Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Zvětšení hýždí

Stojí to za to
100 %
Stojí to za to
Na základě 4 příběhů
Průměrná cena
75.000 Kč
Průměrná cena
Podle 41 odborníků
  • Celková anestezie
  • 1 den
  • Délka zákroku 1–3 hodiny
  • Více než 10 dní klidového režimu
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je to zvětšení hýždí?

Gluteoplastika je estetická operace k úpravě tvaru a plnosti hýždí. Její oblíbenost roste nejspíše vlivem mediální známosti celebrit jako jsou Jennifer Lopez, Beyoncé a Kim Kardashian a taky z důvodu jihoamerických, zejména brazilských estetických vlivů, kde je plnější pozadí velice atraktivní. Dle statistik Americké společnosti estetické chirurgie byla gluteoplastika v roce 2012 jednou z nejžádanějších estetických operací.

Korekce tvaru hýždí je žádaná z mnohých důvodů. Nejčastěji se jedná o estetickou indikaci, jsou ale i zdravotní důvody při vrozených asymetriích nebo hypoplaziích, defekty hýždí po operacích, zánětech nebo úrazech.

Gluteoplastika: Úprava tvaru hýždí

Před/po: gluteoplastika

Fotografie před a po zákroku (AESTHEVITA)

Gluteoplastika je souhrný název pro několik typů estetických výkonů, kterých cílem je úprava tvaru hýždí. Může se jednat o zvětšení, zmenšení nebo modelaci hýždí, nebo o kombinaci výkonů. Upravovat se může izolovaně horní nebo dolní část hýždí nebo obojí, výkon může být jednostranný u asymetrií, ale většinou je výkon oboustranný.

Operační zvětšení hýždí je technicky velice podobné zvětšování prsů a používá stejné techniky. Zvětšení lze provést pomocí gluteálních implantátů, injekčních výplňových materiálů, vlastním tukem nebo pomocí tukových nebo kožně-tukových laloků.

Zvětšení hýždí implantátem

Zvětšení hýždí implantátem

Vybírat můžete ze široké škály implantátů

Patří mezi nejrozšířenější metodou. V začátcích se používaly implantáty stejné jako pro zvětšení prsů, později byly vyvinuty implantáty speciální. Nyní jsou na trhu implantáty v dostatečné velikostní a tvarové škále (okrouhlé, oválné, mandlového tvaru). Implantáty mohou být solidní, z bloku měkkého silikonu, nebo stejné jako u prsů – silikonový obal plněný silikonovým gelem.

Při zvětšování horní části hýždí se kožní řez provádí v horní části rýhy mezi hýžděmi a implantát se vkládá mezi vrstvy velkého hýžďového svalu, nebo mezi velký a střední hýžďový sval.

Při zvětšování dolní části hýždě se řez nejčastěji vede v rýze pod hýždí a implantát se vkládá do podkoží nad sval. Jsou ale i jiné možnosti jako umístění implantátu pod svalovou povázku.

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."
Zobrazit lékaře