Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Omezená hybnost palce po operaci karpálního tunelu

OndrichovaA
30. 1. 2013 · Poslední odpověď: 29. 7. 2013

Dobrý den,prosím vás o radu.Byla jsem 17.12.12 na operaci karpálního tunelu a teď mám sice jizvu už minimálně viditelnou a s prsty hýbu normálně až na palec.Neohnu ho víc jak do půlky než normálně,přiložím ho maximálně k prostřednímu prstu od palce do půli dlaně mám mravenčení.Doktoři si mě přehazujou jak horkou bramboru,jeden tvrdí že to není normální ať jdu k operatérovi,ten tvrdí že je to po operaci normální a poslal mě na vodní masáže po kterých mi vyhubovala místní paní doktorka že je to na namáčení ještě brzy že na ně chodit nemám!Mám doma cvičit tak několikrát denně cvičím což mi pomáhá na pohyblivost ale mravenčení nemizí.Je to prosím po operaci normální??Děkuji za případnou odpověď

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Pokud se funkce palce upravuje a přetrvávají bolesti, tak je velmi pravděpodobné, že i tyto časem ustoupí a palec bude dobře fungovat. Mravenčení ve dlani mezi jizvou a palcem je nejspíše z důvodu poranění dlaňové větvičky středového nervu, tenhle problém se časemu může rovněž aspoň částečně upravit.
Zda můžete do práce nebo ne lze těžko rozhodnout, záleží na tom, jakou práci vykonáváte, jak moc při ní zatěžujete operovanou ruku. Pokud je to vysloveně silová práce rukami, pak práci asi těžko budete zvládat a může dojít ke zhoršení potíží - bolestí a otoku. Pokud ruce zatěžujete málo, nebo alespoň lze operovanou ruku šetřit, pak lze práci zkusit, často se v práci ruka nejlépe rozcvičí.
Přeji hezké dny.
Dr. M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Aleš Fibír, Ph.D.
Hradec Králové . 3. 2. 2013
Dobrý den,
ještě bych kolegu doplnil, že se také může jednat o stenosující tendovaginitidu (přeskakující prst), který se může objevit po dekompresi karpálního tunelu. Potíže sice neodpovídají přesně těm,které popisujete, ale omezení hybnost palce spolu s bolestí palce při pohybu se u tohoto problému objevuje. Doporučuji taktéž návštěvu u zkušeného plastického chirurga a uvidíte.
Doba pracovní neschopnosti po operacích není striktně určena, obvyklá doba rekonvalescence po operaci je cca 2-3 měsíce takže by jste na neschopnosti teoreticky mohla být déle. Pokud ale byla u Vás pracovní neschopnost vystavena již s větším časovým odstupem před operací, tak jste opravdu mohla dokončit základní šestiměsíční lhůtu, po které je nutno neschopnost ukončit a nebo požádat o přezkoumání zdravotního stavu posudkovým lékařem. S pozdravem
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená paní,

potíže, které popisujete jsou po operaci možné, důležité je, zda ustupují, nebo ne. Pokud potíže přetrvávají, je nutno myslet na možné poranění středového nervu, co se projevuje poruchou čití a opozice palce. Poranění šlach pro prsty je možné, ale velice nepravděpodobné. Poranění nervu může být reverzibilní, spontánně se upraví v průběhu týdnů až měsíců, ale taky nevratné, které ale lze chirurgickou revizí a rekonstrukci alespoň částečně upravit.
Doporučuji Vám proto navštívit zkušeného plastického chirurga nebo neurochirurga k upřesnění příčiny Vašich potíží a stanovení optimálního dalšího postupu léčby.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Endoskopická operace karpálního tunelu
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 4. 9. 2017
Syndrom karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 13. 1. 2013
Chirurgie ruky
Žádné odpovědi
Syndrom karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 23. 12. 2018
Endoskopická operace karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 14. 12. 2021
Syndrom karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 22. 6. 2015
Syndrom karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 11. 1. 2017
Syndrom karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 19. 12. 2019
Syndrom karpálního tunelu
1 odpověď, nejnovější odpověď: 15. 12. 2020
Syndrom karpálního tunelu
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 8. 2015

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi