Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vřídek v jizvě

sharka194502
3. 4. 2013 · Poslední odpověď: 6. 4. 2013

Dobrý den, jsem 8 týdnu po obdomin. Vím, že se jizva hojí dlouhou dobu - několik měsíců. Ale chci se zeptat, zdali je možé, že jizva v jednom místě je strašně tvrdá, jsou tam jakoby zatvrdliny - takové boule a hrudky. Je to cca 5cm dlouhé, zbytek jizvy je krásné hladké, bez hrudek. Navíc nám dali takový pás který mi tlačí přímo do té jizvy, tak jestli to nemohl způsobit ten pás, jelikož je na suché zipy a jeden konec je přímo v tom místě, kde mám ty zatvrdliny. Druhá věc je, že tam, kde je ta zatvrdlina se mi udělal včera něco jakoby vřídek. Když jsem jej lehce zmáčka, vytkl z něj bílý hnis. Tak jsem to vydesinfikovala a pořád to cítím, ale hnis už neteče. Napadlo mě, jestli to taky není z toho jak to místo drážší konec toho pásu, nebo zarostlý chloupek přímo v jizvě ? A mohu změnit typ pásu ? Tento mí vůbec nevyhouje. Pořád sjíždí nahoru a dolů - není uchycen zádnými kšandymi nebo tak, jen je to rpsotě takový pás na suché zipy. Děkuji za odpověď a přeji všem krásný den.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Dobrý den,
souhlasím s příspěvkem, mluvíme o reakci na tzv vnitřní stehy, tedy ty, které zůstávají ve tkáních a mají se vstřebat. Někdy mohou tkáně dráždit a vylučovat se ve formou zánětu.
S pozdravem
M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Janka Točíková
Praha . 4. 4. 2013
Reakce na stehy se týká právě těch stehů,které jsou ve vnitř a mají se po různě dlouhé době vstřebat,ale někdy se chtějí spáše vyhojit.Pokud jdete za týden na kontrulu,tak to určitě vyřešíte.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,
určitě nejlepší bude kontaktovat vašeho operatéra. Zatvrdnutí v jizvě bývá nejčastěji způsobeno reakcí kolem šicího materiálu, někdy se kolem stehu udělá dokonce malý absces - dutina vyplněná hnisem. co se asi stalo u vás. V drtivé většině případů se to zvládne jenom konzervativně převazy.
Přeji hezké dny.
M.Molitor
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi