Povislá prsa

Povislá prsa

Po těhotenství nebo výrazném úbytku hmotnosti mohou prsa ztratit svou pevnost. Pojďme se podívat na příčiny povislých prsou a jejich řešení.

Prsa se mohou velmi lišit u každého člověka. Velikost a tvar jsou vlastnosti, které se dědí. Ale v průběhu života ženy se její prsa neustále mění a vyvíjejí.

Co jsou povislá prsa?

Povislá prsa

Povislá prsa jsou zdrojem nízkého sebevědomí

Postupem času je přirozené, že původní tvar prsou ztratí svou pružnost a poklesne. Tato situace je velmi běžná, ale pro některé ženy může být frustrující.

Ve skutečnosti je „ptóza“ prsu – lékařský termín pro pokles – jedním z nejčastějších důvodů návštěvy plastických chirurgů.

Hlavní příčinou ochabnutí prsou je uvolnění kožní tkáně a exokrinní žlázy.

Příčiny a prevence

Příčiny povislých prsou

Na povislá prsa má vliv především stárnutí

Nejčastější příčinou povislých prsou je běh času. Bez ohledu na to, kdo jste nebo co nosíte, čas a gravitace způsobí, že vaše pokožka bude slabší a méně pružná. Povislá prsa však mohou zaznamenat i mladé ženy.

Existuje několik příčin povislých prsou:

  • Stárnutí
  • Těhotenství a kojení
  • Kouření – způsobuje ztrátu pružnosti a pevnosti pokožky
  • Menopauza způsobuje hormonální změny, které ovlivňují elasticitu pokožky

Věk, kojení a dokonce i výrazné změny hmotnosti mohou mít viditelný dopad na vzhled prsou, takže se jeví jako povislá. Normálně je horní část prsu prázdnější než dolní část a dokonce i bradavky se mohou zdát níže, než je jejich původní poloha.

Preventivně se toho bohužel moc dělat nedá, jelikož všechny faktory, které určují pokles prsou, jsou v životním cyklu ženy zcela přirozené a normální.

Bibliografie

Buoyhealth.com. 2022. Breast Asymmetry | Causes, How Common It Is & Treatments. [online] Available at: <https://www.buoyhealth.com/learn/asymmetrical-breasts#causes-and-conditions> [Accessed 11 May 2022].

Piedmont.org. 2022. The Six Common Causes Of Breast Sagging | Piedmont Healthcare. [online] Available at: <https://www.piedmont.org/living-better/6-causes-of-breast-sagging> [Accessed 12 May 2022].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."