Jak se zbavit kruhů pod očima

Autor:

Kruhy pod očima evokují unavený dojem či přidávají na věku. Vznikají z nedostatku spánku, stresu, dehydratace či jsou genetickou záležitostí. Kyselina hyaluronová a další estetické procedury, které odstraní kruhy po očima.

„Na vině vzniku váčků a kruhů pod očima může být také nadměrná pigmentace kůže, kterou způsobuje mikroskopické propouštění drobných kožních cévek a oxidace červeného krevního barviva v oblasti očí,“ říká MUDr. Petra Moravcová z Perfect Clinic Dermatology.

jak odstranit kruhy pod očima
Co způsobuje kruhy pod očima? Dehydratace, nedostatek spánku, stres, šatná životospráva...

Prevence proti kruhům pod očima

Pro ty, které kruhy pod očima trápí permanentně, je důležité dodržovat správný pitný režim. Ráno i večer používat chladivé gely pod oči, vhodné jsou ty, které mají malý roll-on, který kůži jemně promasíruje.

V očním okolí je pleť až třikrát tenčí než v ostatních částech obličeje, proto vyžaduje dostatečnou péči během celého dne. Krémy či korektory nanášejte jemným poklepáváním na pokožku. K zakrytí kruhů použijte kvalitní korektor, pod který vždy aplikujte hydratační krém. Zabráníte tak tomu, že se korektor vpije do očních vrásek. Pod oči nanášejte o tón světlejší odstín, než máte make-up. Dosáhnete tak krásného prozáření očního okolí a kruhy pod očima budou minulostí.

Jak odstranit kruhy pod očima? Kyselina hyaluronová

Dobré je také používat přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou, která na sebe váže vodu. Zabráníte tak vysoušení pokožky. Vhodné jsou také přípravky na prevenci proti kruhům pod očima s obsahem peptidů a vitamínů C a K.

"Zlepšení stavu v očním okolí můžete docílit i pomocí mezoterapie, při které se tenkou jehličkou aplikuje regenerační roztok přímo do kůže, přibližně do hloubky tří milimetrů. S ohledem na to, že jehlička je velmi tenká, je zákrok nebolestivý,“ říká doktorka Moravcová z Perfect Clinic Dermatology.

Injekční výplně v boji s kruhy pod očima

Trápí-li vás propadlé oční okolí, tak zde je možné aplikovat injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Jedná se o látku tělu vlastní a efekt výplně přetrvá i řadu měsíců. Aplikace je nebolestivá, využívá se drobná jehlička, v případě potřeby lze aplikovat znecitlivující krém. Výplně se také dobře hodí, pokud vám pod očima prosvítají žilky či cévky.

Více o aplikaci kyseliny hyaluronové na www.perfectclinic.cz >>

Publikováno: 28.2.2018

Diskuze k tématu

Mezoterapie (revitalizace obličeje, krku, dekoltu, rukou) - Novinky

Jak se zbavit kruhů pod očima

MUDr. Petra Moravcová

Kruhy pod očima evokují unavený dojem či přidávají na věku. Vznikají z nedostatku spánku, stresu, dehydratace či jsou...

Související recenze a zkušenosti

Registrovaný uživatel 13.11.2018
Spokojený/á

Naprostá spokojenost

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní