Mikropenis

Mikropenis

Za mikropenis se označuje penis, který je výrazně pod průměrnou velikostí. Ačkoli tento stav nezpůsobuje žádné zdravotní problémy, muži s mikropenisem mohou trpět nízkým sebevědomím a psychickými problémy.

Co je mikropenis?

Mikropenis

Penis, který je výrazně pod průměrem, nazýváme mikropenis

Mikropenis je lékařský termín používaný k označení penisu, který je obvykle diagnostikován při narození a je výrazně pod průměrem. Ze všech ostatních aspektů, včetně struktury, tvaru a funkce, je mikropenis jako každý jiný zdravý penis.

Jaké jsou příčiny mikropenisu?

Mikropenis příčiny

Existují vlivy, které zvyšují riziko vzniku mikropenisu

Před narozením se genitálie dítěte vyvíjejí v reakci na určité hormony, především androgeny. Pokud tělo neprodukuje dostatek androgenů nebo nereaguje normálně na produkci androgenů, může vzniknout mikropenis.

Není zcela jasné, proč se někteří chlapci narodí s hormonální poruchou, která způsobuje mikropenis. Rodinná anamnéza mikropenisu může také zvýšit riziko jeho vzniku. Francouzská studie z roku 2011 naznačila, že vystavení plodu pesticidům a dalším chemikáliím může zvýšit pravděpodobnost vzniku mikropenisu.

Bibliografie

Cleveland Clinic. 2022. Micropenis: Symptoms, Causes, Treatments. [online] Available at: <https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/17955-micropenis> [Accessed 30 May 2022]

Medicalnewstoday.com. 2022. Micropenis: What it is, sexual function, and treatment. [online] Available at: <https://www.medicalnewstoday.com/articles/323811> [Accessed 30 May 2022]

Healthline. 2022. What is a Micropenis? Measurements and More. [online] Available at: <https://www.healthline.com/health/micropenis> [Accessed 30 May 2022]

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."