Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Implantace varlete

 • Celková anestezie
 • 1 den
 • Délka zákroku méně než 1 hodina
 • 7–10 dní klidového režimu
 • Okamžitý efekt
 • Trvalé výsledky

Co je implantace varlete

V průběhu vývoje plodu i života muže může dojít k situaci, kdy nedojde k sestupu varlete z těla do šourku (tzv. kryptorchismus), nebo dojde k překroucení cév, tedy výživy varlete a k jeho odúmrtí (torze varlete), stejně jako po úraze, a muž ztrácí minimálně jedno varle. Varle uschované ve vývoji plodu v těle a nesestouplé, které nelze chirurgicky vytáhnout, se musí většinou odstranit, neboť může způsobovat nádorové komplikace. Druhé, zdravé varle, většinou převezme funkci chybějícího varlete, avšak muž trpí pocitem méněcennosti, zvláště v intimní chvíli s partnerkou a má obavy, aby nedošlo k tomuto zjištění. Jednoduchou pomocí je vložit do prázdné poloviny šourku implantát věrně napodobující varle.

Indikace

Implantace varlete

Zákrok je vhodný pro zdravé muže, kteří netrpí onemocněním šourku

Pokud dojde k chirurgickému odstranění varlat/varlete (orchiektomie), pacient může podstoupit jejich implantaci. K odstranění dochází, jestliže například u pacienta propukla rakovina varlat nebo se objevil těžký zánět.

Výkon implantace varlete je vhodný pouze pro zdravé muže, kterým chybí jedno varle a druhé mají zdravé, nebo mužům úplně bez varlat. Je důležité, aby měl muž jistotu, že netrpí žádným onemocněním, ani vadou šourku, jinak totiž nelze zákrok indikovat. Stejně je tomu tak v případě skrytého nebo nevyvinutého varlete, implantace je zde problematická. Přítomnost nového varlete by mohla vést k přehlédnutí skrytého varlete, což by mohlo v pozdější době vést ke kritické komplikaci.

Co je to testikulární implantát?

Implantace varlete

Testikulární implantáty jsou dostupné v různých velikostech

Testikulární implantát se používá z estetického důvodu, v případě, že se muž za chybějící varle stydí, a přeje si tento problém vyřešit. Implantát však nemá žádnou funkci skutečných varlat. Testikulární protézy se používají již od 40. let 20. století a vyráběly se z různých materiálů. V dnešní době jsou vyrobeny převážně ze silikonového kaučuku a jsou naplněny buď silikonovým gelem, nebo solným roztokem. Testikulární implantát má váhu a tvar podobný normálnímu varleti a je dostupný v různých velikostech.

Správné testikulární implantáty:

 • nejsou chemicky reaktivní,
 • nezpůsobují zánět,
 • jsou mechanicky odolné,
 • jsou sterilní,
 • mají správný tvar,
 • jsou pohodlné.
"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."