Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

O unikátním Beauty koktejlu Be Glamour a MUDr. Anně Zborovské

O unikátním Beauty koktejlu Be Glamour a MUDr. Anně Zborovské
I am Clinic je moderní klinika estetické medicíny a intravenózní terapie v centru Prahy. Cílem kliniky je si mezi klienty a lékaři vybudovat dlouhodobý vztah založený na důvěře.
Vytvořeno: 13. 12. 2022 · Aktualizováno: 13. 12. 2022

V dnešním rozhovoru se nám představí MUDr. Anna Zborovská, specialistka na estetickou medicínu, majitelka kliniky I am Clinic a lékařka na záchranné službě. Paní doktorka nejen dělá lidi krásnější a sebevědomější, ale navíc zachraňuje životy na pohotovosti. MUDr. Anna Zborovská nám prozradila vše o své vášni pro estetiku, vzniku její kliniky a jaké jsou její plány do budoucna.

Co Vás vedlo ke změně výkonu ze záchranné služby na estetickou medicínu?

Mám atestaci z anesteziologie a intenzivní medicíny, která zahrnuje i přednemocniční péči na záchrance. Práci na pohotovosti jsem si vybrala kvůli možnosti provozovat výkony zachraňující životy. Výsledek práce je ihned viditelný a tak je to i v estetické medicíně.

Od záchranky k estetice mě zavedla shoda okolností. Moje kolegyně si založila kliniku estetické medicíny a já ji začala doprovázet na různá školení. Nejprve aby tam nešla sama, ale nakonec jsem si uvědomila, že tento obor je právě to čemu se chci věnovat. Jelikož práci na záchrance miluji, tak tam stále nějaké služby mám, ale pomalu přecházím od života zachraňujících výkonům k životům měnícím.

Jaký byl první impuls k otevření Vaší vlastní kliniky estetické medicíny? Jaké máte plány do budoucna?

d4b09860-74b4-11ed-bd08-005056999513.jpg

Poté co jsem jako lékařka estetické medicíny pracovala na různých klinikách, začala jsem přemýšlet, že bych se osamostatnila a založila si kliniku vlastní. Často přemýšlím nahlas, což v tomto případě nebylo vůbec na škodu, protože se mé myšlenky chopila moje velmi schopná manažerka Ing. Michaela Horáková, která dotáhla můj plán do zdárného konce.

Začaly jsme dvě a teď už nás je 5. Náš tým se rozrostl o další lékařku, která u nás operuje oční víčka, dvě specialistky na kosmetické ošetření a aktuálně hledáme zdravotní sestřičku.

A jaké máme cíle? Ty nejvyšší samozřejmě. Naším cílem je vybudovat krásnou kliniku, která nabídne několik forem relaxace a zkrášlujících ošetření zahrnující jak estetickou medicínu a pleťovou terapii tak i plastickou chirurgii, na jejíž rozšíření aktivně pracujeme.

080218ce-77ad-11ed-93fc-00505699734b.jpg
Tým specialistek na I am Clinic nabízí svým klientům estetické ošetření pleti a celého těla
25959bf4-77ad-11ed-89bc-005056999513.jpg
Veškerý personál v I am Clinic se neustále vzdělává a drží krok s nejnovějšími trendy

Co pro vás znamená být estetickým lékařem?

eaf337da-74b5-11ed-8a0e-005056999513.jpg
Estetika je kombinace medicíny a kreativity

Estetika je pro mě absolutní vášní. Je to kombinace medicíny a kreativity. Není to jenom o mechanických znalostech lékařství, i když ta samozrejme tvoří pevný základ, ale je zapotřebí mít i trošku uměleckého cítění. Na rozdíl od klasické medicíny jde více o osobní kontakt s klienty, naslouchání jejich potřebám, představám a budování vztahu založeného na důvěře.

Jak by podle vás měl vypadat dokonalý vztah mezi klientem a lékařem?

Moje odpověď může znít lehce otřepaně, ale kdo nás na I am Clinic zná ví, že tomu opravdu tak je.

Naším cílem je si vybudovat dlouhodobý vztah s klientem založený na důvěře. Beru v potaz, že rozhodnutí klienta podstoupit jakýkoli zákrok většinou trvá delší dobu, a to někdy i půl roku než se odhodlá ke mně dorazit. Cesta klienta ovšem začíná dávno předtím, než se v mé ambulanci objeví. Často slýchávám, že se klienti nebojí zákroku jako takového, možná trošku bolesti s ní spojenou, ale hlavně dlouho a s rozvahou hledají komu se do péče svěří. Důvod je jednoduchý, všichni chtějí aby výsledek byl podle jejích představ. Jinak řečeno, klienti mají vlastně obavu z nás. :) Proto se snažím v pacientech vzbudit důvěrů, aby se cítili dobře a byli si jistí, že jsou v dobrých rukou.

Prozraďte nám proč by si klienti měli vybrat právě Vás? Čím se lišíte od ostatních?

acb16c7c-77b1-11ed-9233-005056997292.jpg
Osobní přístup ke každému klientovi je pro paní doktorku velmi důležitý.

Přístupem a odborností. Vzdělávání se a seberealizace jsou pro mě velmi důležité. Abych i já byla ta nejlepší pro vás neustále jezdím na mezinárodní kongresy, ale i nejrůznější kurzy od těch nejlepších estetických lékařů. Přece je to jenom zásah do obličeje, což není banální záležitost a k tomu taky tak přistupuji.

Chceme si zachovat individuální přístup, aby se klient u nás těšil na každou další návštěvu. Dal si kafíčko, odpočinul si, popovídal si a hlavně si to s námi užil. Právě proto si zakládám na dobrém týmu. Už od prvního momentu, kdy vejdete na I am Clinic vidíte usměvavé tváře. Chci, aby klienti přišli a cítili se pohodlně, sebevědomě, a také chci aby věděli, že se o ně postaráme, že jsme tady pro ně 24/7.

Měla jsem sen vytvořit místo, kde by se každá žena cítila bezpečně a krásná. Kde by si odpočinula od problémů každodenního života. Kde nebude souzena za to, že chce být krásnější, a za to, že na sobě chce něco vylepšit. Místo, ze kterého se vrátí sebevědomější, plná síly a energie do dalšího dne. Ke všem se chovám tak jak bych chtěla, aby se chovali jinde ke mně. A musím zaklepat, když k nám jednou klientka přijde, na 90% se vrátí.

A v neposlední řadě se neobracím ke komplikacím zády. I ten sebelepší lékař má někdy komplikace. Důležité však je se o své klienty postarat a nezavírat před nimi dveře.

Jaké ošetření provádíte nejraději?

I když to zní jako klišé, nejhezčí ošetření pro mě je to, které vykouzlí největší úsměv na tváři. Protože úsměv je ta největší odměna. Je krásné, když mi klienti píšou zprávy jako.:” Ta proměna je úžasná! Cítím se skvěle a sebejistě”

Miluji transformační procedury, avšak takých výkonu je málo, protože je to samozřejmě otázka peněz a času. Estetická medicína není sprint, ale maratón. Stejně jako stárnutí samo. Většinou je transformační výsledek vidět až po více sezení. Na transformačních procedurách mám nejraději jejich celkový dopad na klienta. Je zajímavé pozorovat, jaký vliv má změna obličeje na chování klientů. Jak se mění jejich outfit, make-up, najednou přijdou na druhou návštěvu v podpatcích. Vypadat lépe znamená cítit se lépe. Estetické procedury, dodávají lidem sebedůvěru, mění jejich chování a v neposlední řadě také jejich životy. Když se otevřou dveře ambulance a najednou vidím úplně jiného zářícího a usměvavého člověka je procedura kterou mám ze všech nejraději.

d847356a-74b9-11ed-af90-005056997292.jpg
Před a po ošetření Jaw Line

Když k Vám přijde klient, ví přesně, jaký zákrok chce? Provedete vždy to co žádá?

Když jsem si jistá, že požadované ošetření nebude pěkné nebo nesplní očekávání tak se ho i za cenu, že klient půjde ke konkurenci snažím rozmluvit. Vždy se snažím důvody vysvětlit a navrhnout alternativní řešení. Sama mám ráda, když přijdu ke kadeřníkovi a ten mi poradí, že jiná barva se ke mně hodí více. Pro mě je důležitá přirozenost. Nejlepší estetická proměna je ta, která není očividně viditelná. Když vám vaše okolí po absolvování estetického zákroku řekne, že vypadáte líp, ale neví proč. Ptají se Vás jestli jste zamilovaná nebo jste se vrátila z dovolené. Klientům vysvětluji, že můj cílový výsledek je aby na svůj věk vypadali dobře.

0b8a43b8-74ba-11ed-ab4d-00505699734b.jpg
Před a po ošetření Full Face

Jaký zákrok je mezi klienty I am Clinic nejoblíbenější?

Beauty koktejl Be Glamour je takový můj osobní koktejl, který individuálně míchám dle požadavků a potřeb každého klienta. A naši klienti jsou z výsledku nadšení! Základní složkou našeho beauty koktejlu je nezasíťovaná kyselina hyaluronová, dalšími složkami jsou peptidy, vitamíny (zahrnující retinol), růstové faktory, antioxidanty, DMAE, NAD+, Koenzym A, který zlepšuje kvalitu pokožky, mezobotox, který zmenšuje póry, a na závěr hydroxyapatit s biostimulačním účinkem. Pleť je po tomto ošetření pevnější, zdravější, hydratovaná, omlazená a vypadá opravdu skvěle. 

Vyberte si svého estetickeho lékaře pečlivě, sledujte chvíli jeho práci a celkový přístup, všímejte si s jakými hodnotami pracuje a jaké má estetické cítění. Protože dobrý výsledek Vám může změnit život k lepšímu. MUDr. Anna Zborovská.

Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.