Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jak zabránit kapsulaci?

petra7021
24. 2. 2009 · Poslední odpověď: 22. 4. 2013

Dobrý den,jsem měsíc po augmentaci,pod žlázu umístěný implantát.Chtěla bych se zeptat,jak dlouho po výkonu se může vytvořit komplikace kapsula,je možné,že se vytvoří i po několika letech?Hrozí vlastně tohle neustále?Jak tomu zabránit?Jak často teď ty prsa masírovat?Můžu se tomu vůbec nějak bránit?Děkuji

Reklama

odpovědí (17)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Žádné recenze
22. 4. 2013
Dobry den,
je skoda, ze se pan Dr.Tomasek neotevre sve srdce novym metodam...
to by jiste veskere klientky uvitali
cituji:
"výše uvedeného pracoviště mne nemohou přesvědčit žádné nové výzkumy, workshopy a podobně"....skoda pana Dr. Tomaska nechceme presvedcit, my pouze informujeme!!
ale na druhe strane je pan Dr. Tomasek super, ze jiz pred 15 lety provedl transplantaci tuku, jeho obavy a poznatky jsou dobre ale nejde se prece zastavit a branit se novym technologiim a novym metodam akzeptovatelne jak jiz americkymi a evropskymi prisnymi asociacemi.....
Radi panu Dr. Tomaskovi a kazdemu zasleme nove informace a pokroku v teto esteticke oblasti.......
Jana
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Žádné recenze
22. 4. 2013
Plne s Vami souhlasim, ze klientkam, ktere potrebuji pomoc se ma maximalne a i zadarmo pomoci ale dodatecne si myslim, ze je dobre klientky informovat o novych metodach zvetseni prsou, a to trvale zvetseni prsou vlastnim tukem, pouze v lokalni anestesii, bez jizev a bez implantatu a bez takovychto komplikaci...
a o techto metodach moc klientek zatim nevi, i kdyz samotne implantaty urcite zustanou tez dale na trhu a jsou pro urcitou cast vedle zvetseni prsou vlastnim tukem klientu alternativou.
Muj prispevek byl spise pani Petre, ktera zadne aktualni problemy nema a ptala se zcela objektivne
Jsem presvedcena, ze klientky s aktualnimi problemy jiz pomoc od svych operateru dostali a ostatni klientky zvazi zajem o nove metody bez tohoto risika.
Pokud by mel nekdo zajem o posledni studie na tema,
"prenos vlastniho tuku jako trvaly implantat"
tak je radi zasleme
dekuji
Jana
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 21. 4. 2013
Já jsem provedl augmentaci prsů tukem zhruba před 15 lety, sandwichovou technikou, aplikoval jsem zhruba 250 cc na každou stranu, pacientka se o prsa starala dle mých rad a výkon měl opravdu úspěch. Nicméně tak po 6-7 letech (kdo má s tímto déletrvající zkušenosti ???) mi poslali pacientku s tím, že diagnostik není schopen odlišit drobné útvary až 2 cm veliké od vznikajícího karcinomu a já musel provádět nejednu excisi, neboť punkční biopsie byla nejistá. Histologický nález byl: olejové cystičky obsahující zrna plovoucího živého tuku. Došel jsem k názoru, že na základě této své jediné zkušenosti již nebudu augmentace prsů tukem provádět, abych pak po letech nemusel prsa svých pacientek pořezávat zbytečnými biopsiemi. Silikonový implantát je dle mého názoru jasná jednotka pro zvětšení a zkušenosti dnešních diagnostiků jsou již tak veliké, že zjistí kolem implantátu každou nesrovnalost. Ani já si na základě svých znalostí fysiologie nedovedu představit jak by se mohl přihojit tuk nalitý do kapsuly po implantátu, když tato kapsula je jizva, špatně prokrvená a není schopná veliký bolus tuku vyživit ani náhodou. K přesvědčení o tvrzení výše uvedeného pracoviště mne nemohou přesvědčit žádné nové výzkumy, workshopy a podobně. Toto je můj názor lékaře, který estetickou chirurgii provádí od roku 1993. Nicméně se domnívám, že tento "profesionální názorový spor" nepatří na tyto stránky a doporučuji obou stranám obrátit se na vedení naší subkatedry a pokračovat v diskusi na toto téma na
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
