Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Fyzická práce po operaci karpálního tunelu

iva444514
iva444514
10. 1. 2017 · Poslední odpověď: 11. 1. 2017

Jsem po operaci karpalu obou rukou.po kontrole na EMG jedna ruka-Diskrétní senzomotorická neuropatie-hraniční kondukční parametry a druha ruka-Lehká distální neuropatie n.medianus DML 4,7ms/80mm(-9%)Ctěla by vědět co to pro mě znamena,zda budu moci nastoupit do práce-pracuji jako PSS v Domově pro seniory u lůžka.Jsem 3 měsíce po operaci druhé ruky a obě bolí(píchání ,řezání a pálení v zápěstí)V te horší ruce neunesu moc těžké břemeno a dostávám do palce ruky křeče,které mi palec znehybní.Obě ruce opuchají.Děkuji za odpověď

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 11. 1. 2017
Nejlepší odpověď
Kontrolní ,pooperační EMG je nutné srovnat s předoperačním. Hodnoty které uvádíte mohou svědčit i o výrazném zlepšení vzhledem k předoperačnímu stavu. Podstatné pro dobrý výsledek není jen absolutní hodnota vyšetření EMG ale hlavně subjektivní zlepšení ve srovnání s předoperačním stavem. Zejména ústup brnění v prstech. O tom se nezmiňujete. Pooperační průběh nebývá u každého stejný. Obtíže které udáváte jsou běžný následek operačního zákroku a mohou přetrvávat i více než půl roku .Podstatné je došlo li zákrokem k uvolnění útlaku středového nervu a ustoupily li příznaky jeho útlaku (brnění).Kontrolní pooperační EMG nemusí i při úspěšné dekompresi nervu být zcela v normě .Cílem operace je dlouhodobě odstranit ,nebo zmírnit obtíže a ne jen normalizovat nález EMG .Je li předoperační poškození nervu většího rozsahu nemusí se nález EMG po operaci normalizovat a přesto pacient má výraznou úlevu od obtíží .Doporučuji ve vašem případě vyvarovat se zátěže ,která vyvolává bolesti a podstoupit nenásilnou , nebolestivou RHC.
s pozdravem Dr. Vrbický
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Bolest karpálních tunelů - strach ze ztráty zaměstnání

venos918973
venos918973
8. 6. 2020 · Poslední odpověď: 9. 6. 2020

Dobrý den pracují jako zedník na stavbě už 40 roku. Vše se podepsalo na mým zdraví a je to docela poznat karpalní tůnely jsem nikdy neřešil dnes už nespím probouzím se trpne to i přez den a i bolí palce jsou na tom nejhuř pichá mi v nich při práci docela peklo. Tuto práci vykonávam jako osvč.třetím rokem hodně se to a rychle zhoršuje s tímto postiženim mě nikdo asi už nezaměstná .Co dále jak postupovat aby neskončil bez práce bez peněz a zdraví nic moc .

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Čím déle budete s operací váhat , tím déle se bude postižený nerv po zákroku vzpamatovávat .
Pokud máte od neurologa EMG vyšetření a operaci doporučenou , tak se rozhodněte v rozumném termínu . Po operaci pak noste pevnou zápěstní bandáž , jako nosí tenisté , min rok na práci .
prim dr Schmoranzová , Vysoké nad Jizerou
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Endoskopická operace karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 14. 12. 2021
Endoskopická operace karpálního tunelu
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 9. 2017
Syndrom karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 13. 1. 2013
Chirurgie ruky
Žádné odpovědi
Syndrom karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 23. 12. 2018
Syndrom karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 6. 2015
Syndrom karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 12. 2019
Syndrom karpálního tunelu
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 7. 2013
Syndrom karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 15. 12. 2020
Syndrom karpálního tunelu
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 8. 2015

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi