Proč proteinová dieta funguje? Výživová poradkyně Martina Dvořáková odhalila její princip

Máte po zákroku?

Sdílejte své zkušenosti v rychlé anketě a pomozte ostatním se lépe rozhodnout.

Autor:

Proteinová dieta si umí s kilogramy navíc poradit. Jak ketodieta funguje a proč díky ní může zhubnout prakticky každý, si s námi popovídala hlavní výživová poradkyně KetoDiet Martina Dvořáková.

ketodiet 8
Výživová poradkyně KetoDiet Martina Dvořáková

Jídla, která budete v ketodietě jíst, nazýváme proteinová, protože obsahují více bílkovin a zároveň je v nich snížen obsah sacharidů a tuků. Díky nim se nám lehce upraví metabolismus a začneme přirozeně spalovat uložené tukové zásoby. A právě proto na sobě začnete pozorovat změny velmi rychle, říká Martina.

Jak proteinová dieta funguje a jaké jsou její výhody?

Za úbytek kilogramů při proteinové dietě vděčíme stavu zvanému ketóza. V tomto stavu se vaše tělo začne živit vlastním uloženým tukem – z vlastních zásob. Ke ketóze dochází, když ze svého jídelníčku vynecháte sacharidy. Takže přestanete jíst rýži, těstoviny, pečivo, brambory, ale i ovoce. Současně je velmi důležité doplňovat bílkoviny, abyste nepřicházeli o svalovou hmotu. Výhodou proteinové diety KetoDiet je to, že se jedná o velmi jednoduchý a účinný způsob hubnutí. A hlavně výsledky na sobě uvidíte většinou už za pár dní, a to vás skvěle povzbudí do dalšího hubnutí.

Komu byste KetoDiet doporučila a pro koho vhodná není?

Abyste úspěšně zhubli, měli byste mít reálnou nadváhu či obezitu. Ketodietu nepokládám za vhodnou pro ženy a muže, kteří potřebují shodit 1-2 kg a neměly by ji držet ani budoucí maminky a kojící ženy. Proteinová dieta není vhodná ani pro děti a pro velmi nemocné lidi. Důležité je být zdravý. Pokud máte jakékoli pochybnosti o tom, zda se do diety pouštět, poraďte se s lékařem nebo se zkušeným výživovým poradcem.

ketodiet 7
Proteinový pudink s vanilkovou příchutí. - lahodný dezert, který můžete mlsat při dietě.

Častou otázkou určitě bývá "kolik kilogramů a za jakou dobu můžu zhubnout". Jak je tomu u ketodiety?

Úbytek hmotnosti je vždy individuální. Někomu se podaří zhubnout rychleji, jinému to může trvat déle. Jinak půjde hubnutí ženě, která už dříve vyzkoušela různé typy diet, než když se do diety pustí muž, který se snaží kilogramy shodit poprvé. Bude tedy záležet na tom, jestli jste muž nebo žena, na vašem věku, jak velkou máte nadváhu a také jaká je vaše dietní minulost. Ale na tom, jak rychle zhubnete, by záležet nemělo. Radujte se z každého shozeného kilogramu a užívejte si hubnutí samotné. Těšte se na výsledky. Když si budete věřit, budete se cítit dobře. Právě pozitivní myšlení může úspěch celého procesu velmi ovlivnit.

Vyberte si jeden ze tří dietních plánů KetoDiet – Dietní plán BASIC, Dietní plán MEDIUM nebo Dietní plán INTENSE. Podle toho, jak vysoká nadváha trápí právě vás.

Co budu při proteinové dietě jíst? Nebudu jíst pořád to samé a nebudu mít hlad?

Budete jíst 5 proteinových jídel denně. Jedná se o speciální nutričně vyvážená jídla a všechna je nabízíme hned v několika příchutích. Je na vás, jestli si proteinové nápoje prostřídáte s proteinovými omeletami, polévkami, pudinky, kašemi, tyčinkami i těstovinami. Jídelníček vám zpestří také oblíbené proteinové smoothie s příchutí pomeranče. A ano, pocit hladu může na začátku diety přijít. Bude chvíli trvat, než si tělo na nový režim zvykne. Ale většinou po 3 až 4 dnech přejde.

ketodiet 5

Jak se proteinová jídla připravují?

Připravit jídla je opravdu jednoduché a zvládne to každý. Jídlo se totiž pouze smíchá se studenou nebo teplou vodou a máte hotovo. Nečeká vás žádné dlouhé vaření. Navíc můžete díky shakeru a jednotlivě baleným porcím jíst prakticky kdekoli a kdykoli.

Jak je to s pohybem? Budu muset u diety sportovat?

Kila půjdou dolů i bez pohybu, ale přesto je vhodné cvičení zařadit. Pokud jste se před dietou pravidelně nehýbali, začněte pozvolna. Fyzickou aktivitou krásně podpoříte své hubnutí a celkové výsledky budou ještě lepší. Tělo bude také hned vypadat jinak. Budete pevnější a budete mít ze sebe větší radost.

ketodiet 4

Jak můžu po ukončení dietního plánu předejít jojo efektu?

Návrat k běžnému jídelníčku radím nepodceňovat. Jelikož jste na začátku hubnutí výrazně snížili příjem sacharidů a cukrů, je důležité je do jídelníčku vracet postupně. Jinak by si tělo mohlo opět začít ukládat energii do zásoby. Proto je celý dietní plán KetoDiet rozdělený do tří kroků. V 1. a 2. kroku budete hubnout a ve 3. kroku úbytek hmotnosti stabilizujete. Abyste si svou novou hmotnost udrželi, nevynechávejte ani jeden.

Kdo ze známých osobností proteinovou dietu vyzkoušel?

 

ketodiet 10
ketodiet0

Publikováno: 1.3.2018

Liposukce - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Iveta 3.8.2018
Spokojený/á

Operaci jsem podstoupila 15.5. 2018. Tímto děkuji celému personálu, který se o mě skvěle staral. A především panu doktorovi, z jehož výsledkem operace jsem maximálně spokojena. Měla jsem malá prsa ,asymetrické a hodně po... Více 

3 Likes   4 Komentářů  

Související nemoci

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní