Modelace zadečku pomocí implantátů

Autor:

Pěkný zadeček patří k atributům sexy těla coby dnešního ideálu krásy stejně jako pevná a plná ńadra. V zemích Jižní Ameriky, kolébce plastické chirurgie, proto patří modelace zadečku k nejžádanějším operacím spolu se zvětšením prsou. U nás je tato operace zatím v plenkách, ale například Perfect Clinic už ji, jako jedna z mála klinik plastické chirurgie, má ve své nabídce.

Vedoucí lékař MUDr. Roman Kufa sděluje velmi dobré zkušenosti: „Udělat líbivý kulatý zadeček je skutečně možné. Slouží k tomu implantační metoda podobně jako u augmentace prsou. Používají se stejné silikonové implantáty, jen jinak tvarované, aby se docílilo požadovaného tvaru.“

Jaké jsou varianty modelací hýždí?

Hýždě je možné tvarovat i liposukcí, ale to jen v případě, že jde o přebytek tuku. Naopak zvýraznění siluety a dodání objemu plochým půlkám řeší právě modelace pomocí výplně. A tou je bud´vlastní tuk anebo nejnověji implantát.

Zatímco u implantátu jde o trvalý efekt, u tuku se zákrok musí několikrát opakovat, protože přenesené tukové buńky, nestačivší získat cévní zásobení, mají tendenci se vstřebat. Navíc v případě tuku je ho třeba pro hýždě poměrně velké množství a to je u štíhlých osob, které mají k plochému zadečku tendenci, někdy problém. Silikonový implantát znamená sice cizí materiál pro organismus, ale výsledek je velmi efektní a trvalý.

Doktor Kufa zdůrazňuje v souvislosti s kýženým efektem důležitost dodržení správného postupu a zároven vhodné indikace . Vhodný kandidát je podle něho pacient s oploštělými hýžděmi, kdy kůže je pevná. „U hodně povolené a povislé kůže nemusíme vždy dosáhnout zvednutí a správného vyklenutí hýždí,“ varuje plastický chirurg a vysvětluje: „Vložením implantátu získáme lepší projekci hýždí, kulatost a zároveň se zvedne i povislá kůže pod zadečkem. To, jak moc, už záleží právě na míře poklesu kůže, ale také na velikosti implantátu. V žádné případě to není řešení celulitidy.“

I tady jsou na výběr různé velikosti implantátů a při jeho výběru rozhoduje jak přání pacienta, jeho představa o výsledném tvaru, tak i anatomické poměry v kvalitě kůže a hýždóvém svalu, jejichž posouzení je na zkušeném operatérovi.

Implantát se vkládá z řezu mezi hýžděmi, takže výsledná jizvička je skryta mezi nimi a je to jen nepatrná tenká čárka, která časem ztrácí na viditelnosti. „Implantát pak umísťujeme do prostoru pod hýžďový sval, který ho fixuje tak, aby nedocházelo k jeho posunu,“ říká MUDr. Kufa. Tady hodně záleží na správném odhadu operatéra, protože stačí udělat si o něco větší prostor než je implantát a může dojít k jeho posunu a změně tvaru hýždě. Sezením ale nic takového nehrozí. „Implantát se vkládá tak, aby nebyl v místě s největším tlakem na hýždě při styku s podložkou. Dává se výše, takže dotyčný si přímo na něm nesedí“, uzavírá doktor Kufa.

Jak je taková operace náročná pro klienta?

Provádí se v celkové narkóze a trvá asi hodinu. Pobyt na klinice se doporučuje jeden až dva dny, po operaci pacient leží na břiše, posadit se může za tři dny a po týdnu už může ležet i na zádech. Po čtrnácti dnech je dovolená mírná zátěž a kancelářská práce. Cvičení, posilování

hýžďových svalů a plná fyzická zátěž je možná po šesti týdnech. Stehy jsou vstřebatelné, takže není nutné jejich odstranění. Žádné omezení v pohybu po kompletním zhojení neexistuje.

Pokud by se implantát po čase vyjmul, došlo by, logicky, k poklesu hýždí. Řešení je v tento moment stejné, jako u poklesu prsou a tím je modelace či modelace s implantací. Nejsou-li však subjektivní potíže a nedochází –li k posunu a ztvrdnutí v místě s implantátem, není třeba implantát vyjímat či měnit.

Autorem článku je Perfect Clinic – Kufa, Pros & Co.

Publikováno: 9.5.2011

Diskuze k tématu

Zákroky, na které se chystají ostatní