Břišní tuk

Břišní tuk

Břišní tuk, také známý jako viscerální tuk, se nachází mezi břišními orgány a svaly. Pro některé lidi představuje tuk na břiše estetický problém, může však způsobit i zdravotní rizika. I když je obtížné jej odstranit, naštěstí existuje řešení.

Co je břišní tuk?

Břišní tuk

Pro odstranění břišního tuku lze využít metod estetické chirurgie

Jedná se o tuk vyskytující se v oblasti břicha. Tady rozlišujeme podkožní tuk, jenž se nachází mezi břišní stěnou a kůží. Daleko nebezpečnější je tzv. viscerální tuk, který obklopuje vnitřní orgány.

Břišní tuk může být velmi obtížné odstranit hubnutím či dietou. Když fyzická aktivita a správná životospráva nestačí, pak lze zvolit chirurgické řešení a/nebo neinvazivní estetické ošetření.

Příčiny výskytu břišního tuku

Muž s břišním tukem

Příčiny nadměrného břišního tuku jsou různé

Mezi běžné příčiny nadměrného břišního tuku patří:

  • hormonální změny (těhotenství, menopauza...)
  • věk
  • nadměrná konzumace nezdravé stravy
  • sedavý způsob života
  • genetika

Bibliografie

Harvard Health. 2022. Abdominal fat and what to do about it - Harvard Health. [online] Available at: <https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/abdominal-fat-and-what-to-do-about-it> [Accessed 27 May 2022]

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."