr. nic neřekl, že by se něco nepovedlo.... No a dnes, jsem 8 týdnů po operaci a dnes se mi opět povedlo "skřípnout" nos při navlékání svetru. Vím, že to zní malicherně, ale když si pročítám různé diskuse, vlastně každá prkotina může něco způsobit, proto by mě zajímal fundovaný názor. Je fakt, že ten nos "cítím", ale nevím, zda v tom hraje roli i zimní počasí nebo je to následek toho navlíkání svetru.... Taky by mě zajímalo, zda je normální tak nahlas dýchat, před operací jsem dýchala velmi tiše, ale po operaci, i po 2 měsících dýchám šíleně nahlas...., musím si nos pořád čistit, aby mi v nose nic nepřekáželo.

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 1. 1. 2020
Z mého pohledu je na Vašem operaterovi, aby Vám všechny tyto dotazy zodpověděl. Každý z nás přistupuje k pooperačnímu průběhu hlavně podle metodiky, kterou při operaci použil, tedy by mohlo dojít k problému, který by operater nečekal. Obraťte se proto na něj. Je to Váš nos, Vy jsrte si operaci zaplatila včetně vedení v pooperačním průběhu.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi