Celulitida je nejen estetický problém, ale z velké části je ukazatelem fungování celého organismu. Moderní metody jsou v boji proti celulitidě komplexní. Zpevňují a obnovují pružnost pokožky, startují správné metabolické procesy. Celulitida postihuje až 80 % žen. Muži s celulitidou nebojují vůbec. Ženy mají v problémových partiích tenčí kůži a dále jsou na vině ženské hormony. Jak se zbavit celulitidy?

Kromě dietního a pohybového režimu využijte lymfodrenáže nebo přístrojové farmakoterapie. V současné době celulitidu lze řešit pomocí radiofrekvenčních nebo ultrazvukových energií, rázové vlny, válečkovými masážemi. Jak na celulitidu? Více v článku.

Jak se zbavit celitidy, fotky před a po
Jak se zbavit celulitidy na zadku? Fotografie před a po ošetření akustickou rázovou vlnou. (foto soukromý archiv lékaře)

Proč celulitida vzniká

Za celulitidou stojí zvětšení objemu podkožních tukových buněk. Ty se vytlačují na povrch kůže. Nevzhledné dolíčky celulitidy připomínají pomerančovou kůru.

Příčiny vzniku celulitidy:

Kdy je celulitida nemoc

Celulitida se dělí na čtyři stupně. Záleží na míře a viditelnosti.

  1. stupeň: Celulitidu vidíte pouze při stlačení pokožky.
  2. stupeň: Celulitida je vidět jen, když sedíte.
  3. stupeň: Nevzhledné dolíčky celulitidy jsou hlubší a viditelné vestoje, vsedě i vleže. Pomerančová kůže je chladnější a občas bývá při silnějším stisku bolestivá.
  4. stupeň: Poslední stupeň celulitidy se považuje za onemocnění. Na kůži jsou velké a patrné hrbolky, na dotek jsou tuhé a bolestivé.

Celulitida na zadku

Nejčastěji ženy trápí celulitida na zadku. A není pravidlo, že štíhlé ženy na celulitidu na zadku netrpí. V tomto případě jde o špatný životní styl a genetické dispozice. Pokud chcete předcházet pomerančové kůře na zadečku, zkuste se sprchovat střídavě teplou a studenou vodou, dodržujte pitný režim a při cvičení používejte stahovací kalhoty. Ty pomohou rozproudit lymfatický systém.

Jak se zbavit celitidy, fotky před a po
Celulitida na zadku. Foto před a po zákroku odstranění celulitidy. (foto soukromý archiv kliniky)

Celulitida na stehnech

Celulitida na stehnech je důvodem špatného životního stylu. Nejčastěji je příčinou příliš sladkostí, tučného, slaného jídla a nedostatek pohybu. Jak se zbavit celulitidy na stehnech?

Skvělou prevencí jsou vhodné cviky na posilování stehen a redukci hmotnosti. Věnujte se sportu každý den alespoň 45 minut. Se stehny vám pomůže běhání, rychlejší chůze, v případě nadváhy pozvolné hubnutí a cviky na posilování stehen (dřepy, výpady, chůze do schodů).

Jak se zbavit celitidy, fotky před a po
Celulitida na stehnech. Fotky před a po odstranění celulitidy. (foto soukromý archiv kliniky)

Celulitida v těhotenství

Celulitida v těhotenství se objevuje poměrně běžně. Mohou za ni hormonální změny a rychlejší nárůst váhy. Jaká je vhodná prevence celulitidy v těhotenství? Hodně pijte, choďte na procházky, na cvičení vhodná pro těhotné, dodejte tělu vitamíny. Případné další řešení celulitidy nechte raději po porodu.

Jak na celulitidu - prevence

Nejdůležitější je životní styl. Jak na celulitidu bez přístrojů? Dostatečný pitný režim, pohybové aktivity (běh, rychlá chůze, kolo). Skvělou prevencí, jak na celulitidu, je saunování a následné otužování. Rozproudění lymfy je nejdůležitějším krokem.

Jak se zbavit celulitidy

Způsobů, jak se zbavit celulitidy je několik. Od ručních masáží, až po rázovou vlnu.

Metody odstranění celulitidy

Jaké jsou metody ostranění celulitidy? Některé z nich si představíme...

Ruční lymfatická masáž

Podpora lymfatického oběhu. Masáží se postupně a jemně posouvá tekutina k lymfatickým uzlinám. Ruční lymfatická masáž je vhodná pro odstranění celulitidy prvního stupně.

Lymfodrenáž

Podobný princip, jako ruční masaž, jen se využívá speciální přístroj. Problémová partie se umístí do speciálního obleku, v kterém se střídá přetlak a uvolnění tlaku. Pomocí střídání se aktivuje lymfatický systém.

Rázová vlna

Odstranění celulitidy rázovou vlnou spočívá v kombinaci akustických rázových a elektrických pulsů. Ty způsobují narušení tukové tkáně a podporují činnost lymf. Kromě toho také podporuje k tvorbě kolagenu, a tím obnovuje pružnost kůže. Kromě pomerančové kůže odstraňuje jizvy a strie.

b599847a599848
Jak se zbavit celulitidy? Fotky před a po odstranění celulitidy akustickou rázovou vlnou. (foto soukromý archiv kliniky)

Kavitace

Kavitace neboli neinvazivní liposukce. Ve skutečnosti se jedná o lipolýzu, která redukuje přebytečné tuky. Ke kavitaci se využívá radiofrekvenční přístroj. Pokožka se řízeně zahřívá do hloubky 20 mm. Rozrušené tukové buňky jsou odváděny lymfatickým systémem z těla ven. Velmi oblíbený a moderní způsob, jak se zbavit celulitidy.

Aktualizováno: 11.2.2019

Léčba celulitidy - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Léčba celulitidy - Ceny

Ceny od 2 150 Kč
Laserová dermatologická klinika ALTOS
MUDr. Taisir Zakout
Ostrava, Havířov, Opava
Ceny od 3 900 Kč
MUDr. Taisir Zakout
Ceny od 300 Kč
obvykle do 500 Kč
MUDr. Drahomíra Kotlářová
Ceny od 9 000 Kč
obvykle do 14 600 Kč
MUDr. Milena Vojtíšková
Ceny od 1 500 Kč
Neo Beauty Clinic
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní