Prof. MUDr. Markéta Dušková CSc.

(13 Recenzí)·100% doporučuje
Ohodnotit
Krakovská 8/581, Praha, Praha (kraj)
Evidenční číslo v ČLK 5117698150
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Prof. MUDr. Markéta Dušková CSc.
(13 Recenzí)·100% doporučuje
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Informace

Prof. MUDr. Markéta Dušková, CSc. je absolventkou Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Má atestaci I. stupně v oboru chirurgie a atestaci II. stupně v oboru plastické chirurgie.

Patří mezi specialisty především na operace obličeje a nosu. Ve své praxi působila nejprve jako sekundární lékařka na chirurgii ve Fakultní nemocnici Bulovka (Praha), následně pak přešla na Kliniku plastické chirurgie 3. LF UK a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (Praha), kde působí dosud, nyní jako profesorka.

Stáže a kongresy

Odborné zkušenosti získala i na několika zahraničních stážích, např. ve Spojených státech amerických nebo v Brazílii. Jako profesorka Kliniky plastické chirurgie 3. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady se věnuje vzdělávání studentů i odborné vědecké činnosti. Úspěšnost dosvědčuje její přednášková a publikační aktivita: 40 přednášek typu "invited speaker", 4 Postgraduální kurzy typu Invited speaker, 156 sympoziálních přednášek s abstrakty, jedna autorská monografie, 12 samostatných kapitol v monografiích (jedna celosvětová monografie), 8 výukových filmů, čtyři výukové texty, 58 původních prací (16 publikováno v časopisech s IF). Samozřejmostí je bohatá léčebně preventivní činnost.

Licence, certifikáty a členství

Prof. MUDr. Markéta Dušková, CSc. má licenci ČLK k výkonu lékařské praxe v oboru plastická chirurgie a získala také certifikaci odborné způsobilosti v estetické chirurgii Společnosti estetické chirurgie ČLS J. E. Purkyně. V této odborné společnosti je nejen certifikovanou členkou, ale v současné době i profesorkou konzultantkou ve výboru, kde přes 20 roků zastávala funkci předsedkyně.

Je také členkou zahraničních odborných lékařských společností: IPRAS (International Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery), EPRAS (European Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery), ASPRS (American Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery) a SFR certified inspector. Působí také jako odborná znalkyně jmenovaná místopředsedou vlády České republiky pro základní obor zdravotnictví pro odvětví chirurgie se specializací na plastickou chirurgii, dále pak ministrem spravedlnosti rozhodnutím o rozšíření znaleckého oprávnění v rámci oboru zdravotnictví o odvětví stanovení nemateriální újmy na zdraví.

Prof. MUDr. Markéta Dušková, CSc. se po celou svoji odbornou kariéru věnuje plastické chirurgii a estetické medicíně. Specializuje se především na operace obličeje a nosu, a to jak vrozených vývojových vad, tak poúrazových stavů, či při léčbě nádorů včetně rekonstrukce. Pro své mnohaleté zkušenosti a výborné výsledky je uznávanou a vyhledávanou specialistkou právě na tuto problematiku.

Do světové medicíny vnesla nový operační postup nemocných s rozštěpem. Popis této metody je i v celosvětové učebnici plastické chirurgie. Dosáhla uznání nejen na domácích, ale i na mnoha mezinárodních odborných fórech vědeckých zasedání, např. v USA, Kanadě, Francii, Velké Británii, Mexiku, Austrálii i Japonsku. Klinika v současné době pracuje a operuje na Klinice plastické chirurgie Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Estetické chirurgii se věnuje převážně na soukromé Klinice GHC v Praze.

Paní profesorka je soudním znalcem v oboru Zdravotnictví plastická chirurgie a popáleniny. Dále pak nemajetková újma. Pacienti se tak na ni mohou obracet s žádostí o odborné posudky k soudu.

První návštěva zdarma:

  • Ne

Cena za konzultaci:

  • 550

Recenze (13)

4.9
průměrné hodnocení
100 % doporučuje

1.9. jsem podstoupila augmentaci prsou u paní profesorky Duškové. Absolutní spokojenost s jejím přístupem, odvedla krásnou práci, jsem moc spokojená. Dále bych chtěla vypíchnout skvělou pooperační péči, které se vám zde dostane. Sestřičky udělají vše...Číst dál

Nejlepší zkušenost s kosmetickou chirurgií - lifting krku v PrazeMoje zkušenost na Klinice GHC v Praze byla vynikající. Podstoupila jsem lifting krku a zůstal na klinice 5 dní, abych se zotavila. Bylo o mě velmi dobře postaráno. Je mi 54 let a v minu...Číst dál

Recenze operace nosní přepážky

Zobrazit další recenze
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Zodpovězené dotazy

Oprava 3krat zlomeného nosu
Odpověď odborníka · 19. 7. 2020

POZOR možno v určitém případě hradit ze zdravotního pojištění, protože se jedná o poúrazový stav.. je však třeba orl vyš a doporučení k operaci, které je postaveno především na snížené průchodnosti při deformaci přepážky a kostry... nicméně...

Číst dál
Zvětšení tuberózních prsou
Odpověď odborníka · 19. 7. 2020

pletete dva problémy dohromady: tuberozní prsy mají výhřez žlázy do dvorce a proto v těžkých případech to vypadá jako malý prs na prsu, druhá věc je double bubble, kdy se jedná o zdvojení podprsní rýhy, kdy ta původní přesune na dolní polovinu...

Číst dál
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.