Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Ztuhlý palec

 • Celková anestezie
 • 3 dny
 • Délka zákroku 1–3 hodiny
 • Více než 10 dní klidového režimu
 • Okamžitý efekt
 • Trvalé výsledky

Co je ztuhlý palec?

Ztuhlý palec je onemocnění postihující základní kloub palce u nohy. Dochází tak k omezení jeho pohybu. Odborně se tento problém označuje jako hallux rigidus. Objevuje se bolest při chůzi a také menší pohyblivost palce. Hlavní příčinou je artróza.

Artrózou se rozumí předčasné opotřebení kloubu. Na rostoucí opotřebení reaguje tělo bolestí a postupným tuhnutím kloubu. Na chodidle artróza nejčastěji postihuje metatarsofalangový kloub, který připojuje palec k nártu.

Při diagnostice ztuhlého palce lékař prozkoumá chodidlo a manipuluje se špičkou, aby určil rozsah pohybu. Rentgen pomáhá určit stupeň přítomné artritidy a také vyhodnotit existenci kostních ostruh nebo jiných abnormalit, které se mohly vytvořit.

Mezi časné příznaky patří bolest a ztuhlost palce na noze při chůzi, stání, ohýbání atd., zesílená bolest a ztuhlost chladem nebo vlhkostí, obtížné provádění určitých činností jako je běh či ohýbání, otok a zánět kolem kloubu. Pokud se onemocnění zhoršuje, mohou se objevit další příznaky jako bolest i během odpočinku, mohou nastat obtíže při nošení obuvi, protože na kostech vznikají ostruhy, trvalá bolest kyčle, kolena nebo dolní části zad v důsledku změn ve způsobu chůze a v závažných případech kulhání.

Čím dříve zajdete k lékaři, tím snazší bude léčba.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na operaci ztuhlého palce?

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na operaci ztuhlého palce?

Ztuhlý palec lze léčit konzervativní léčbou nebo operací

Ztuhlý palec může být způsoben vrozenou dispozicí či chronickým přetěžováním, například při těžké práci či obezitě. Zpočátku mohou pomoci konzervativní metody jako je klidový režim, injekce kortizonu nebo kyseliny hyaluronové a prostředky na tišení bolesti. Pro trvalé vyřešení problému je ovšem často nutný operativní zákrok. Čím dříve lze tuto poruchu diagnostikovat, tím snazší bude její léčba. Nejlepší doba k návštěvě lékaře proto je, když si všimnete prvních příznaků. Pokud budete čekat a kostní výběžek se vyvine, bude vaše porucha obtížnější léčit.

  Jak si vybrat vhodného lékaře?

  Jak si vybrat vhodného lékaře?

  Jak si vybrat vhodného lékaře?

  Portál Estheticon nabízí mnoho chirurgů, kteří provádí operaci ztuhlého palce. S Vámi vybraným lékařem je vždy nutné zákrok konzultovat, zda jste vhodným kandidátem k provedení zákroku. Lékaře vybírejte zkušeného v oboru. Estheticon Vám umožňuje nahlédnout na fotografie před a po provedení zákroků předchozích klientů.

  Bibliografie

  Orthopedic & Muscular System: Current Research, Functional Outcome Analysis of Hallux Rigidus Patients Undergoing Cheilectomy vs. Cheilectomy and Proximal Phalanx Osteotomy: A Patient’s Perspective [online]. Dostupné na: https://www.longdom.org/open-access/functional-outcome-analysis-of-hallux-rigidus-patients-undergoing-cheilectomy-vs-cheilectomy-and-proximal-phalanx-osteotomy-a-patients-perspective2161-0533-3-1000180.pdf [Datum: 24. ledna 2021].

  "Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."