souhlasím s vyjádřením dr Paděry. Tento portál chápu rovněž jako informační a pomocné diskuzní fórum pro pacientky, které hledají informace nebo mají potíže. Mělo by být snahou všech odborníku podávat co nejobjektivnější informace, držet se tématu a nesnižovat se k využívání příspěvků pacientů v potížích k vlastní reklamě. Pro reklamu je dostatek prostoru jinde.
M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 19. 4. 2013
Vážená paní Jano,
děkuji za Vaši odpověď, která je pro mě bohužel naprosto nedostatečná a jsem rád, že nejsem jediný, kterého Vaše odpověď pacientce s komplikovaným hojením po augmentaci nenechala v klidu. Musím říci, že tuto stránku chápu jako pomoc pacientkám, které mají dotazy a případně komplikace při hojení a erudovaní lékaři jim poskytují alespoň radu, či je uklidní v jejich stresu po prodělané operaci. Mezi sebou se známe, jistě máme někdy rozdílné názory, ale vždy si za svým vyjádřením adresně stojíme a proto se každý plastický chirurg pod něj podepíše.
Metoda Water jet je zcela jistě velmi dobrá metoda na odběr tuku či na prostou liposukci. Nemám vůbec výhrady proti tomuto.
S klinikou Aspen mám ale osobní zkušenost. Před 2 roky, když jsme začínali s autoaugmentací prsů vlastním tukem na naší klinice, jsem absolvoval workschop na Vaší klinice v Praze. Musím říci, že to byl pro mě nezapomenutelný zážitek. V bytě v činžovním domě s klimatizační jednotkou v otevřených dveřích, kde na chodbě bylo asi 30 st C aplikoval všeobecný chirurg před důchodem tuk do prsů z jediného vpichu do jednoho místa pod prsní žlázu asi 300ml tuku do každého prsu. Když tuk již začal otvorem vytékat ven, tak skončil.Odběr proveden z obou zevních stehen, z jedné strany 1000ml, z druhé strany 400ml. Nezhlédli jsme žádné foto před výkonem ani po výkonu, žádná prezentace výsledků.
Opravdu nezapomenutelný zážitek.
Autoaugmentace provádíme již 3 roky ale pouze v naprosto indikovaných příp
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 19. 4. 2013
Vážená paní Karin.Je mi líto, že máte takové starosti.U implantátů se takové věci stát mohou,někdy může být příčina problému na straně operatéra, někdy na straně pacienta a jeho hojivých schopnostech. Nemohu stav hodnotit podrobněji, aniž bych si Vás osobně vyšetřil, ale z toho co píšete, jak se vše po zákroku dále léčilo, by měsíc od operace již z prsu něměla vytékat žádná tekutina. Nejlepší by bylo, kdybyste dále chodila na kontroly ke svému operatérovi a to kdykoliv nastane nějaký problém a nečekat až na termín nějaké plánované kontroly. Prosakování může způsobit infekci implantátu a to pak je opravdu problém. Váš lékař se jistě řádně postará o celou další léčbu. Cenové záležitosti si vždy s ním projednejte předem. V případě potřeby se na Vás rád podívám. Pokud byste zvolila tento postup, navvštivte předtím mammologii a požádejte o provedení UZV ( cena za mammologické vyšetření je zhruba 300 Kč a UZV vyšetření zhruba 400 Kč). S výsledkem se pak můžete objednat na konzultaci osobně ke mně na tel. naší ostravské recepce v prac. hodiny Zdravím. prim.MUDr.Otakar Lucák,Klinika plastické chirurgie Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 19. 4. 2013
Vážená Jano XX. Na to se pacienta zoufalá z komplikací po operaci opravdu neptala.Nepřál bych Vám,když byste někdy byla v úzkých Vy osobně,aby Vám někdo místo pomoci tlačil věci,které nechcete a ještě navíc odborně nesmyslné.Zkuste se znovu zpátky zamyslet nad svou odpovědí. MUDr. Otakar Lucák, Klinika plastické chirurgie Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Janka Točíková
Praha . 19. 4. 2013
Který lékař-jmenovitě a s jakou aprobací zastupuje toto pracoviště?
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Žádné recenze
19. 4. 2013
DODATEK-NASE ODPOVED PANU Dr. PADEROVI drive:

Vazeny pane Dr. Padera,

dekujeme za vasi email a radi Vas pozveme napriklad do Berlina na mezinarodni workshop

Kde je vymena implantatu a prenos vlastniho tuku vedle dalsich tem dulezite tema jiz nekolik let.

