Navigace

 • Úvod
 • Proč celulitida vzniká
 • Kdy je celulitida nemoc
 • Celulitida na zadku
 • Celulitida na stehnech
 • Celulitida v těhotenství
 • Jak se zbavit celulitidy
 • Metody odstranění celulitidy

Úvod

Celulitida je nejen estetický problém, ale z velké části je ukazatelem fungování celého organismu. Moderní metody jsou v boji proti celulitidě komplexní. Zpevňují a obnovují pružnost pokožky, startují správné metabolické procesy. Celulitida postihuje až 80 % žen. Muži s celulitidou nebojují vůbec. Ženy mají v problémových partiích tenčí kůži a dále jsou na vině ženské hormony. Jak se zbavit celulitidy?

Kromě dietního a pohybového režimu využijte lymfodrenáže nebo přístrojové farmakoterapie. V současné době celulitidu lze řešit pomocí radiofrekvenčních nebo ultrazvukových energií, rázové vlny, válečkovými masážemi. Jak na celulitidu? Více v článku.

Jak se zbavit celulitidy na zadku? Fotografie před a po ošetření akustickou rázovou vlnou. (foto soukromý archiv lékaře)

Jak se zbavit celulitidy na zadku? Fotografie před a po ošetření akustickou rázovou vlnou. (foto soukromý archiv lékaře)

Proč celulitida vzniká

Za celulitidou stojí zvětšení objemu podkožních tukových buněk. Ty se vytlačují na povrch kůže. Nevzhledné dolíčky celulitidy připomínají pomerančovou kůru.

Příčiny vzniku celulitidy:

 • tenčí kůže v oblasti nežádoucích tvarů boků a v oblasti nežádoucích tvarů hýždí
 • hormonální změny
 • stres
 • kouření
 • nedostatečný pitný režim
 • nadváha
 • věk
 • nedostatek pohybových aktivit
 • dědičnost
 • dlouhé sezení a stání v práci
Kdy je celulitida nemoc

Kdy je celulitida nemoc

Celulitida se dělí na čtyři stupně. Záleží na míře a viditelnosti.

 1. stupeň: Celulitidu vidíte pouze při stlačení pokožky.
 2. stupeň: Celulitida je vidět jen, když sedíte.
 3. stupeň: Nevzhledné dolíčky celulitidy jsou hlubší a viditelné vestoje, vsedě i vleže. Pomerančová kůže je chladnější a občas bývá při silnějším stisku bolestivá.
 4. stupeň: Poslední stupeň celulitidy se považuje za onemocnění. Na kůži jsou velké a patrné hrbolky, na dotek jsou tuhé a bolestivé.
Celulitida na zadku

Celulitis en el culo. Foto antes y después de la eliminación de la celulitis. ( foto archivo privado de la clínica )

Celulitida na zadku

Muy a menudo las mujeres sufren de celulitis en el culo. Y no es una regla que las mujeres delgadas no sufran de celulitis en el culo. En este caso, es un mal estilo de vida y predisposición genética. Si desea evitar la cáscara de naranja en las nalgas, trate de ducharse alternativamente con agua fría y caliente, siga un régimen de bebida y use cordones cuando haga ejercicio. Estos ayudarán a estimular el sistema linfático.

Celulitida na stehnech

Celulitida na stehnech. Fotky před a po odstranění celulitidy. (foto soukromý archiv kliniky)

Celulitida na stehnech

Celulitida na stehnech je důvodem špatného životního stylu. Nejčastěji je příčinou příliš sladkostí, tučného, slaného jídla a nedostatek pohybu. Jak se zbavit celulitidy na stehnech?

Skvělou prevencí jsou vhodné cviky na posilování stehen a redukci hmotnosti. Věnujte se sportu každý den alespoň 45 minut. Se stehny vám pomůže běhání, rychlejší chůze, v případě nadváhy pozvolné hubnutí a cviky na posilování stehen (dřepy, výpady, chůze do schodů).

Celulitida v těhotenství

Celulitida v těhotenství

Celulitida v těhotenství se objevuje poměrně běžně. Mohou za ni hormonální změny a rychlejší nárůst váhy. Jaká je vhodná prevence celulitidy v těhotenství? Hodně pijte, choďte na procházky, na cvičení vhodná pro těhotné, dodejte tělu vitamíny. Případné další řešení celulitidy nechte raději po porodu.

Jak na celulitidu - prevence

Jak se zbavit celulitidy

Jak na prevenci proti celulitidě? Nejdůležitější je životní styl. Jak na celulitidu bez přístrojů? Dostatečný pitný režim, pohybové aktivity (běh, rychlá chůze, kolo). Skvělou prevencí, jak na celulitidu, je saunování a následné otužování. Rozproudění lymfy je nejdůležitějším krokem.

Jak se zbavit celulitidy? Způsobů, jak se zbavit celulitidy je několik. Od ručních masáží, až po rázovou vlnu.

Metody odstranění celulitidy

Jaké jsou metody ostranění celulitidy? Některé z nich si představíme...

Ruční lymfatická masáž

Podpora lymfatického oběhu. Masáží se postupně a jemně posouvá tekutina k lymfatickým uzlinám. Ruční lymfatická masáž je vhodná pro odstranění celulitidy prvního stupně.

Lymfodrenáž

Podobný princip, jako ruční masaž, jen se využívá speciální přístroj. Problémová partie se umístí do speciálního obleku, v kterém se střídá přetlak a uvolnění tlaku. Pomocí střídání se aktivuje lymfatický systém.

Rázová vlna

Odstranění celulitidy rázovou vlnou spočívá v kombinaci akustických rázových a elektrických pulsů. Ty způsobují narušení tukové tkáně a podporují činnost lymf. Kromě toho také podporuje k tvorbě kolagenu, a tím obnovuje pružnost kůže. Kromě pomerančové kůže odstraňuje jizvy a strie.

Kavitace

Kavitace neboli neinvazivní liposukce. Ve skutečnosti se jedná o lipolýzu, která redukuje přebytečné tuky. Ke kavitaci se využívá radiofrekvenční přístroj. Pokožka se řízeně zahřívá do hloubky 20 mm. Rozrušené tukové buňky jsou odváděny lymfatickým systémem z těla ven. Velmi oblíbený a moderní způsob, jak se zbavit celulitidy.

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."