Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Opakované přetáčení kulatého implantátu

Andy472065
Andy472065
24. 7. 2021

Dobrý den, Mám 3 roky od 2. reoperace. První prsa 2011 pod žlázu vel. 350 ml a výsledek nádhera. O 5 let později těhotenství a roční kojení a výsledek - zničená prsa. To by nebyl takový "problem" jako kapsulace (údajně III. stupně) takže reoperace nutná. Šla jsem a lékař mi zvolil špatnou velikost implantátů. Jedno prso mi "stékalo" po implantátů dolů a nebylo to hezké. Tak jsem šla reklamovat. Pan doktor se zachoval arogantně a že mi doporučoval modelaci. Taková domluva vůbec nebyla, tak jsem se rozhodla, že půjdu jinam. Rok od reoperace jsem šla na další a byl mi vložen Motiva 1050 ml abych se vyhla modelaci (tvoří se mi velké a vystouple jizvy). K mé postavě to s podivem jde. V mnoha případech lidé ani nepoznaji, že mám udělaná prsa. Ale první problém nastal cca 1 rok od operace. Implantát se mi otočil ve spánku. Pan doktor mi jej ručně vrátil zpět (nic prijemneho...). Zhruba půl roku od přetočení se mi to stalo znovu. Teď už se mi to děje pořád. Jakmile nespím v hodně stahovací podprsence, tak je to skoro na 100%, že se ráno probudím a budu mít implantát přetočený. Už se mi to děje i když se třeba jen o prso více opřu nebo na něj z určitého úhlu zatlacim. Už jsem se naučila implantát vracet zpět sama. Jsem teď těhotná, tak operace nehrozí, ale mám strach z toho, že jak se s prsem takřka denně manipuluje, tak aby se mi tam nezačalo "něco dít". Nevíte proč se mi tak děje? A co mám pak dělat dál? Na 4. operaci se mi jít nechce, ale už se smiřuji s tím, že budu muset. Už z toho mám strach. 2 nezdařené.. Za každý tip/radu jak docílit toho aby se mi to pořád nepřetáčelo, tak budu moc ráda.

Děkuji. Andrea

Reklama

Související dotazy

Bílá skvrna s hnisem po rekonstrukci prsu

Natalie009
29. 10. 2014 · Poslední odpověď: 1. 12. 2014

Je mi 34, před 3 lety jsem měla augmentaci.  Ale bohužel letos v červenci mi objevili DCIS , v srpnu jsem prošla masteskomii a rekonstrkci. Jelikož žiju v Anglii, operace proběhla v Anglii, dali mi v prsu \"straticce mesh \" a implantát, 10 týdnu po operaci objevila se mi na prsu bila skvrna s hnísem ve vnitr. Můj lékař říká ze nic takového ještě nikdy nevidel, říkal ze to není infekce , ze to nemůže vysvětlit. Prošla jsem peklem a když jsem začala myslet ze to mám za sebou ... Mám další komplikace a nikdo mi nemůže pomoci .... Každy jen kroutí hlavou. Můžete mi prosím poradit ? Děkuji

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 28. 11. 2014
Nejlepší odpověď
Rekonstrukce prsu vlastní tkání přenosem tkáně a mikrochirurgickým řešením je ideální situace. Záleží na tom kolik máte podkoží, kůže na břiše a zda by nestačila jen ta vlastní tkáň bez implantátu, ale to je na operaterovi, ten má s tímto zkušenosti a ten Vás viděl a vyšetřil.
Přeji úspěšný výsledek.
Zdraví Dr. Tomášek


Prosím, hodnoťte naše odpovědi
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Částečná rekonstrukce prsu - vliv na lymf.uzliny

alca330503
alca330503
19. 4. 2016 · Poslední odpověď: 20. 4. 2016

Jsem 6 let po operaci zhoubného nádoru v prsu a následné léčby také ozařováním. Prso mám z důvodu hluboké jizvy v horní části zdeformované s chybějící části kůže ( u operovaného prsu je bradavka výš). Byla jsem na konzultaci a pan doktor navrhuje částečnou rekonstrukci vzhledem k drobným prsům z části zad tzv. lat dorsi překlopením včetně cévek a asi i svalu. Dočetla jsem se , že může po operaci nastat i oslabení v ramení. Mám vyoperované v postižené části také lymf. uzliny v podpaží. V důsledu toho mi nemůže být měřen ani tlak ani odebírána krev .vše je bez problémů, ruka neotéká.Obávám se aby se mi po tomto zákroku stav nezhoršil a nebyla snížena aktivní nebo celková pohyblivost ruky. Děkuji za reakci od lékaře, nebo odezvu od pacientky, která podobný zákrok podstoupila.

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Prim. MUDr. Alena Schmoranzová
Vysoké nad Jizerou . 20. 4. 2016
Dobrý den , , ano , vše co píšete , nastat může . není to ale pravidlo .

Aby byla prsa stejná , poté co je jedno zmenšeno o část - odstraněnou tkáň s rakovinou , jsou tři možnosti :
Přeoperování obou prsů tak, aby byly obě prsa stejná .- podobná -- a stejně malá

Nebo totéž , ale doplněno implantátem

Nebo zvětšení poškozeného prsu na úroveň zdravého prsu - a na to potřebujeme vzít někde bezpečnou tkáň . To je operace, kterou máte navrženou .

S každou operací jsou spojena rizika a nikdo vám neřekne, že problémy nemá .
Tak držím palce v rozhodování . dr Schmoranzová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Tlak v prsu sedm let po oboustranné mastektomii s implantátem

Romana836113
Romana836113
7. 10. 2019 · Poslední odpověď: 27. 10. 2019

Dobrý den, jsem 7 let po subkutánní mastektomii s okamžitou náhradou. Můj problém se týká toho, že i po takové době mám problémy s levým prsem. Nevím jak to přesně popsat, není to ani "bolest" spíše nějaký "tlak". Přijde mě, jako by se mi implantát "třel" o jizvu (po odstranění prsních žláz), v prádle to docela jde, ale bez prádla od operace vlastně ani nechodím, to se tlak zvětšuje, přijde mi že implantát rotuje a pak mi špatně sedí na místě, hlavně po použití teplé vody jako je koupel nebo sprcha.....je to normální? Někdy mi ta "bolest" jde až do ramene.....operatér mi řekl, že se s tím ještě nesetkal, že pohledově oba prsy vypadají dobře, a já přemýšlím, že si dám implantáty vyndat, ale on na to, že si není jistý, zda by mě ty tlaky přestaly.....je to nepříjemné, obtěžuje mě to, co mám dělat?

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 27. 10. 2019
Nejlepší odpověď
Se subkotánní mastektomií nejsou v privátní estetické chirurgii moc zkušenosti. Zkuste oslovit své operatery, ti nejlépe vědí co bylo "uvnitř".
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 11. 2019
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 1. 2008
Rekonstrukce prsu
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 4. 2009
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 1. 2016
Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 11. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi