Velký nos

Velký nos

Velký nos je jedním z nejčastějších důvodů, proč lidé navštěvují plastického chirurga. V závislosti na fyziognomii člověka nemusí být velký nos v dokonalé harmonii se zbytkem obličeje. Je zřejmé, že jde o velmi subjektivní a osobní úvahy: co může být pro jednoho zdrojem hrdosti, pro druhého může představovat komplex.

Typy nosu

Velký nos

Velký nos je způsoben tvarem nosních kůstek a chrupavky pod nimi

Velký nos, vnímaný jako „příliš dlouhý“ nebo možná „příliš široký“, může být způsoben tvarem nosních kůstek nebo chrupavčité oblasti pod nimi, nebo častěji kombinací obojího.

Nosů je tolik, kolik je lidí, ale pokud bychom je chtěli shrnout do některých kategorií, našli bychom několik hlavních typů:

  • Řecký nos
  • Římský nos
  • Pršák
  • Masitý nos
  • Skoba
  • Rovný nos

Léčba

Typy nosu

Rhinoplastika je nejčastějším zákrokem pro korekci velkého nosu

Rhinoplastika

Rhinoplastika je plastická operace nosu.

Existují dva typy operací: otevřená rhinoplastika nebo uzavřená rhinoplastika (nebo otevřené a uzavřené techniky). Při otevřené rhinoplastice jsou řezy provedeny v kolumele a jdou dovnitř nosních dírek, poté se kůže zvedne. Tato metoda poskytuje velkou přesnost a je nejrozšířenější. Při uzavřené rhinoplastice se řezy provádějí uvnitř nosu. Operace trvá v obou případech asi 1 až 1,5 hodiny, pobyt v nemocnici 1 až 2 dny a doba rekonvalescence 15 dní. Bude to trvat rok, než budou postupně vidět konečné výsledky, ale 3 měsíce po operaci už budete mít představu o výsledném efektu.

Další zákroky pro úpravu nosu jsou:

  • Septoplastika (operace funkční nosní přepážky)
  • Nechirurgická korekce nosu pomocí kyseliny hyaluronové, ta dokáže vyrovnat nerovnosti nosu
"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."