Na hodne klinikach at jiz v Evrope, Asii, Jizni Americe neb USA a i v Aspen Aesthetic Clinics se takoveto zakroky provadi a s dobrymy az velice dobrymi vysledky a klientky jsou stastne.

Dnes jsem si dovolila Vam prilozit studie napriklad z Berlina a pokud projevite dalsi zajem, tak Vas muzeme dale informovat.

Samozrejme vam radi i technologii body-jet a vse okolo pronajmeme a treba se nekdy stanete modernim uzivatelem teto moderni technologie a pokud by jste se stal nasim partnerem, tak nemusite investovat.

Nase zkusenosti ale bohuzel ukazuji ze na vychod od Chebu je o nove technologie mensi zajem nez kdekoliv jinde ale i to se pomalicku meni a jiste je i nutna investice jistou zabranou pro nove technologie.

Samozrejme jsem moji odpoved konsultovala s nasimi lekari v Nemecku a Americe a proto pisi az dnes vecer.

Doufam, ze vezmete nase radky s respektem a nebudete otevrene tyto moderni metody hanit a vystavite se volnemu trhu a zdrave competition.

Samozrejme se na nasich klinikach provadeji obcas i zakroky klasicke se silikonovymi implanty, ktere samozrejme maji sve misto tez.
Jana
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Žádné recenze
19. 4. 2013
Pana Dr. Paderovi,
ktery nam i napsal primo, jsme jiz mile a bez nastvani profesionalne teamove informovali a zaslali mu informace a studie o novych, resp. jiz routinovanych zakrocich.
Pana Dr. Paderu jsme tez pozvali na mezinarodni workshop, kde se prave tato tematika predstavuje a kde by se mohl informovat o nove technologie a zkusenostech.
Panu Dr. Paderovi jsme tez zaslali studii z Nemecka a samozrejme radi zaslemeu kazdemu a zaroven jme panu Dr. Paderovi nabidli training a spolupraci na tomto poli, vcetne zapujceni moderni technologie humanmed.com.
dekujeme
Jana za Aspen Aesthetic Clinics team a ne "Aspen klinik" jak nestastne pan Padera pise....
jeste jednou dekujeme, ponevadz i takova "diskuse" prispeje k informovanosti klientu a to je asi cil zde..
Aspen Aesthetic Clinics
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 18. 4. 2013
Dobrý den, dovolte mi abych reagoval na nepodepsaný příspěvek Aspen Aesthetic Clinics o možnosti vyjmout implantát a nahradit jej vlastním tukem. Lékař, který má zkušenosti s augmentací prsů jak implantáty tak i vlastním tukem by takovéto vyjádření nemohl vůbec napsat. Vlastní tuk se aplikuje do tuku, který obklopuje prsní žlázu. Po vyjmutí silikonového implantátu zůstává dutina, která je obalena tuhou vazivovou blánou ze které žádné cévy do tuku nevrostou. Výsledkem je tedy dutina vyplněna tukem, který se postupně bez výživy změní na olejovou cystu. Bylo by dobré, kdyby lékař působící na Aspen klinice napsal k tomuto vašemu příspěvku své vyjádření. dr. Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Odstranění implantátů en block metodou

Kamcha
Kamcha
2. 11. 2017 · Poslední odpověď: 10. 11. 2017

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na vyjmutí implantátů spolu s kapsami tzv. en block metodou. Je tu nějaký chirurg, který toto provádí?

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Eva Dřevínková
Praha . 10. 11. 2017
Dobrý den. Tato operace je možná, ale technicky někdy hůře proveditelná. Unblock znamená, že se odstraní implantát i s pouzdrem. Ne vždy je to nutné. Indikace k této operaci je často při výrazné kapsulaci. Není vždy nutné odstraňovat celé pouzdro, často se provádí pouze jen natnutí pouzdra, kapsuloromie. Poté je také možno provést modelaci prsou, pokud si pacientka již nepřeje mít implantáty nebo i s vložením implantátů.
MUDr. Eva Dřevínková
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 5. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi