Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Bolest po augmentaci s modelací

Jana163
23. 4. 2024 · Poslední odpověď: 24. 4. 2024

Dobrý den, jsem již 5 měsíců po augmentaci s modelací, 275 ml pod sval. Prsa mě stále bolí - spíše po stranách, nemohu bezbolestně ležet na boku, při delším ležení na zádech cítím "tíhu". Stále je pro mě bolestivé provádět některé pohyby, při kterých dochází k zapojení prsních svalů (běžné činnosti, nemám na mysli tahání těžkých břemen, ale třeba i vzepření se na pažích). Je to spíš taková tupá bolest, jakoby to "táhlo". Ráno to většinou bývá ok, nosím elastickou podprsenku od Lipoelastic, kterou doporučovali jako dobrou variantu po odložení pooperační podprsenky - prsa fixuje, ale už nemá tak silnou kompresi. Přesto už během odpoledne začínám cítit opět nepříjemné "táhnutí" - přirovnala bych to k bolesti po namožení prsních svalů. Poslední dobou mi v nich i píchá, několikrát denně. Prsa jsou na omak sice pevná, ale ne úplně tvrdá, tvarově se od operace nezměnila (kromě opadnutí otoku). Žádné bezprostřední komplikace po operaci jsem neměla a myslím si, že pooperační režim jsem se skutečně snažila dodržovat. Po operaci byly bolesti určitě větší, přesto to stále není dobré, a přijde mi, že poslední 2 měsíce se už bolesti příliš nemění- nezvětšují se, ale ani se to nezlepšuje. Také ve spodní části prsu implantát cítím - při jemném pohmatu cítím, jakoby se tam něco "přelévalo". Je možné, že si jen tělo/sval stále zvyká (jsem štíhlé postavy, nemám moc podkožního tuku) a je šance, že ještě dojde ke spontánní úpravě (bez nutnosti dalších zákroků)? Zkrátka že se jen déle hojím? Na kontrolu u lékaře jsem již objednaná, ale ještě si na ni musím nějakou dobu počkat - proto se zkouším ptát i zde - chápu, že bez vyšetření se toho takto naslepo diagnóza dát nedá, zajímalo by mě spíše, jaké jsou možnosti (co se asi děje) a jaké možné varianty řešení (zda je stále šance zvládnout můj stav i bez dalších operací)? Předem děkuji za názor.

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Dobrý den,
podle vašich potíží a popisu si myslím, že máte chronicky drážděné mezižeberní nervy, jejichž větve jsou někde zavzaty do operačních jizev či kapsuly kolem implantátů. Mám zkušenost, že i po tak dlouhé době od operace, a někdy i po době podstatně delší, se stav může spontánně zlepšit. Operační výkon, nad kterým uvažujete by byl velmi problematický. Operovat "bolest" totiž nelze. Pokud nebude zcela jednoznačně zjištěna příčina (a to asi nebude), pak jedinou operaci, u které bych si byl téměř jist, že vás zbaví obtíží, je vyjmutí implantátů. A na takové úvahy je po 5 měsících příliš brzo.
S pozdravem
Ivo Menšík
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 24. 4. 2024
Dobrý den,
takové pocity můžete po augmentaci mít poměrně dlouho, implantáty mohou být na pohmat hmatné, můžete je prsty cítit, hlavně pokud kolem implantátu je tenká vrstva prsní tkáně a pokud jsou prsa pevná. Prsní tkáň potřebuje čas na uvolnění. Kolem implantátů se vytváří vazivová blána tzv kapsula, která může být pevná. Mnohdy pomohou masáže, které ji uvolní, a tím se tento pocit tahu a tlaku zmírní. Pokud tvar prsou je stejný, není potřebný žádný další zákrok, vše chce svůj čas.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 4. 2020
Zvětšení prsou
28 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 9. 2018
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 11. 2022
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 2. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 8. 2022
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 3. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 3. 2009
Zvětšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 8. 2013
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 14. 7. 2008
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 2. 1. 2008

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi