Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vrozená ptóza u miminka

akitka4
17. 9. 2013 · Poslední odpověď: 14. 10. 2013

Dobrý den, byla zjištěna vrozená semiptosa pravého víčka u mého sedmi týdeního syna. Paní doktorka řekla, že už se to zřejmě nespraví a malý bude mít očko menší, jsem z toho celkem v šoku. Kdy se dá oko operovat? Ptoza překrývá asi 1/3 zornice shora. Děkuji za odpověď

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Kopřivnice . 23. 9. 2013
Nejlepší odpověď
dobrý večer,
timing operace (věk, kdy je vhodné dítě operovat) je závislý na tíži vady. Z Vašeho popisu vyplývá, že okraj víčka překrývá 1/3 zorničky. Není tedy nutné operovat urgentně - hned, ale výhledově pravděpodobně ano - vada se sama nespraví a pokud by víčko překrývalo zorničku natolik, že by do oka nepronikalo světlo, hrozilo by trvalé poškození zraku.
Doporučuji zaregistrovat se na některém klinickém pracovišti, které má s operativou kongenitální ptosy víček u dětí zkušenosti, a vývoj vady sledovat. V případě progrese stavu (a pokud je miminko jinak zdravé) se dá operovat velmi brzy. Ikdyž má operační léčba svá úskalí, naše pracoviště tyto operace u dětí provádí standardně.

S pozdravem marek suk
Vážená paní,
rekonstrukční operace víček se u kojenců obvykle neprovádějí, snad jen, kdyby šlo o opravdu těžký stupeň vady. Doporučuji Vám navštívit kliniku plastické chirurgie FN Královské Vinohrady, Praha 10, Šrobárova 50, tato klinika se zabývá léčbou zevních vrozených vad a zde Vašemu synkovi kolegové nepochybně pomohou.

Srdečně Vás zdravím, prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Okulokariální reflex po blefaroplatice

Pavla276102
15. 3. 2015 · Poslední odpověď: 22. 3. 2015

Dobry den, zajimalo by me vice informaci ohledne okulokarialniho reflexu.Mam sest tydnu po operaci hornich vicek a asi mesic po operaci( i v noci,kdyz jsem se otocila v posteli, pri vykapavani oci) se mi tocila hlava.To uz nastesti preslo.Tlak v ocich a dost velky otok vicek bohuzel ne.Jelikoz mi po operaci praskla v levem oku cevka, musela se provest revize.Rikala jsem si, ze otoky pretrvavaji z duvodu pooperacni komplikace, a ze vsechno bude v poradku, jen to bude dele trvat.Ale zacinam mit obavu, jestli se nejedna o okulokarialni reflex, ktery se uvadi v pooperacnich komplikacich.

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Chrudim . 22. 3. 2015
Dobrý den. To jsem překvapený, že takový reflex je zmiňován v inform. souhlasu u operace víček. Pamatuji si ho z doby výuky. U operace víček jsem ho nezažil, ani o podobném případu neslyšel. Váš případ je důkazem, toho, že všeho moc škodí. A nadbytek nesmyslných informací zvláště.
Nebojte se, pooperační stav se určitě bude upravovat. Nashledanou, Remeš
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Operace očních víček
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 12. 2011
Operace očních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 8. 2011
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 2. 2023
Operace horních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 11. 2022
Injekční výplně
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 5. 2017
Operace horních víček
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 5. 2018
Brow lift
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 9. 2020
Odstranění lipomu
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 5. 2022
Otoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 7. 2019
Modelace prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 6. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi