Hemangiomy jsou nezhoubné nádory z krevních cév, které se často vyskytují v novorozeneckém a kojeneckém věku. V závislosti na lokalizaci mohou pacineta vážně poškodit. Nejčastěji se vyskytují na obličeji, ale mohou se objevit i jinde na kůži a dokonce i na vnitřních orgánech. Některé hemangiomy vymizí spontánně, jiné se léčí kortikoidy, interferonem nebo cytostatky. Možností je i chirurgická léčba a terapie laserem.

Aktualizováno: 15.4.2013

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Elenka 7.6.2018
Spokojený/á

Hemangiom se u naší dcery objevil asi týden po porodu ve formě malé červené tečky, která připomínala bodnutí komárem. Ta se stále zvětšovala, nafukovala a celkově rostla. Několik týdnů jsme s manželem hledali řešení toho... Více 

5 Likes   2 Komentářů  

Léčba hemangiomů - Ceny

IP Beauty
Kladno
Ceny od 600 Kč
IP Beauty
Ceny od 2 000 Kč
MUDr. Jan Říčař
Ceny od 300 Kč
MUDr. Zdena Stratilová
Ceny od 1 190 Kč
L centrum Pardubice
MUDr. Tamara Škopková
Chrudim, Plzeň, Pardubice
Ceny od 500 Kč
MUDr. Tamara Škopková

Související indikace

Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní